Yok artık! Facebook artık bunu da bilecek

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook'a gelen yeni özellik gündeme oturdu. Facebook artık zengin ya da fakir olup olmadığınızı anlayacak.

Sosyal paylaşım ağı Facebookun patent başvurusu yaptığı yeni bir teknoloji, kullanıcılarının sosyo-ekonomik durumunu belirlemesini, işçi sınıfı, orta sınıf veya üst gelir sınıfından hangisinde yer aldıklarını anlamasını sağlayacak.

Gulf Newsde yer alan habere göre Facebookun patent başvurusu yaptığı teknolojileri otomatik olarak eğitim durumu, ev sahipliği ve internet kullanımı gibi verilerini toplayarak sosyo-ekonomik durumlarını tahmin edebilecek.

FACEBOOK DUYURDU

Cuma günü Facebook tarafından açıklanan yeni teknolojinin Facebookun reklam içeriklerini doğru kullanıcılara sunabilmesi için algoritmasını iyileştirmek amacıyla kullanılacak. Patent başvurusunda Facebook kullanıcılarının sosyo-ekonomik gruplarını tahmin ederek üçüncü partilerin sponsorlu içerikleri daha hedefli bir kitleye ulaştırılabilecek ve sistem kullanıcılara daha cazip bir kullanıcı deneyimi yaşatacak ifadeleri kullanıldı.

Sosyal medya devinin kişilerin seyahat geçmişi, ne tür aygıtlar kullandığı, hangi aygıtlarının internet bağlantısı olduğu, öğrenim durumları gibi bilgileri toplaması bekleniyor; buna karşılık, kullanıcıların çekinceleri olabileceği için gelirlerinin sorulmayacağı belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Neye göre zengin-fakir? Maddi olarak mı? İnsanlık olarak mı?
Sadece Bilmekle Olmuyor. Birazda Maddi Yardımda Bulun Facebook.
silin kurtulun
Neden neden insanların donuna kadar neden her türlü bilgi soruluyor ve paylaşılıyor bu insanın ne kadar geri zekalı Bütün her şeyinizi verin Kan grubunuz da verin tam olsun.
ajan programı bunlar kullanmayın bir çıkarınız yoksa
amerika da bizi kıskanacak
herşeyi de bilmeyin...artık ailelerin içine kadar girdiniz.ozel durum kalmadı.insanlarin beyinlerini yikadiniz.insanalrin gözü kapalı nereye çekerseniz oraya gidiyor.milletin zengin veya fakirliginide mi sınıflara ayiracaksiniz.
BOŞŞŞ İŞLERE. BU FİKİRLERİ ÜRETENLER. KÜRESEL. ISINMA İLE İLGİLİ BİŞEY YAPSALAR DAHA FAYDALI OLURLAR.
fakirsek ortakmı yapıcak bizi ;)
Bok Anlar....Gelsinde beni anlasın bi...ben neymişim..
adamlar reklamlarını daha etkili şekilde kitlelere ulaştırmak için çalışma yapıyor bizim burdaki cahiller ajan diyor :) sosyal medyadan anlamayan ve e-ticaret tabirlerine vakıf olmayan yorum yapmasın lütfen
paylaşımlardan anlıyordur zaten,, Görmemiş gibi zengin paylaşımları yapanlar kesin fakir açlar olduğunu ve mutlu aile fotolarınında zenginlere ait olduğundan anlıyordur
Yorum yazanların hepsi fakir belli.Ben dahil;))
Bi facebook kalmıştı fakir olduğumuzu bilmeyen
bu herkeze olumsuz beğenii yapan şahızz sen kendinii ne sanıyorsun da olumsuz beğeni yapıyorsun ilginç kişilik karekteri yetmez şahız
Anlasa veya anlamasa ne değişecek? Zengin zengin zengin,fakirde fakirdir
Düşünsenize profil bilgileri; ilişk durumu: ilişkisi yok maddi durumu : fakir fukara tabii bu arada maddi durum ilişki drumunu otomatik etkiliyor.)))))))
nasılsa senelerdir tüm bilgileri depoladı. yakında millet gece iş üstündeyken bugün yapmayın çiftleşme gününüz değil mesajı bile yollarlar
acaba ben zenginmiyim fakirmiyim facebook bana soylermisin
Diğer Haberler