HABER

Türker'den gündeme ilişkin değerlendirmeler

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'de adeta sivil çalışan yeni bir milis gücünün ortaya çıktığına işaret etti.

Türker, bu gücün 'eli palalı, silah atan, cop veya sopa kullanarak korumasız olan vatandaşın üzerine giden kişilerden' oluştuğunu söyledi. DSP Parti Meclisi, parti genel merkezinde DSP Genel Başkanı Masum Türker'in başkanlığında toplandı. Toplantı öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türker, "Özgür toplum olmadıkça özgür medyanın olmayacağını son dönemlerde görüyoruz. Gezi Parkı protestoları ve direnişi, özgür medyanın yokluğundan, polisin şiddet kullanırken orada bulunan insanların varlığından haberdar olmayan halkın gerçeği gözümle göreyim diye evinden fırlayıp gitmesiyle yayılmıştır" dedi. Fazla baskının sonucunda halkın gerçeği gördüğünü söyleyen Türker, şu anda birçok televizyon kanalının reytingini kaybettiğini belirtti. Geçtiğimiz Mayıs ayında ABD'de bir hafta devam eden bir kongrenin gerçekleştirildiğini anlatan Türker, kongrede güvenlik ve özgürlük konularının tartışıldığını ifade etti. Türker, kongrede her halükarda insanların özgür yaşamlarının engellenmemesi sonucuna varıldığını dile getirdi. Kongrenin bir bölümünü izlediğini belirten Türker, Türkiye'de güvensizliği yaratanın 'devlet' olduğunu iddia etti.

GEZİ PARKI OLAYLARI

Türkiye'de adeta sivil çalışan yeni bir milis gücünün ortaya çıktığına işaret eden Türker, "Bu milis gücü hepimizin televizyonlarda gördüğümüz 'eli palalı, silah atan, cop veya sopa kullanarak korumasız olan vatandaşın üzerine giden' kişiler. Bunlar neden ortaya çıktı? Çünkü, güvenliği sağlamakla yükümlü olanların da ipin ucunu kaçırması bizi bu noktaya getirdi" diye konuştu. Şu anda protestoların yalnızca Taksim Meydanı'nda olmadığını ve İstanbul'da bütün parklara yayıldığını belirten Türker, Anadolu'daki birçok şehre de bu protestoların yayıldığını ifade etti. Türkiye'nin ekonomik bir girdaba girmek üzere olduğunu söyleyen Türker, "Bunun nedeni, Başbakanın övündüğü Merkez Bankası'ndaki paranın asıl sahiplerinin bu parayı kendi ülkelerine götürmeye başlamalıdır. Bu parayı geri çekmeleridir. Bunu bildiği için gündemi değiştirmektedir" dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
vıdı vıdı masum beyden masal lar dinlediniz
Ne var canım bundaaa, Suriyede, Mısırda vb. ülkelerde ulusalcıları bastırmak Amerikan menfeaatlerini sağlamak için her yerde bol derin var bunlardan. Türkiyede de 70'li yıllarda ülkücü bozkurtlar vardı bu işler için. Şimdi de Polis içinde tarikatçı sopalı, sapanlı, palalı sivil milisler var. Öyle yeni bir şey değil yani, öyle fazla büyütmeyin, Ulusalcıları bastırmak için çok lazım bu güçler başka türlü olmaz çünküüü ... Çektir edin Türk'ü Kürt'ü, yaşasın Amerikan menfeaatleri ...
Geri Dön