İran'a müdahale konusunda Trump: Tek bir telefonla bir ülkeye girebiliriz

ABD Başkanı Donald Trump, İran'a olası bir müdahale konusunda, 'Orta Doğu'da neler olacağını göreceğiz. Tek bir telefonla bir ülkeye girebiliriz. Bunun bugün olması şart değil. Yarın olur, iki hafta sonra olur.' dedi. Öte yandan İran'a yönelik yaptırımların artırılması konusuna da değinen Trump '48 saat içerisinde duyuracağız.' ifadelerini kullandı.

Trump, California eyaletinin Meksika sınırında inşası devam eden sınır duvarında incelemelerde bulundu, buradaki süreç hakkında gazetecileri bilgilendirdi.

48 SAAT İÇERİSİNDE DUYURACAĞIZ

İran'a yönelik yaptırımların artırılması konusuna değinen Trump, "İran'a bazı çok önemli yaptırımlar ekleyeceğiz. Bunları da gelecek 48 saat içerisinde duyuracağız." dedi.

İRAN'A ASKERİ MÜDAHALE MASADA

İran'a olası bir askeri müdahaleyle ilgili Trump, "Orta Doğu'da neler olacağını zamanında göreceğiz. Bir müdahalede bulunmak her zaman kolaydır. Tek bir telefonla herhangi bir ülkeye girebiliriz. Bunun bugün olması şart değil. Yarın olur, iki hafta sonra olur." ifadesini kullandı.

Şu anda çok güçlü bir konumda olduklarını vurgulayan Trump, "İran'a askeri müdahale son seçenek. Ama masada başka seçenekler de var." diye konuştu.

'BOLTON İLE BİRÇOK KONUDA FİKİR AYRILIKLARI YAŞADIK'

Trump, geçen hafta görevden aldığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile de birçok konuda fikir ayrılıkları yaşadıklarını vurgulayarak, "Bolton gibi insanlar Irak'a girmek istedi ve işler çok yolunda gitmedi. Bataklığa saplandılar. Orta Doğu'da polis olduk. Bu korkunçtu." diye konuştu.

Sınıra inşa edilen duvar ile güney sınırındaki yasa dışı göçmen krizini çözeceklerini vurgulayan Trump, "Artık daha fazla insan gelemeyecek." dedi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
Sadece tek telefon ile pizza siparişi verebilirsin sen başkada birşey yapsmassın
Sus pislik herif , yeter artık bu dünyanın sizden çektikleri.
ıspanağı fazla yemiş
@hatputlu_2019 bu dünyayı Turp, Potin bir de Çan Çin Çonların başkanı yönetiyor, diğerleri sadece figüranları oynuyor, bu kadar, nokta, dağılın...
@hatputlu_2019 bu dünyayı Turp, Potin ve Çan Çin Çon'ların başı yönetiyor, diğerleri de aman da benim koltuğum kaybetmeyeyim bari diyor...
Ne değişik, dengesiz bir adam ya, bir cümle önce Bolton'a fiziksel müdahale meraklısı de 2 cümle önce tek telefonla girebiliriz de... Tuhaf
@hdemir_g1 HEDEF BORSA İSTANBUL
HEDEF BORSA İSTANBUL
@rembil86 TL BİTTİ DOLARA BAŞLAYACAK AMCAM
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler