HABER

Uyanınca yüzünüzü yıkıyorsanız yanlış yapıyorsunuz! İlk yapmanız gereken...

İngiliz bir dermatolog, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Doktor, sabahları yüzünüzü yıkamadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini söylüyor. İnsanları sabah ve akşam rutinlerinde yaptığı yanlışların cilt sağlığı üzerinde önemli ve zararlı etkileri olabileceği yönünde uyardı.

Uyanınca yüzünüzü yıkıyorsanız yanlış yapıyorsunuz! İlk yapmanız gereken...

Sabahları uyanır uyanmaz muhtemelen yüzünüzü yıkayarak doğru bir şey yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Milyonların yaptığı bu rutinin tamamen yanlış olduğunu dile getiren bir doktorun videosu sosyal medyada dikkat çekti. Dermatolog, yüzünüzü yıkamadan önce diş macunu kullanıyorsanız, sabah rutininiz için kesinlikle daha iyi bir yol olduğunu söyledi.

iStock-1341830352

Dr. Lindsey, TikTok hesabından yaptığı paylaşımla sabahları ilk olarak dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini sonrasında yüzünüzü yıkamanızı gerektiğini söylüyor. İlk yüzünüzü yıkayıp sonra dişlerinizi fırçalıyorsanız cildinizi tahrip ediyorsunuz. Dr. Lindsey videosunu, "Yüzünüzü yıkadıktan sonra dişlerinizi fırçalıyorsanız, cildinizi mahvediyorsunuz demektir" notuyla paylaştı.

iStock-1127822800

Doktor sözlerine şöyle devam etti: "Diş macunundan ağzınıza akan bakteriler çenenizden akarak sivilceye neden olabilir ve tüm gece deride kalan hidrojen peroksit, alkol, karbonat ve florürlü diş macununu bırakır." Daha sonra bunların ciltte korkunç tahrişe ve kuruluğa neden olabileceğini açıklıyor.

iStock-536890197

İnsanlar, diş macununun cilt üzerindeki etkisini fark etmeden yorumlarda çok şaşırdıklarını dile getirdiler.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler