Rusya sadece Türkiye ve İsrail'e haber vererek DEAŞ hedeflerini vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye ile İsrail’i bilgilendirdikten sonra ve ABD’ye haber vermeden Akdeniz’de konuşlanan iki savaş gemisiyle denizaltıdan Humus yakınlarında DEAŞ hedeflerini “Kalibar” seyir füzeleriyle vurduğunu açıkladı. Rus tarafından yapılan yazılı açıklamada 6 adet “Kalibar” seyir füzelerinin “Amiral Essen”, “Amiral Grigoroviç” firkateynleriyle “Krasnodar” denizaltısından fırlatıldığı kaydedildi.

Rusya sadece Türkiye ve İsrail'e haber vererek DEAŞ hedeflerini vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Rus füzeleri DEAŞ hedeflerini vurdu.

Suriye'nin Hama kentindeki DEAŞ hedeflerine düzenlenen saldırılarda, örgütün kumanda merkezi ile silah ve cephanelik deposu hedef alındı.

Rus tarafından yapılan yazılı açıklamada 6 adet “Kalibar” seyir füzelerinin “Amiral Essen”, “Amiral Grigoroviç” firkateynleriyle “Krasnodar” denizaltısından fırlatıldığı kaydedildi.

'İSRAİL VE TÜRKİYE HABERDAR EDİLDİ'

Sabaha karışı gerçekleştirilen füze operasyonu gerekçesini de sıralayan Rusya Savunma Bakanlığı, “Son günlerde Rakka’da bulunan DEAŞ kuvvetleri geceleri şehri terk ederek Husus ve Palmira istikametinde çekildiklerini gözledik. Teröristlerin yeni bölgelerde mevzilerde konumunu güçlendirmemesi için değiş istihbaratları değerlendirerek operasyon düzenleme kararı aldık. Attığımız füzeler Humus bölgesi Akerbat yerleşim biriminde DEAŞ mühimmat deposuna isabet ette. Operasyon neticesinde tonlarca patlayıcı ve çok sayıda militan etkisiz hale getirildi. Füze atışları gerçekleştirilmede önce mevcut acil haberleşme kanalları kullanılarak Türkiye ve İsrail haberdar edildi” dendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
çalışınca oluyor. bravo Rusya
İSRAİL VE TÜRKİYEYHAER VERMİŞ..VERDİNDE NE OLDU NE DEĞİŞTİ ÜRKİYE YAPMA ETME Mİ DEDİ....
@ozgurtura daha ne yapmasını bekliyordun, izin mi isteyecekti...
acıyorum sana allah akıl dağıtırken sen meyhanedemiydin.
Deaş bahanesiyle Müslüman toprakları vuruluyo, bu arada füzeler denenmiş! oluyor...
Türkiyenin bölgede askeri var haberdar edersin anlarım da İsrail ne alaka? Hoş zaten israili haberdar etmek demek abdyi haberdar etmek demek.
7FB LİLER KALASNADORU Bİ YERLERDEN İYİ TANIR:)
israile haber vermeseydiniz iyi olurdu aslinda deasi destekleyen zaten onlar
havai fişek ateşler gibi füzeleri ateşlemiş fırlatmış. buraya kadar gösteri belki güzel olmuştur. iyide, kaç DEAŞ terörist etkisizleştirilmiş? artık herşey açıkça görünüyor. amerikanında, rusyanında ve diğer mütefik olan devletlerin amaçları DEAŞ'ı yok etmek değil, suriye ırak ve şimdide katar'dan başlayarak bütün arap ülkelerinde KAOS çıkarmak. araplarda buna kendi elleriyle çanak tutuyorlar. amerikanın rusyanın hazırladıkları oyun göletine balıklama atlıyorlar. amerika rusya onlara silah mermi satsın, onlarda birbirilerini vursunlar öldürsünler. bence olayın özü bu.
@enverfiliz kardeşim..adamlar bu ülkeleri paylaştılar zaten..Irak ' ın tamamı ABD de..Suriye ' nin yarısı Rusya diğer yarısı ABD..Dediğin gibi sıra körfede diyeceğim ama zaten orası %90 ABD ve sadece Qatar için bir kapma yarışı var ama onlar da ABD den uçak aldıklarına göre yelkenler inmiş demektir..gerisi faso-fiso..kemik atarlarsa yiyecekler atmazlarsa ağızlarının suyunu akıtarak bize de bize de diyecekler..ama hasan ' a bir şey kalacağını sanmam..ne kadar bağırsalar da..Zaten Kuzey Irak ' taki Kürtler de işi bitirdiğine göre sonuç ; " el hamur-karın aç "..hepsi bu..
Adamsın Vladimir !
İsraile haber vermis git abine soyle diye
@furmi ulan oğlum orta doğuda deaş ı desteklemeyen bi tane devlet yok.. bırakın bu israel e suç atmaları. tamam israel kötü ama en kötüsü suudiler bunu anlayın artık..
İsrail e söylediysen Amerika ya söylemişsind emektir...
rus iktidarında yahudiler azınlıkta galiba.geri kalanlar hep onlarda..
Diğer Haberler