HABER

World of Warcraft kullanıcı sayısı azalıyor

Blizzard Entertainment tarafından yayınlanan yeni rakamlar, World of Warcraft’ın kayıtlı kullanıcı sayısının düşmeye devam ettiğini gösterdi.

World of Warcraft kullanıcı sayısı azalıyor

Bir dönemlerin en gözde online oyunu olan World of Warcraft kan kaybetmeye devam ediyor. Blizzard Entertainment tarafından yayınlanan yeni ek paketler de oyunun kullanıcı kaybetmesine engel olamamış gibi görünüyor. Blizzard tarafından yayınlanan yeni rakamlar, WoW’un kullanıcı sayısının düşmeye devam ettiğini gösterdi.

Yatırımcıları için yayınladığı açıklamada World of Warcraft’ın kayıtlı kullanıcı sayısının 5.5 milyona gerilediğini duyuran Blizzard, buna rağmen kullanıcı sayısının yavaş yavaş sabitlenmeye başladığını vurguladı. Bunun yanı sıra merakla beklenen Legion ek paketinin yaratacağını etkileye de dikkat çeken stüdyo, bu ek paketin kullanıcıları cezbedeceğine inanıyor.

World of Warcraft’ın kullanıcı sayısı son yıllarda hızla düşmüş olsa da, bu durum oyunun dünyanın en popüler multiplayer oyunlarından biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ancak Blizzard’ın bundan sonra kullanıcı sayılarını açıklamayacağını duyurması, kullanıcı sayısındaki düşüşün devam edeceğini gösteriyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler