Vietnam ormanlarında 40 yıl

Vietnam'da yetkililer 40 yıl önceki Vietnam savaşı sırasında "ormanlık alana kaçan" Vietnamlı bir baba ve oğlunun, geri dönmeye ikna edildiğini söyledi.

Ho Van Lang ve 82 yaşındaki babası Vietnam savaşı sırasında dış dünyayla ilişkilerini keserek ormanlık alanda yaşamaya başladı.

Söylendiğine göre, Ho Van Lang'in bu tercihinde, savaş sırasında eşi ve iki çocuğunu mayın patlamasıyla kaybetmesi etkili oldu.

Baba-oğul yıllar sonra, Quang Ngai bölgesindeki ormanlarda iletişime geçmenin oldukça zor olduğu bir bölgede yaşarken bulundu.

Vietnam medyasının aktardığına göre Ho Van Lang'ın erkek kardeşi 20 yıl önce baba-oğulu topluma dönmeleri için ikna etmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

Sebep: travma

Vietnamlı baba ve oğulun, ağaçlar arasındaki yaşamlarını 5 metre yükseklikteki ağaç evde el yapımı paçavralar içerisinde sürdürdükleri keşfedildi.

İkilinin ormanda mısır, meyve ve manyok kökü yiyerek hayatta kaldıkları öğrenildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen ikilinin topluma tekrar entegre edilmelerine çalışılacağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Savaşmak insan denen yaratığın mutasyonana hala uğrayamamış geninden kaynaklanıyor diyorlar.Yalan.Gen sadece vücudun fizyolojisi için var.Geçenlerde biride çıktı insanlarda din geni var dedi.Rusların gen sayısı eksik mi?Savaşlar keyifli insanların keyfine keyf katmak için çıkarılır.Savaşlarda hep rütbesiz askerlerin ölmesi size bir şey çağrıştırmıyor mu?
insan denilen yaratık ne ulan?? yaratılan bir canlı sıfatıyla konuşmak durumundadır. ( bu sadece insan olabilir elbbete) bu durumda senin haşa yaratıcı olman gerekiyor.sen kimsin kıçı kırık...haddini bil,dengesiz.
Diğer Haberler