HABER

Yağlı saç sorununuzu kökünden çözecek yağlı saçlar için en iyi şampuan tavsiyeleri 2023

Saçları çok çabuk yağlanan kişilerin yeni bir güne başlaması zor olabiliyor. Yağlanma karşıtı bakım şampuanları çabuk yağlanan saç derisini yağdan arındırıp uzun süreli temiz bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Bu sayede saçları çabuk yağlanan kişiler büyük bir yükten kurtulmuş oluyor. Gelin, yağlı saçlar için birbirinden etkili şampuan çeşitlerine beraber göz atalım.

Yağlı saç sorununuzu kökünden çözecek yağlı saçlar için en iyi şampuan tavsiyeleri 2023

İçindekiler

 • 1. İnci özü ve misket limon ferahlığı: Duru Şampuan
 • 2. Yağlı saçlarla etkili mücadele: Vichy Dercos Yağlanma Karşıtı Bakım Şampuanı
 • 3. Saçlarınıza etkili bakım: Tresan Güçlendirici Bakım Şampuanı
 • 4. Temizleyici ve güçlendirici etki: Insight Rebalancing Yağlı Saçlar İçin Şampuan
 • 5. Fazla sebumu dengeleyen içeriğiyle: Ecowell Organik Şampuan
 • 6. Doğal ve ferahlatıcı: Faith in Nature Limon ve Çay Ağacı Özlü Şampuan
 • 7. İpek proteini ve limon etkisi: Hacı Şakir Şampuan Limon
 • 8. Saç derinizi yağdan arındırın: Head&Shoulders Limon Ferahlığı
 • 9. Maksimum ferahlık için: Clear Men Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
 • 10. Yağlı saçlara kesin çözüm: Head&Shoulders Men Ultra
 • 11. Yağlı saçlar için çarpıcı etki: Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan
 • 12. Bitki özlü şampuanları deneyin: Blendax Bitki Özlü Şampuan
 • 13. Saç derinizin ihtiyacı olan yoğun bakım: Urban Care Çay Ağacı Yağı ve Keratin Şampuanı
 • 14. Çift etki sunan: BIOBLAS Saç Dökülmesine ve Yağlanmaya Karşı Şampuan
 • 15. Yağlı saçlara elveda: Otacı Isırgan Dengeleyici Şampuan

Yağlı saça sahip kişiler her gün düzenli olarak duş alsalar bile gün içinde saçları tekrar yağlanabiliyor. Hâl böyle olunca sabah erkenden okula veya işe gitmek için uyanıp yağlı saçlarla karşılaşmak oldukça can sıkıcı oluyor. Peki ne yapmak gerekiyor? Öncelikle saçların neden yağlandığını anlamakta fayda var. Saç derisindeki gözeneklerin tıkanması, ölü derinin atılamaması gibi nedenlerle saç diplerinde biriken yağlar, saçın çabucak yağlanmasına sebep oluyor. Neyse ki saç derisinin doğal dengesini koruyan, ölü deriyi ve diplerde biriken yağı temizleyen birçok şampuan çeşidi bulunuyor. Gelin birlikte, yağlı saçlar için üretilen limon, çay ağacı, ısırgan otu, melisa ve mersin suyu gibi birbirinden farklı bileşenler içeren en iyi şampuanlara bir göz atalım.

1. İnci özü ve misket limon ferahlığı: Duru Şampuan


1

Yeni yıl hediye rehberi için tıklayın!

Yağlı saçlarla başarılı bir şekilde mücadele eden ve her bütçeye uygun fiyatıyla dikkat çeken Duru Şampuan, inci ve misket limon özleri içeriyor. Saç derisinde yer alan ölü hücreleri, yağı ve kiri etkili bir şekilde temizlemeyi sağlayan şampuan saça ferahlık hissi de kazandırıyor. Saçlara parlaklık veren özel formülü sayesinde yağlardan arınmış, temiz ve canlı saç görünümüne imkân tanıyor. Yağlı saç sorununu ortadan kaldırmak için uygun fiyatıyla öne çıkan bir şampuan arıyorsanız Duru Şampuan'ı mutlaka deneyin.

Ürünü İncele

2. Yağlı saçlarla etkili mücadele: Vichy Dercos Yağlanma Karşıtı Bakım Şampuanı


2

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Yağlı saçlar için en iyi şampuan çeşitleri arasında yer alan Vichy Dercos Yağlanma Karşıtı Bakım Şampuanı, kullanıcıları yağlanma probleminden kurtarmak için güçlü bir performans ortaya koyuyor. Fazla sebum üretimi, saç derisinin doğal dengesini bozup yağlı bir görünüme sebep oluyor. Vichy Dercos Yağlanma Karşıtı Bakım Şampuanı, özel anti sebum kompleksi sayesinde sebum dağılımını dengeleyip yağlanma sorununun önünü kesmeyi amaçlıyor. Günlük kullanıma uygun olan şampuan, ilk kullanımda etkisini göstermeyi başarıyor. Saç derinizdeki problemleri iyileştirip yağlanma sorununuzu ortadan kaldıracak bir şampuan arıyorsanız alacağınız ürün belli!

Ürünü İncele

3. Saçlarınıza etkili bakım: Tresan Güçlendirici Bakım Şampuanı


3

Yağlı saçlar için şampuan önerileri listesinde doğal şampuan çeşitleriyle tanınan Tresan markasının güçlendirici etkili bakım şampuanı öne çıkıyor. Tresan Güçlendirici Etkili Bakım Şampuanı, ısırgan otu içeren formülü sayesinde saçları besleyip güçlendiriyor. Saç derisine doğal dengesini kazandırmayı sağlayan ısırgan otu formülü, aşırı yağlanma sorunlarına engel olmasıyla biliniyor. Tresan Güçlendirici Etkili Bakım Şampuanı saçın güçlenip korunmasını sağlarken yağlanma, saç dökülmesi ve yıpranmış saç gibi sorunlara da etkili bir çözüm getiriyor. Paraben ve gluten içermeyen formülüyle öne çıkan şampuanı mutlaka denemelisiniz.

Ürünü İncele

4. Temizleyici ve güçlendirici etki: Insight Rebalancing Yağlı Saçlar İçin Şampuan


Adsız tasarım - 2023-01-16T134737.704

Insight Rebalancing markasının yağlı saçlara özel şampuanı, saç güçlendirici etkisiyle dikkat çekiyor. İnce ve yağlı saç tellerini kalınlaştırıp yağdan arındırmak üzere tasarlanan şampuan, başarılı performansıyla birçok kullanıcının beğenisini kazanıyor. Saçların kalınlık ve hacim kazanmasına yardımcı olan, temiz içeriğiyle öne çıkıyor. Saç derisindeki gözenekleri kaplayan fazla yağı temizleyen bu şampuana bir şans vermelisiniz.

Ürünü İncele

5. Fazla sebumu dengeleyen içeriğiyle: Ecowell Organik Şampuan


5

"Yağlı saçlar için hangi şampuan iyi gelir?" diye sorulduğunda bir adım öne çıkan Ecowell, tamamen doğal içeriğiyle dikkat çekiyor. Organik bileşenler içeren şampuan, mersin suyu ve aloe vera özü barındıran içeriği sayesinde saç derisindeki yağı etkili bir şekilde temizliyor. Mersin suyunun içindeki antioksidanlar cildi serbest radikallerden korumaya yardımcı oluyor. Saç derisini yağdan arındırdığı gibi ferahlatıcı bir etki de yaratan Ecowell Organik Şampuan, saçların parlak ve sağlıklı görünmesine katkı sağlıyor. Ayrıca sülfat, tuz ve paraben gibi çeşitli kimyasallar içermiyor. Her saç tipine ve günlük kullanıma uygun olmasıyla da öne çıkıyor.

Ürünü İncele

6. Doğal ve ferahlatıcı: Faith in Nature Limon ve Çay Ağacı Özlü Şampuan


Adsız tasarım - 2023-01-16T140027.610

Hayvanlar üzerinde test yapmayışı ve vegan içeriğiyle öne çıkan Faith in Nature Limon ve Çay Ağacı Özlü Şampuan, saçları etkili bir şekilde temizleyip canlandırmayı başarıyor. Faith in Nature Limon ve Çay Ağacı Özlü Şampuan, saç derisindeki yağlarla mücadele ettiği gibi kepek oluşumunu azaltıcı etkisiyle de dikkat çekiyor. Kimyasal barındırmayan uçucu yağlardan oluşan yapısı sayesinde çay ağacı ve limon özlerinden oluşan tamamen doğal bir koku bırakıyor. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve hayvansal maddeler içermeyen, yağlı saç sorununuza çözüm bulacak etkili bir şampuan arıyorsanız bu ürün tam size göre!

Ürünü İncele

7. İpek proteini ve limon etkisi: Hacı Şakir Şampuan Limon


7

Yağlı saçlarla etkili bir şekilde mücadele eden ve uygun fiyatıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Hacı Şakir Şampuan Limon, ipek proteini ve limon özü içeriğiyle dikkat çekiyor. Gün içinde çabuk yağlanan ve sönen saçlara tam destek sağlamayı amaçlayan Hacı Şakir Besleyici Şampuan, içerdiği limon özü ile saç diplerinin derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Saç derisinin yağ dengesini düzenleyen formülü ise saçların canlı ve hacimli bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

Ürünü İncele

8. Saç derinizi yağdan arındırın: Head&Shoulders Limon Ferahlığı


Adsız tasarım - 2023-01-16T121816.778

En iyi şampuan markaları arasında yer alan Head&Shoulders, yağlı saç sorunuyla boğuşan kişiler için birçok farklı ürün seçeneği sunuyor. Yağlı saçlarla mücadele etme konusunda başarılı bir performans sergileyen Head&Shoulders Limon Ferahlığı, saç derisini etkili bir şekilde temizliyor. Gelişmiş Derma&Pure teknolojisi sayesinde kepeğe bağlı kaşıntı, kuruluk ve aşırı yağlanma gibi saç problemleriyle de etkili bir şekilde mücadele ediyor. Aynı zamanda içerdiği antioksidanlar ile saç ve saç derisine başarılı bir bakım yapıyor. Her yıkama sonrası saçta uzun süreli bir ferah limon kokusu bırakmayı başarıyor.

Ürünü İncele

9. Maksimum ferahlık için: Clear Men Kepeğe Karşı Etkili Şampuan


Adsız tasarım - 2023-01-16T135333.569

Gücünü limon ve bergamot özlü yeşil çaydan alan Clear Men Kepeğe Karşı Etkili Şampuan, saç derisini yağlardan ve kepeklerden arındırmayı hedefliyor. Gün boyu ferahlık hissi sağlayan ve saçlara canlı bir görünüm kazandıran şampuan, gözeneklerin açılmasını da sağlıyor. Ayrıca şampuanın içeriğinde bulunan Bio-Güçlendirici teknoloji, saç derisini güçlendirip nemlendiriyor ve kepek oluşumuna engel oluyor. Yağlı saç sorununuzla mücadele ederken kepeği de ortadan kaldıracak şampuan tam size göre!

Ürünü İncele

10. Yağlı saçlara kesin çözüm: Head&Shoulders Men Ultra


Adsız tasarım - 2023-01-16T134110.167

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Ne yaparsanız yapın bir türlü yağlı saç sorununuza çözüm bulamıyorsanız Head&Shoulders markasının Men Ultra şampuanını deneyebilirsiniz. Yağlanma konusunda maksimum performans sunmayı ve saç derisini kontrol altında tutmayı hedefleyen şampuan, her saç tipine uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Erkekler için özel olarak geliştirilen Head&Shoulders Men Ultra, saç derisini yağ ve kirden başarıyla arındırıyor, düzenli kullanıldığında kepek problemlerine de iyi geliyor. Erkeksi bir koku ve yağdan arındırılmış saçlar için tercih etmeniz gereken şampuan işte tam da bu!

Ürünü İncele

11. Yağlı saçlar için çarpıcı etki: Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan


11

Saçlarınızın çabucak yağlanmasından şikayetçiyseniz Yves Rocher Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan’ı deneyebilirsiniz. Yağlı saç tipleri için özel olarak geliştirilmiş Yves Rocher Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan, bitkisel formülünde ağırlık gösteren ısırgan otu sayesinde saç derisindeki yağlı tabakayı kökten uca temizliyor. Saç derisini yağlardan arındırıp temizlerken beslemeyi ve bakım yapmayı da ihmal etmiyor. İlk kullanımdan itibaren 48 saate kadar saçların temiz kalmasını vadeden Yves Rocher Yağlı Saçlar için Arındırıcı Şampuan, yağlı saç tipine sahip kullanıcıların bir numaralı tercihi oluyor.

Ürünü İncele

12. Bitki özlü şampuanları deneyin: Blendax Bitki Özlü Şampuan


12

En başarılı şampuan markaları arasında yer alan Blendax, yağlı saç tipleri için geliştirdiği bitki özlü formülüyle yağlanma sorunlarına etkili ve kalıcı bir çözüm getirmek istiyor. Bitki özlü içeriği sayesinde saç derisini dipten uca etkili bir şekilde temizleyen Blendax, derideki gözeneklerin açılmasına ve yağ tabakasının ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Saçları yağdan ve kirden başarıyla arındıran Blendax Bitki Özlü Şampuan, hem hafif hem ferah bir temizlik hissi yaratıyor. Temizlenen saçlar çok daha kolay bir şekilde taranabiliyor ve hacmini koruyor. 48 saate kadar etkisini sürdürebilen Blendax Bitki Özlü Şampuan, saçlara %100 dolgunluk katmasıyla da ön plana çıkıyor.

Ürünü İncele

13. Saç derinizin ihtiyacı olan yoğun bakım: Urban Care Çay Ağacı Yağı ve Keratin Şampuanı


13

Yağlı saçlar için en iyi şampuan markası listesinde ilk sıralarda olan Urban Care, çay ağacı özü ve keratin etkili saç bakım şampuanıyla dikkat çekiyor. Çay ağacı yağının saç derisinin doğal yağ dengesini korumasına yardımcı olduğu biliniyor. Saç derisinde ve saç diplerindeki birikmiş yağı etkili bir şekilde temizleyen Urban Care Çay Ağacı Yağı ve Keratin Şampuanı, antibakteriyel özelliğiyle de öne çıkıyor. Saçların güçlenip dayanıklı bir hale gelmesine yardımcı olan keratin ise saçları yıpranmalara karşı dirençli hale getiriyor. Urban Care Çay Ağacı Yağı ve Keratin Şampuan, saçları yağdan arındırmasının yanında kepek oluşumunu engelleme özelliğiyle de öne çıkıyor.

Ürünü İncele

14. Çift etki sunan: BIOBLAS Saç Dökülmesine ve Yağlanmaya Karşı Şampuan


Adsız tasarım - 2023-01-16T140731.121

Saçlarınız hem yağlı hem de dökülmeye eğilimliyse size harika bir önerimiz var. Yağlı saçlar için sebum dengeleyici etki sunan, yıpratmayan formülüyle saç dökülmelerine karşı savaşan BIOBLAS Saç Dökülmesine ve Yağlanmaya Karşı Şampuan! Zengin içeriği ve güçlü etki sunan formülü sayesinde saç derisindeki birikmiş yağ ve kiri derinlemesine temizleyen şampuan, saçları yumuşatıp saç derisinin ferahlamasına yardımcı oluyor. Yıkama sonrasında saçlarda gözle görülür bir parlaklık ve ışıltı oluşuyor. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığında saçların kolayca taranıp şekil almasını sağlıyor.

Ürünü İncele

15. Yağlı saçlara elveda: Otacı Isırgan Dengeleyici Şampuan


Adsız tasarım - 2023-01-16T140932.586

En başarılı ve etkili şampuan markaları arasında yer alan Otacı'nın şampuanı yağ dengeleyici özelliğiyle dikkat çekiyor. Saç derisine ihtiyaç duyduğu bakımı yaparken yağ ve kir gibi sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan şampuan, yağlı saç tiplerinin yanı sıra normal saç tipine sahip kişilere de öneriliyor. Isırgan otunun yağlanmayla mücadeledeki olumlu etkileri sayesinde saçların aşırı yağlanmasının önüne geçiyor. Ürün, ormanı anımsatan kokusuyla huzurlu bir duş keyfi sunuyor. Etkili sonuç için düzenli olarak kullanılması gereken şampuanın içeriğinde paraben, silikon, alkol ve hayvansal maddeler olmadığını da ekleyelim.

Ürünü İncele

Hangi şampuanı kullanmalıyım?

Şampuanlar, farklı saç tiplerine ve ihtiyaç duyulan bakıma göre birbirinden ayrılır. Dolayısıyla şampuan seçimi yapmadan önce saç tipinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Örneğin kuru saçlara sahipseniz nemlendirici, yağlı saçlarınız varsa arındırıcı şampuan kullanabilirsiniz. Kepek sorunu için kepek giderici, yıpranmış saçlar için onarıcı şampuanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın daha bakımlı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız kimyasal içermeyen, organik şampuanları kullanabilirsiniz.

Saç kaç kere şampuanlanır? Şampuan ne kadar kullanılmalı?

Saçların yıkanırken kaç kere şampuanlanacağı kişinin duş alma sıklığına göre değişebilir. Her gün duş alıyorsanız saçlarınızı bir kez şampuanlamanız yeterli. Saçlarınızı her gün yıkamasanız bile iki kereden fazla şampuanlamanız önerilmez. Saçı daha fazla şampuanlamak saçların ağırlaşmasına ve saç derisinin sebum dengesinin bozulmasına neden olur.

Şampuan kullanma miktarı ise saçın uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak en ideal şampuan miktarının avucunuzun 1/4'üne denk gelecek kadar olduğunu söylemek mümkün. Saçlarınız kısaysa bu miktarı biraz daha azaltabilirsiniz. Gerekenden az miktarda şampuan kullanmak saçın tam olarak temizlenmemesine yol açar. Fazla miktarda şampuan kullanımı ise saçlardan iyice arındırılmadığında saçlarda yağlanmaya ve ağırlaşmaya yol açabilir.

Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuan; özellikle platin, beyaz, gri, sarı ve kumral saçlar için kullanılır. İçerisindeki mor pigmentler sayesinde saçtaki sıcak tonların daha küllü ve soluk tonlara dönüştürülmesine yardımcı olur. Aynı zamanda renk eşitsizliklerini de ortadan kaldırır. Bu sayede saçtaki farklı renk tonları birbirine daha yakın hâle gelir. Siz de mor şampuanı düzenli olarak kullanarak saçınızdaki istenmeyen yansımaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Tuzsuz şampuan ne işe yarar?

Tuzsuz şampuan, saçı doğal şekilde temizleyerek saçların daha hacimli olmasını sağlar. Saça zarar vermediği gibi saç dökülmesini azaltarak saçların sağlıkla uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saçları nemlendirerek saçların nem dengesini korur. Boyalı saçlarda ise saç renginin uzun süre kalıcı olmasını sağlarken aynı zamanda daha parlak bir görünüm yaratır.

Hangi şampuan saç uzatır?

Saçların uzamaması genellikle yıpranmış olmasından kaynaklanır. Saçları besleyen, onaran, yapılandıran ve vitamin içeren şampuanlar ise saçların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunun için direkt saç uzatmaya yönelik şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Tuz içermeyen şampuanların da saçın uzamasında etkili olduğunu hatırlatalım.

Hangi şampuan saç döker?

Kendi saç tipinize uygun olmayan şampuanı kullandığınızda saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Dolayısıyla saç tipinizi analiz ederek ona uygun şampuanı tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra uzun süre aynı şampuanı kullanmak da saç dökülmesini arttırabilir. Bu yüzden çok sık olmamak üzere arada bir şampuanınızı değiştirmelisiniz.

Hangi şampuan kepek yapmaz?

Kepek genellikle kuru saç derisinden dolayı ortaya çıkar. Saç derinizin nem dengesini koruyan ve saçlarınızı nemlendiren şampuanlar ise kepek yapmaz. Eğer kepek sorunuyla mücadele ediyorsanız içerisinde gliserin bulunan şampuanları tercih edebilirsiniz. Kepek giderici ve kepek önlemeye yardımcı şampuanlar da içerisindeki özel bileşenler sayesinde bu sorunları önler.

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

İş birliği İçerikleri

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler