HABER

Vergi de hedef, 3 milyar ytl

HATAY (İHA) - Türkiye'de en fazla vergi veren illeri arasında ilk 10'da bulunan Hatay, 1,5 milyar YTL olan vergi gelirlerini bu yıl 3 milyar YTL'ye çıkarmayı hedefliyor.

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Yafes Pehlivan, Hatay'da önümüzdeki ay içerisinde geniş kapsamlı bir çalışma yapacaklarını hatırlatarak, stoklu çalışan mükellefleri uyardı. Stoklu çalışan 2 bin 500 mükelleflerinin bulunduğunu aktaran Pehlivan, kendilerine beyan edilen belgelerde 300 milyon YTL'lik mal varlığı göründüğünü vurguladı.

Bu malları denetleyip sayacaklarını ifade eden Pehlivan "Doğru ise bir problem yok. Ancak yanlış bir beyan söz konusu ile o zaman mali işlemlerde kaçınılmaz olacak. Kurum olarak cezalandırmadan yana değiliz, vatandaşımızı mağdur etmek istemiyoruz sadece mükelleflerimizden doğru beyan istiyoruz. Eğer hepimiz doğru beyanda bulunur, doğru şekilde vergimizi ödersek Türkiye büyük bir sıçrama yaşar. Belirtmek isterim ki 2008 yılı içerisinde IMF ile tüm bağlarımızı koparabilecek duruma geleceğiz. Bu bir başarıdır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön