HABER

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'a neden erişilemiyor?

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'a erişim neden durdu? WhatsApp kullanıcıları yaklaşık 10 dakikadır WhatsApp'a erişemediklerini belirtiyorlar. Lokal olduğu tahmin edilen WhatsApp çökmesiyle ilgili henüz resmi bir açıklama olmasa da siber saldırı ihtimalleri oldukça yüksek.

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'a neden erişilemiyor?

WhatsApp çöktü mü? Sorusunu soruyorsanız, resmi bir açıklama yok. Fakat çok sayıda kullanıcı, WhatsApp'a erişemediklerini belirtiyorlar. Uluslar arası boyutlarda olan WhatsApp erişim problemi, büyük ihtimalle server bazlı bir problemden kaynaklanıyor ve ayrıca siber saldırıların üzerinde duran yetkililer de var.

WhatsApp uygulaması, an itibariyle masaüstü versiyonuyla yavaş çalışabiliyor ancak mobil versiyonu çökmüş durumda. WhatsApp masaüstü versiyonu, kısıtlı erişim sağladığını gözönünde bulundurursak; problemin yine sunucu bazlı problem olduğunu, bunun bir siber saldırı sonucu oluştuğunu dahi söylemek mümkün.

LTE kaynaklı sorun da olabilir

WhatsApp'ın çökmesiyle ilgili farklı dedikodular da var. WhatsApp'ın çökmesiyle ilgili olarak, uluslar arası genişlikte LTE (4G) bağlantılarında sorun yaşandığı da gözlemlendi. Avrupa ve başka bölgelerde LTE kaynaklı bazı servislere erişim sağlanamıyor.

BTK Başkanı açıklama yaptı

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Whatsapp'ta yine global ölçekte kesinti yaşanmakta. USOM konuyu takip etmektedir. Yerli Operatörlerimiz kaynaklı bir durum bulunmamaktadır" dedi.

Geri Dön