Tokat’ta yürekleri burkan görüntü! Yavru köpekler ölmek üzereyken bulundu

Tokat’ın Zile ilçesinde 5 yavru köpek ölmek üzereyken bulundu, zehirlendiği tahmin edilen köpeklerin tedavisi olay yerinde yapıldı.

Edinilen bilgiye göre; Zile ilçesinde henüz birkaç haftalık olan yavruların çığlıklarını duyan hayvanseverler, belediye ekiplerine haber verdi. Şeyh Ali Mahallesinde can çekişen yavrulara Belediye Veterineri Yaşar İş, olay yerinde müdahale ederek hayvanlara serum taktı. Yapılan ilk müdahalenin arından yavru köpekler belediye veterinerine götürerek tedavileri başlatıldı.

BİR YAVRU KÖPEK ÖLÜMDEN KURTARILDI

Bir yavru köpek ölümden kurtarılırken diğer yavruların durumlarının ağır olduğu kaydedildi. Zile Belediyesi Veterineri Yaşar İş, yavru köpeklerin annelerinin zehirlenmiş olabileceğini belirterek “Bu hayvanların muhtemelen anneleri zehirlenmiş anneden de yavrulara zehir geçmiş olabilir. Anne de ortalarda yok muhtemelen ölmüştür. Yavrunun birini kurtardık. Umut ediyoruz ki zehirleme kasıtlı yapılmamıştır. Araştırıyoruz" dedi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ALLAH bu arkadaşlardan razı olsun cahil insanlardan bu ülkeye bir fayda gelmez bu hayvanlara yapılan zulüm cezasını sadece burda değil ahirettede görecek
tokat zileli işi gücü hileli
Doğayı sevmeyen hayvanları sevemez ,hayvanları sevmeyen insanları sevemez ,insanları sevmeyen Allahı sevemez.Türk toplumu atıp tutar ama yarısından fazlası İnsanlıktan nasibini alamamış,doğa insan ve hayvan düşmanı.kendinden başka her şeyi hor gören yok eden canavar yaratık gibiler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler