HABER

Yazar Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'e hakaretten soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, yazar Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde Kadir Mısıroğlu'nun Atatürk'ün heykellerine dair çirkin söylemlerinin olduğu bir video ortaya çıkmış ve büyük tepki çekmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, yazar Kadir Mısıroğlu hakkında Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı yayın organlarında yer alan ve yazar Mısıroğlu'na ait olduğu belirtilen video kaydında geçen beyanlarıyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçlarını Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmanın, Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçundan başlatıldığı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Tarihçi Kadir Mısıroğlu, "İstediğimiz olmuş değildir.Yarı yoldayız. Nasıl buluğ çağına ermemiş çocuğa evlenmiyorsun diyemezsen hükümete de niye şeriat ilan etmiyorsun diyemezsin. Vakti var. Sizin nesliniz İslamın mutlak galebisini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" demişti.

"YUNANLILAR KAZANSAYDI"

Cumhuriyet karşıtı söylemleri ile tanınan Kadir Mısıroğlu bundan önce Kurtuluş Savaşı için "Keşke Yunanlılar kazansaydı" diyerek de tepki toplamıştı. 'Cumartesi Sohbetleri' adlı programında yaptığı konuşmada "Bizim gavurumuz elin gavurundan daha şiddetli' diyen Mısıroğlu konuşmasında, "Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiçbiri olmazdı" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön