Terk edilen yavru aslanlara dişi köpek sahip çıktı!

Rusya'da 2 yavrusunu terk eden anne aslanın yerini hayvanat bahçesindeki köpek aldı. Terk edilen yavruları emziren köpek Sandra, aslan yavrularını gelişimini tamamlayana kadar emzirmeye devam edecek.

Rusya’nın Uzak Doğu Federal Bölgesi'nde bulunan Primorskiy’deki Sadgorod Hayvanat Bahçesi’nde doğum yapan anne aslan biri dişi diğeri erkek olan 2 yavrusunu terk etti. Yavrularını emzirmeyen ve yanına yaklaştırmayan anne aslanın zarar vermemesi için yavrular kafesten alındı.

Geçtiğimiz haftalarda yeni doğum yapan 8 yaşındaki Alman Kurdu cinsindeki Sandra kendi yavruları ile birlikte aslan yavrularını da emzirmeye başladı. Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, Sandra isimli köpeğin normalde kedi ve türlerinden nefret ettiği ve her fırsatta saldırdığı ifade edilirken Sandra’nın 2 yavru aslana annelik etmesinin şaşırtıcı olduğu belirtildi. Yavru aslanların gelişimi için Sandra isimli köpeğin sütünün faydalı olduğu ve yavru aslanların hayvanat bahçesindeki veterinerler tarafından sürekli kontrol edildiği ifade edildi.

doktor.00_00_17_02.Still001

Açıklamada, köpeğin sütünün yavru aslanların gelişimi için ihtiyaç olan tüm bileşenleri taşıdığı açıklandı. Köpeğin yavru aslanlara annelik yapmasından sonra aslanların Sandra isimli köpeğin yavrularının yanına konulduğu ve gelişimini tamamlayana kadar aslanların yavru köpeklerle büyüyeceği belirtildi.

doktor.00_00_22_08.Still002

doktor.00_00_33_10.Still003

doktor.00_00_37_26.Still004

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
aslanlar büyüyünce yer bu köpeği
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler