The Times: Erdoğan, nezaketten uzak korumalarını Atina'ya getiriyor

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı "tarihi ziyaret" öncesi Yunanistan'ın başkenti Atina'da görülmemiş güvenlik önlemlerinin alındığını yazdı.

The Times: Erdoğan, nezaketten uzak korumalarını Atina'ya getiriyor

Gazetenin, "Erdoğan, Atina'ya nezaketten uzak korumalarını getiriyor" başlıklı yazısında, alınan güvenlik önlemleri kapsamında Erdoğan'ın "bıyıklılar" olarak bilinen korumalarının Atina'ya getirildiği ifade edildi.

Gazete, bu korumalardan bazılarının Mayıs ayında ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen protesto gösterisi sırasında çıkan kavgaya karıştıklarını da belirtti.

Gazetenin haberinde, "Erdoğan'ın hepsi de cumhurbaşkanları gibi bıyıklı olan 60 koruması da, sayıları 100 civarında olan Türk güvenlik görevlileri ve 3 binden fazla Yunan keskin nişancı, polis ve ajanla birlikte Atina'nın birçok noktasında önlem almaya hazırlanıyor" denildi.

The Times, Erdoğan'ın ziyaretinin siyaseten en hassas kısmının yarın Batı Trakya'ya yapacağı ziyaret olduğunu da öne sürdü ve şunları aktardı:

"Burada yaşayan, anadili Türkçe olan Müslüman azınlığın, Erdoğan'ı kahramanlar gibi karşılaması bekleniyor. Ancak bu ziyaretin, sınır bölgesindeki etnik gerilimleri daha da artırmasından endişe edenler de var. Bir güvenlik uzmanı, 'Eğer bıyıklıların kabalaşmasından ve fiziki müdahalede bulunmasından endişe ettiğimiz bir yer varsa, o da burası' diye konuştu."

Gazete, bunun bir Türk cumhurbaşkanının 1952 yılından bu yana Yunanistan'a gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret olduğuna dikkat çekerek, Erdoğan'ın yapacağı temaslarda 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan sekiz askerin iadesi, mülteci sorunu ve güvenlik meselelerinin ele alınmasının beklendiğini de vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
THE TIMES...Mutlaka sonunuz gelecek...Paçavralarınızla birlikte yok olacaksınız...REİSİMİZ istediği yere istediği güvenlik ile gider.Sanki sizin çapulcu liderleriniz çok nazik...İğrenç yaratıklar...
@serdogan_07 Bu yorumu beyenmeyen gerizekalılar nasıl bir ihanetin içindeler göremiyorlar Onların gözleri vardır görmezler kulakları vardır işitmezler diyor ya Allah cc işte öyle
@serdogan_07 yok dostum beğenmezler böyle yorumları almanya tomayla jopla halkını girer kimse ses çıkarmaz amerika da polis siyahi insanlara darp eder öldürür kimse sesini çıkarmaz sen istediğin kadar doğruları söyle RTE kini bunların gözünü bürümüş beyaza kara diyecek kadar kendilerinden geçmişler.
kahrolsun israil kahrolsun amerika. muslumanlar ayaklanın bir olalım muslümanların kalesin sahip çikalım
Zaten böyle bir zamanda ayaklanmazsak sahip çikmazsak daha artik kimse ne müslümanim nede adamim diye gezmesin sayin cumhurbaşkanimizin dedigi gibi orasi biz müslümanlarin kirmizi çizgisidir. Bugun kudüs yarin mekke medine niye geldik biz bu dünyaya sadece yemeye içmeye çalişmayami..!!
ŞİMDİ BAŞLIĞA BAKIYORUM DA "BU YAZI ERDOĞAN'I ÇOK KIZDIRACAK" DEMİŞSİNİZ... ERDOĞAN KİM YAAAA. BAŞKA ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI MI... BİZİM ÜLKEMİZİN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.... KABUL ETMİYORSANIZ DEFOLUN GİDİN.... SİZİN İSLAMLA ALAKANIZ YOK... YAPTIĞINIZ HABERLERE DİKKAT EDİN BU MİLLETİN SABRINI DAHA FAZLA ZORLAMAYIN....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler