HABER

Yurtta hava durumu

Türkiye, Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Bu nedenle bütün bölgeler yağışlı geçecek. Yağışlar Kıyı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, Trakya'da kar, Kuzey, İç ve Doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olacak.

Yurtta hava durumu

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre hava sıcaklığı yurdun kuzey kesimlerinde hissedilir derecede olmak üzere bütün yurtta azalmaya devam edecek.

Türkiye'ye kıyı denizlerden, Batı ve Orta Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına, Güney Ege açıklarında fırtına, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer denizler yağmurlu geçecek. Görüş uzaklığı, 2-4 kilometre dolayında olacak.

Rüzgar, Doğu Karadeniz'de günbatısı ve karayel, Batı ve Orta Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de yıldız ve poyraz, Güney Ege ile Batı Akdeniz'de yıldız ve karayelden, Doğu Akdeniz'de kıble ve lodostan 3 -5, yer yer 6, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de 7, Batı ve Orta Karadeniz, Marmara ile Kuzey Ege'de 6 - 8, yer yer 9 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 1.5 - 2.5 metre, Güney Ege, Batı Akdeniz ve Marmara'da 3 metre, Batı ve Orta Karadeniz, Kuzey Ege'de 3.5 - 4.5 metre dolayında olacak.

Son meteorolojik verilere göre bazı illerde hava durumunun şöyle olması bekleniyor:

Ankara: Karla karışık yağmurlu, 2.
İstanbul: Karla karışık yağmurlu, 4.
İzmir: Sağanak yağışlı, 8.
Samsun: Karla karışık yağmurlu, 6.
Erzurum. Kar yağışlı, 1.
Diyarbakır: Sağanak yağışlı, 10.
Trabzon: Karla karışık yağmurlu, 7.
Adana: Etkili sağanak yağışlı, 16.
Antalya: Etkili sağanak yağışlı, 15.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön