İsrailli kadınlardan çıplak protesto

İsrail'de bine yakın kişi, kadınlara karşı yapılan taciz ve tecavüzlere dikkat çekmek için yürüyüş düzenledi. İsrail'de kadınlar, kıyafetlerini çıkararak taciz ve tecavüz olaylarını protesto yürüyüşü düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşe erkekler de destek verdi. İsrailli kadınlar, çıplak düzenledikleri eyleme, 'Fahişe Yürüyüşü' adını veriyor.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de sokaklara dökülen yüzlerce kadın, cinsel saldırıları protesto etmek için, çıplak protesto yürüyüşü düzenledi.

Tel Aviv'de düzenlenen gösteride elbiselerini caddelerde çıkaran kadınlar, 'Fahişe Yürüyüşü' adını verdikleri etkinlikte, sloganlar atarak yürüdü. Caddelerde tepkilerini çıplak yürüyerek gösteren İsrailli kadınlar, kadın kıyafeti üzerinden yapılan yorum ve önyargılara karşı da seslerini yükseltti.

rt.com'da yer alan haberde, 'Fahişe Yürüyüşü' adı verilen yürüyüşte açıklama yapan etkinliği organize eden Bracha Barad, "Çıplak olmam ya da fahişe olmam, kimseyi ilgilendirmez. Hayır, demeye hakkım var. Hayır, dediğimde, saygı gösterilmiyorsa, bu bir cinsel saldırıdır" dedi.

Tel Aviv Cinsel Saldırı Kriz Merkezi'nin verilerine göre, İsrail'de her beş kadından biri tecavüze uğruyor. Her üç kadından biri ise, cinsel saldırıya maruz kalıyor.

[

Kudüs Belediye Başkanı Barkat'tan Erdoğan'a şoke eden yanıt](http://www.mynet.com/haber/dunya/kudus-belediye-baskani-barkattan-erdogana-soke-eden-yanit-3034702-1)

HM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bıktım bu erkeklerden daha açık giyinen kadınlardan. bu giyinme tarzı tüm insanların hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Derdi ne bunların açık giyiniyorlar,cevabı sizler kendinize verin. Erkeklerde yarı çıplak gezsin. herkes birbirini kekliyor.
israiili kadınlarda baya baya çirkinmiş.
İSRAİL BİRDE DOĞRULUKTAN BAHSEDER, 5 KADINDAN BİRİ TECAVÜZE UĞRUYORSA O TOPLUMUN ÇOCUKLARINI VARIN SİZ DÜŞÜNÜN, YAHUDİ AHLAKI BÖYLEYMİŞ DEMEK Kİ...
mayo ile sort ile yurumusler ciplak pretosra anadan uryan olur :) uryan geldik dunyaya zaten bosverin yurusunler :)
Diğer Haberler