HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ünlü uyuşturucu baronu Ürfi Çetinkaya İstanbul’da yakalandı! Ele geçirilen o silah böyle görüntülendi…

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti’ suçundan kırmızı bültenle aranan ve Sarıyer’de saklandıkları adreste yakalanarak gözaltına alınan suç örgütü lideri Ürfi Çetinkaya ile 5 örgüt üyesi, sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi. Emniyet’e girişte ve adliyeye sevk edilirken görüntülenen Çetinkaya’nın görüntüleri dikkat çekerken ele geçirilen bir silah da böyle getirildi…

Uyuşturucu ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan ve hakkında 24 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Urfi Çetinkaya ve 5 suç örgütü üyesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Birimi ve İstihbarat Başkanlığı'nın çalışmaları sonucu, Sarıyer'de yanındakilerle birlikte yakalanan Urfi Çetinkaya ile gözaltına alınan 5 örgüt üyesi ilk olarak Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

3

Çetinkaya ve beraberindekiler, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne getirildi.

4

TEM ve özel harekat polislerinin de katıldığı operasyon sırasında ele geçirilen silah ve dokümanlar da incelenmek üzere emniyet binasına getirildi.

7

Çetinkaya'nın, 2003'te İstanbul'da 577 kilogram asetik anhidrit, 159 kilogram baz morfin, 617 kilogram eroin, 2013'te Rize'de 159 kilogram, Artvin'de 103 kilogram eroin ele geçirilmesi olayında uyuşturucu maddeleri ruhsatsız olarak ithal veya imal etmek ile uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak suçlarından arandığı, ayrıca İnterpol tarafından iki farklı dosyadan suç kaydı olduğu ve yargılandığı suçlardan kesinleşmiş 24 yıl hapis cezası bulunduğu öğrenildi.

5

6

ÇELİK YELEKLE GİYDİRİLDİ! ADLİYEYE SEVK EDİLİRKEN GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

İşlemleri için emniyete götürülen şüphelilerden Ürfi Çetinkaya adliyeye sevk edildi. Çetinkaya’nın sevki sırasında polis geniş güvenlik önlemi aldı. Zırhlı araca bindirilen Çetinkaya’ya tedbir amaçlı çelik yelek giydirildi.

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto6

Tekerlekli sandalyedeki Çetinkaya’yı zırhlı araca polisler taşıdı. Çetinkaya, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra hakim karşısına çıkmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne götürülecek.

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto5

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto4

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto3

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto1

suc-orgutu-lideri-urfi-cetinkaya-adliyeye-sevk-edildi_1472_dhaphoto2

(AA-DHA)

En Çok Aranan Haberler