Tekin: Sarıgül ve Önder de aday olsun

Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığıyla ilgili "Partim görevlendirirse bir şey diyemem. Sırrı Süreyya Önder, Mustafa Sarıgül de aday olsun, seçimlere renk gelsin." dedi.

Tekin: Sarıgül ve Önder de aday olsun

İstanbul'da görev yapan CHP muhabirleriyle Etiler'deki bir restoranda iftar yemeğinde bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP'nin yerel seçimlerde aday sorunu bulunmadığını, zamanı geldiğinde adaylarını açıklayacaklarını kaydeden Tekin, kendisinin aday adayı olmayacağını söyledi.

Tekin, "Partim görevlendirirse bir şey diyemem. Sırrı Süreyya Önder, Mustafa Sarıgül de aday olsun, seçimlere renk gelsin. Yeter ki rantçılar gitsin" şeklinde konuştu.

Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, toplumda, bizim-sizin şeklinde ayrışma yaptığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Bizim televizyon-sizin televizyon, bizim iş adamı-sizin iş adamı ayrımları var. Bir başbakan ayrışmaya neden olabilir mi 'Polis destan yazdı' diyor. AKP iktidarı döneminde kaç polis intihar etti, buna bir baksın. Vergisini aldığı vatandaşı öldürerek destan yazılmaz. Polislerin özlük haklarıyla alakalı 2 yıl önce verdiğimiz yasa teklifi yok sayıldı. Polis, hukuk kuralları çerçevesinde görevini yapsın."

Tekin, Türkiye'de gayri resmi devalüasyon yaşandığını, medya dahil kimsenin bunu dile getiremediğini, Türkiye'nin dünyada benzini en pahalı kullanan ülke olduğunu söyledi.

Parti olarak spor dahil her alanda şiddete karşı olduklarını kaydeden Tekin, aldığı kombine biletle kendisine verilen taahhütnamenin 5. maddesini gazetecilere okuyarak, kartı sadece satın alan kişinin kullanabileceğini söyledi. Bunun bir engelleme olduğunu savunan Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kredi kartını başkalarının kullanabilmesi mümkünken, kombine kartları aile fertleri gibi yakınlar neden kullanamıyor. Böyle bir şey kabul edilemez. Bunun adı yasakçı bir anlayış değil mi Altını da kılıflarla donatmışlar. Türkiye'de bütün şiddete hayır. Hayatımızın hangi alanında şiddet varsa, bunun karşısında dimdik hepimiz duralım. Kulüp yöneticileri ve taraftar karşı karşıya gelecek. 'Meta kullanmayacağım' ne demek Siyah-beyaz mendil sallayamayacağım. Bu taahhütnameye göre savcı hakkımda soruşturma başlatabilecek."

'BAŞBAKAN'IN GEZİ İLE NE İŞİ OLUR'
Tekin, Gezi Parkı'nda yapılan çalışmalara da değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakan, park ve bahçeler müdürü mü Gezi Parkı'nda ne işi olur bir başbakanın. Merkel'e bir sorsunlar Avrupa'da başbakan bir parka karışıyor mu Yüz binlik planın başındaki Hüseyin Kaplan neden görevi bıraktı Topbaş'a soruyorum; yüz binlik planda 3. köprü, 3. havaalanı var mı Ulaştırma Bakanlığı 3. köprünün planını değiştirdi. 'Kuş yuvası var' dediler. Birinci plana göre ihale yaptınız. Planı iptal ettiğinize göre ihaleyi de iptal etmeniz gerekir. Bunun hesabını soracağız. 'Ormanlık alanlara zarar vermeyeceğiz' dediler, yüz binlerce ağaç kesildi. 3. köprünün tüm alanını sit alanı ilan edelim."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, "Önümüzdeki dönemden itibaren bu protestoların farklı amaçlarla ve farklı şekillerde gündeme gelebileceği yönünde istihbaratımız var" şeklindeki sözlerini değerlendiren Tekin, "Gelin, şeffaf ve hesap verebilir siyasetin önünü açalım. Sizin garantiniz biz olacağız. Ama 'yok' derseniz, elbette hak aramalar devam edecek" diye konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
siz chp liler ülkeye verdiği zararı kimse vermiyor meclis dışında bi kalsanız ne iyi olcak ya
chp ile mhp mecliste olmasa türkiyenin ismi bile kalmamıştı
şu anda bile iktidar olmadan ülkenin anasını ağlatmaya çalışıyorlar her yatırıma gelişmeye karşı çıkıp engelliyorlar mahfetmeye çalışıyorlar ülkemizi.inş bunlar başa gelmez bu gidişlede bi ömür gelemezler zaten çok şükür.
Dallamalar koyun sen akepe nin 12 yılda bu ülkeye verdiği zararları hala mı göremiyorsun topunuzun Allah belasını versin soysuz sülükler
yok ya,sizler rahat rahat yiyesiniz diyemi.kim bu vatanın 25 kuruşunu yediyse zehir zıkkım olacak bu böyle biline.Allah soracak kardeşim yetim hakkını kul hakkını
bdp-chp-dsp-mhp gibi partiler ayrı ayrı aday cıkarmamalı.istanbulu akp'den kurtarmak istiyorlarsa herkesin üzerinde anlaşacagı bir kişi aday olsun.oylar bölünmesin.
yani diyorsunki hepimiz toplansak bir ak parti yapamıyoruz
ha gayret, çıkartın da sonra 4 parti birden istanbulu yemeye başlasınlar ve susuzluk ulaşım çöp yığınları tekrar geri gelsin istanbul a.....
rahatlık kıçına battı galiba akp gitsinki göresin başına neler geliyor.
aynen bunların hepsi bir zaten.
senin bu dediğini haçlı ordusuda aypmıştı fakat bu millet hepsinin a....... koydu.sanmam senin dediğini yapsınlar.
Sırrı Abe kocaman yüreğiyle hepinizi tokatlar merak etmeyin
muhalefetsiniz hep .köprü olmasın havalimanı olmasın ne olacak peki soruyorum size hizmete yok denmez siz hala eski kafalardasınız az deyişin ya çağa ayak uydurun.her şeye muhalefet olmaz ki gezide de aynısını yaptınız adamlar sokağa dökülmüş meleketi bölecekler siz onlarlasınız yazık o partiye acıyorum kimlere kalmış.
ben aday olsam bana oy verirmisin ey vatandaş, fazla götürmeyecem, bir ev 1 spor araba birazda nakit, söz...
abd seviyesine getir söz onları ben kendi paramla alıcam sana.
SEN DEGİL SAYIN TEKİN HESABI HALK SORACAK HEPİNİZDEN ZAMANI GELDİGİNDE.SANDIKTA.
Evet halk hesap soracak ama akepe ve senin gibi koyunlardan soracak soysuzlar
kadiköye ne yaptı çalmaktam başka degil belediye BAŞKANI TUNCELİ OVACIKA AZA BİLE OLAMAZ.ŞEÇİLECEGİNE KENDİSİ BİLE İNANMAZ BU MİLLET ARTIL SALAK DEGİL NE YAPTIGINI BİLİYOR
sayın tekin,bugün kürtlere uygulanan baskıyı zulmü neden hiç gündeme getırmıyorsunuz. .maç biletiyle halkı oyalayacağına barış süreci ile ne gibi bir alakanız var tüm chpliler,hangi dünyada yaşıyorsunuz.90 yıldır bu halkı kandırdınız ARTIK KANDIRAMIYACAKSINIZ....sende genel başkanında aslınızı inkar etmişsiniz.sizden bir cacık olmaz vsselamm
Geri zekalı dallamalar ist Büyükşehir bld yolsuzlukları biliyormusun akepe il hırsızlar dan haberin varmı koyün kafa
BÖYLE ZİHNİYETTEN ELBETTE BAŞ OLMAZ OLSA OLSA KUYRUK OLUR SIKIYORSA ADAYLIĞINI KOYDA KEMAL KILIÇTAROĞLU GİBİ BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ AL. BİLMEYENLER İÇİN SÖYLİYEYİM KEMAL K. KADİR .TOPBAŞ İLE BÜYÜKŞEHİR BAŞKINLIĞINDA KAPIŞMIŞTI KEMAL K. KAYBETTİ AMA SEÇİMDE HİLE VAR DEYİP KENDİLERİNİ AVUTMAYI BAŞARDILAR .
anca böyle avuturlar zaten.
ulen başbakan aşağı tükürse aşağı tükürdü dersiniz, yukarı tükürse yukarı tükürdü dersiniz... adam ne yapsa illede muhalefet edeceksiniz.... bu ülkenin başbakanı gerekirse evde hasta yatan hastayada ziyarete gider ve musluğu kesik olan mağdurada uğrar ve ülkenin huzurunu bozan gezicilerde gereken müdahaleyi yapar.... gezi diye tutmuş gisiyorsunuz ey fasafiso muhalefet artık uyanın ve madam gibi muhalefet yapın... asıl sarıgülün genel başkan olması gerekirken adama belediye başkanlığı için aday adayı olsun diyorsunuz.... yazıklar olsun.... ama illede sizleri devirip genel başkan olur ...
salako bu iş sizin tertip ettiğiniz alevi ayaklanması millet yuttumu sanıyorsunuz,çeşitli illerde hep aleviler bu potestoya katıldı benim memleketimdede.bunun hesabını millet size sandıkta soracak.ama eyer yok sandık geç olur diyorsanız biz herzaman burdayız pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
Bırakın bu alevi sünni ayaklarını ülke ne çektiyse sisizn gibi mezhepçilerden çekti zaten
topunuz aday olun ulaannnn.!!!
Balık kafa topunuz derken sen hangi taraf oluyorsun
Adam gibi biri yokmu aday olacak
sn tekin bu işlere senin aklın ermez. sen git bakbakalım denizde su varmı? senin parti başkanın adaylığını koydu yemedi, sarıgül zaten yemez, sende yemeyeceğini bildiğin için kıvırtıyorsun. siz böyle muhalefet olduğunuz sürece çok daha seçim kazanmayı beklersiniz. ha bu arada seçilsenizde bir nane yiyeceğiniz yok o da ayrı. sizin o çöp, susuzluk projelerinizi de biz çok çok iyi biliriz. siz kumda oynamaya devam edin suya girmeye çalışırsanız boğulursunuz.
cesaretin varsa adaylığını koy. chp bugün bu haldeyse tekinin ayak oyunları yüzündendir. baykalın da bu duruma düşmeside tekin sayesindedir.
İSTANBULUN DA , TÜRKİYENİN DE 11 YIL ÖNCESİNİ ŞÖYLE İYİCE Bİ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN....ONDAN SONRA KİME OY VERİRSENİZ VERİN....AMA SONRADAN AĞLAMAK, ZIRLAMAK YOK..."vay efendim 2 gündür su kesik - çöpler kaç gündür alınmıyo, salgın hastalık başlayacak - enflasyon niçin % 50 ye çıktı - niçin imf ye yeniden borçlanmaya başladık - köprü niye bitirilmiyo - hava alanının yapımı niye durdu - emekliye niye enflasyon kadar zam yok - bu ne ya, bu devirde elektrik kesintisi mi olurmuş - "" gibi laflar etmek de yok...buyrun sandık önünüzde, mühür elininizde.
Sayın tekin bel sosyal demokratım ama beni soğutunuz be,akp kötü diyorsunuz siz çokmu iyisiniz asla akp yaptıklarınıda onaylamıyorum ama yok birbirinizden farkınız...siz çevrenizi chp belediyelere sokuyornuz gözlerim şahir be,akp de aynısını yapıyor,peki çevresi adamı olmayan garibanlar ne olacak sayın chp tekin bey..kadıköy belediyesine adamlarınızı doldurdunuz,..Birde utanmadan çıkıyorsunuz eleştiri yapıyorsunuz akp,aynı malsınız,...akp dini,sizde atatürkü alet ettiniz politikaya...dürüst olamazmısınız ya siz....bitti benim için parti bitmiştir türkiyede.....
Eğer sen gerçek Atatürk üç isen gene CHP yi desteklersin
NEW YORK BELEDİYE BAŞKANINI GETİRSENİZ,20 PARTİ BİRLEŞİP TEK ADAY ÇIKARSANIZ BİLE VATANDAŞ SİZE İTİBAR ETMEZ...
yav chp çapulcuların eline girmiş bence artık bırakın ataturku fazla rahatsız etmeyin chp yi kapatın yeribe çapulcu partisi kurun daha makul olur ozaman tekin ve kılıçkeroğlu gursun ler küt salamayı sizlerde adamsınızlan chp liler hepibiz beş kuuşa etmesiniz
chp Sn. Sarıgül'ü Büyükşehir Bld.Bşk. yapıp önünü kesmek istiyor. Sn. Sarıgül'ün bu oyunlara gelmeyeceğini herkes çok iyi biliyor. Alternatiflerin olmadığı bu siyaset arenasında AKP'nin panzehiri tek başına da olsa Sn. SARIGÜL'dür. AKP'de bunu çok iyi bilmektedir. Sn. Sarıgül'ün chp Gn.Bşk.lığında seçimler daha farklı olacaktır. Bu şansın ona verilmesi lazım. TEK ÇARE SARIGÜL.
şu chp ye trilyon dolar bütçe verin bi boğaz köprüsü ihalesi yapabilirlerse ne olıyım
YALAN DOLAN İLE ENTRİKA VE BU KADAR VURDUM DUYMAZ İNSAN NASIL TOPLAMIŞLAR BİR ARAYA ANLAYAMADIM CHP DÜZGÜN BİR YOK MU YA
GÜRSEL..KEMALLE...KURDUGUNUZ SAADET ZİNCİRİNİN BOZULMASINA YEDİ AY KALDI..SEÇİMLERDEN SONRA O KOLTUKLARDAN SİZİ KOVACAKLAR...SALLA YALANLARINI..
SİZİN GÖREVİNİZ ÜLKEMİZİN HAYRINA NE YAPILACAKSA HEPSİNİ ENGELLEMEKTİR.YALNIZ BİR GERÇEK VARDIR.İSTANBULA GELMEK İSTEYEN UÇAKLARA YILLARCA SLOT UYGULANMAKTADIR. YANI GELMEK İSTEYEN UÇAKLARIN ÇOĞUNA HAVALIMANI ŞARTLARI YETERLİ OLMADIĞINDAN İZİN VERİLMEMEKTEDİR. 3.HAVALIMANINI DA ENGELLEMEK İSTEDİĞİNİZE GÖRE KALKIP İSTANBULA GELMEK İSTEYEN UÇAKLARI SİZ İNDİRİRSİNİZ.
YA ARKADAŞLAR İNANKİ BAZEN BU CHP Lİ İNSANLARADA ÜZÜLÜYOM AMA İNSAN İLİŞKİLERİ ZAYIF BAKIN GÜRSEL BEYE ETİLERDE İFTAR YAPIYOR AMA BUDA AYIP DA ÇATKAPI ÇALSIN EVLERDE YAPSA İFTARI NE GÜZEL OLUR İNSANLARDA SEVİNİR AMA BUNLAR ENTEL TAKIMI NE ANLAR ORTA TABAKANIN HALİNİ ONUN İÇİNDE OYLARINI YÜSELTEMİYORLAR
eğer istanbullular yapılanları görmüyorsa ya kördür yada cehapeli,dir.istanbul dünya şehri oldu..kadir topbaşa helal olsun..adam hak ediyor..
kulüplerin verdiği biletleri devlet veriyor ve belirliyormuş duymayanlar duysun . Gezi park diyorsun başbakanı diyorsun Merkel ve diğer ülkelerin gezi parkla ilgili felaket tellallığını görmüyorsun ortalığı karıştıran kıran yıkan yakan polise her pisliği yapan eylemciler polisin tutumunu eleştiriyorsun, örnek verdiğin Merkel yakılarak ölen Türklerin hesabını versin; ağaç dedin durdun bir ağaç diktiğinizi görmedik 10 yıldır her yer yeşilleniyor nedense chp bunu görmüyor kafanızı kaldırın perdeleri çekin pencereyi açın bir nefes alın gözleriniz görsün biz halk olarak herşeyi iyi görüyoruz
helal olsun sana kardeşm
ULAN KÖPEK İŞTE SENİN SİYSETİN,BAŞBAKAN ÜLKESİ İÇİN GEZİ PARKINDA KÖPEK..HER ZAMAN İNSANLARA EĞRİ DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETEN PARTİSİNİZ..ADİLER..PKK DAN ÇOOOOKK ZARAR VERDİNİZ BU ÜLKEYE..HAAAA SARIGÜL EDE YALVARACAKSINIZ..AMA SİZDE UTANMA YOKKİ Bİ BAHANE BULUP SARIGÜL E KAPIMIZ AÇIK DERSİNİZ..SİZ BU KADAR ADİSİNİZ.
chp eceviti aday gösterebilir zira partide adam sıfatında kimse yok
aday aramaya gerek yok ak partiden bir temizlik işçisi arkadaşımızı aday göstersinler açık ara kazanır.
bu gürsel tekin değilmiydi geçen seçimde Ali kırcaya ist. büyükşehir belediye başkanlığını sırıtarak biz kazandık diyen Ali kırca soruyordu nerde bu bilginin kaynağı diye buda pişmiş kelle gibi sırıtıyordu milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyordu
Ne İstanbulda ne de diğer şehirlerin yönetiminde sizi İSTEMİYORUZ.... CHP bu millete zulüm eden çapulcu bir partidir... Çapulculardan yönetici olmaz...........
tekin den ve kılıçkeroğlu neden aday olmuyorsun ikiniz bir kendini bir tercube de geçirin bakalım halk ve milet sizleri ne kadar seviyor kendiniz anlayın bakalımhadı aday olmak için 1 -2 1-2 kılıkerolu dene kendini dene tekin sende kendini dene denemek bedeva pardon chp nin parası var
sözen hangi partiden di? daha geçen dönem chp de milletvekilliği yapıyordu hiç adını bi projede duydunuz mu?daha doğrusu yaptığı bir işi söylesenize bu chp den kim aday olursa olsun istanbullu bu adaya oy verecek kadar geri zekalı olamaz
Hepimiz Öyle şartlanmışızki Taraf olduğumuz Parti ve Partilileri Ne büyük Yalanlar Yanlışlar yapsalarda Savunuyoruz...Hüsyin ÜZMEZ Çocuk Tecavüzcüsü, BÜtün Dindarlar Tecavüzcümü....? Taksimde Çapulçular yakıp yıkıyor. Bütün Protestocular Çapulçumu...? Önyargılarımızı bırakıp Aklımızı kullanalım. Her insan Hata yapar. Sayın Başbakanımız da Yalan Söylüyor İftira atıyor PKK yı hoş görüyor. Taksimde Protestocu öldüren Polisi Kahraman ilan ediyor. Yanlış İşler bunlar. Türkiye de Linç cezası Ölüm cezası yok. Allah affetsin.
seni seviyorum GÜRSEL TEKİN C.H.P SENİNLE GURUR DUYUYOR İYKİ VARSIN ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN
LİSE MEZUNU GÜRSEL..CHP Yİ YÖNETİYOR..RESMEN..GÜRSEL SENİ TAKTİR EDİYORUM OKADAR PROF..DOÇENT..VE AKADEMİSYENİ GERİDE BIRAKIP..GENEL BAŞKAN YARDIMCISI..OLDUN..ÜSTELİK BANA GÒRE LİSE DİPLOMAN BİLE ŞAHİBELİ..
GÜRSEL TEKİN NE OLACAK BU HALİNİZ ALLAH YARDINCINIZ OLSUN
gürsel tekin aday olursa chp kafadan kaybetti demektir
sayın tekin oylar bölünmesin akp hariç bütün partiler birlesin 1 başkan çıkartalım
ilginç
Diğer Haberler