TSK harekete geçti! Oraya gidiyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait bir konvoy, Astana anlaşmaları çerçevesinde İdlib gerginliği azaltma bölgesinde oluşturulacak 4. ateşkes gözlem noktası için bölgeye intikal etti.

TSK harekete geçti! Oraya gidiyor!

İdlib'deki AA muhabirin bildirdiğine göre, sabah saatlerinde Türkiye'den İdlib'e giren askeri konvoy, gerginliği azaltma bölgesi içinde yer alan batı Halep kırsalına güvenli şekilde ulaştı.

Türkiye, intikal eden unsurlarla bölgede dördüncü ateşkes gözlem noktasını oluşturmayı amaçlıyor.

son-dakika-turk-askeri-dorduncu-gozlem-noktasi-icin-idlib-de-10764478 (1)

Kazakistan'ın başkenti Astana'da garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran arasında sağlanan anlaşma çerçevesinde, TSK, 12 Ekim 2017'de İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki ateşkes rejiminin takibi için gözlem noktaları oluşturmak üzere intikal sürecini başlatmıştı.

Halihazırda, Suriye-Türkiye sınırı yakınındaki İdlib-Afrin hattında Salve köyü ile Samaan Kalesi yakınları ve Şeyh Akil Tepesi'nde TSK'nın gözlem noktaları faaliyet gösteriyor.

Anlaşmaya göre, kademeli olarak İdlib'in kuzeyinden güneyine uzanacak intikalde TSK'nın toplam 12 bölgede gözlem noktası oluşturması öngörülüyor.

idlibkonvoy

İntikalin sona erip, TSK'nın gözlem misyonunun başlamasının ardından Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Rus güçlerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesinin dış kısmında, rejim ile muhaliflerin cephe hattında konuşlanması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
SÜPER ŞAHANE ŞİMDİ HUCUM EMRİNİ VERMEK İSTERDİM O EMRİ VERECEK OLAN KOMUTAN NE ŞANSLI KOMUTAN HAYDİ ASLAN LAR ESED ORDUSUNU PER PERİŞAN EDİN HAVADAN DA ACİL SALDIRI BAŞLAMALI ORDA TAMAMINI BİTİRİN ARTIK TERÖR DE DESDEKÇİSİDE KALMAMALI ALLAH GÜÇ KUVVET VERSİN HUCUMMMMMMM VURUN HEPSİNİ
Diğer Haberler