Tuğçe Albayrak’ın katili serbest bırakılıp sınır dışı ediliyor

Attığı yumrukla Türk kızı Tuğce Albayrak'ı komaya sokan ve ölümüne sebep olan Sırp genci Sanel M. iki yıllık gençlik cezasını çektikten sonra serbest bırakılıp sınır dışı edileceği açıklandı.

Tuğçe Albayrak’ın katili serbest bırakılıp sınır dışı ediliyor

Türk kızı Tuğçe Albayrak’ı öldürmekten iki yıldır Wiesbaden gençlik cezaevinden tutuklu olan 20 yaşındaki Sırp Sanel M. cezasının üçte ikilik bölümünü çektikten sonra iki hafta içinde sınır dışı edileceği açıklandı.

Almanya’ya girişi yasaklanan Sanel'in kaçak yollardan Almanya’ya gelmesi halinde aldığı cezanın devamını yatması gerektiği de belirtildi. Sanel’in alınan karara itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz etmediği taktirde iki hafta içinde sınır dışı edileceği açıklandı.

Olay nasıl olmuştu?

Üniversite öğrencisi Tuğçe Albayrak ve arkadaşları 15 Kasım 2014 tarihinde Offenbach'da bir fastfood restorana gitti. Tuğçe ve arkadaşları yemek yerken, restoranın alt katındaki tuvaletten iki genç kızın yardım çığlıkları duyuldu. Tuğçe Albayrak aşağıya indiğinde üç gencin, Alman kızları taciz ettiğini gördü. Araya girerek genç kızları kurtardı. Restorandaki diğer kişilerin de yardımıyla saldırganlar dışarı çıkartıldı. Yemeklerini bitirip restorandan çıkan Tuğçe ve arkadaşlarına, aynı gençler hakaretler yağdırarak saldırdılar. Sırp kökenli gençlerden Sanel M. burada Tuğçe'yi yumrukladı. Aldığı darbenin etkisiyle yere düşen ve bayılan Tuğçe, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Kafatasında kırıklar meydana gelen ve beyninde ödem oluşan Tuğçe Albayrak'ın, 11 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. 2015 yılı Haziran ayında Darmstadt Eyalet Mahkemesi Sanel M.'i ölümle sonuçlanan yaralama suçundan üç yıl hapis cezasına çarptırdı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Ödül gibi ceza
@ist.showman bizimki farklımı RÜZGAR ÇETİN neden serbest? içkiliyken bir polisi öldürdü digerini yaraladı üsteki ise tek yumrukla öldürmüş, kimse öldürmek için yumruk atmaz talihsizlik bana göre rüzgar çetin daha agır suclu
işte medenı avrupa serefsızler
İsrail'i bir kadını öldürseydi serbest kalır mıydı?
@kelle47 kardeşim israilli kadın demişinde önce kendimize bakalım polis katillerini serbest bırakıyolar bu ülkede elaleme demeden önce kendimiz adaleti sağlasak keşke
@arici_b_2016 yalnız ab ye girmek isteyen biziz bize gösterdiği kriterler arasında buda var mı??
@arici_b_2016 kardeşim kendimizi eleştirdim ben eğer bizden korksalardı serbest bırakmazlardi
türkiyede olsa yer yerinden oynardı ... hadi ab yi öven gerizekalı takımı yazın bişeyler
Adalet nerde? Giden geri gelmez bu mu karşılığı yazık yazık
Ölen alman olsaydı böyle mi olurdu
yine Türk dusmanlıgı ortada
hitlerin tohumundan ne bekliyorsunuz vatan haini değilseniz can dündar gibi.
SONRADA BİZE MEDENİYET ÖĞRETMEYE KALKARLAR.SİZİN MEDENİYETİNİZ BATSIN
İÇİMİZDEKİ TÜRKLÜKTEN Bİ HABER FRANSIZLARA KAPAK OLSUN....
sırp kardeşim hedefi onikiden vurmuş demekki keh keh alman halkını ve anayasasını kutluyorum
@fahrettin_sonak_1983 seninde sonun..iyi görünmüyor..
@fahrettin_sonak_1983 senin hapyman diye bir linkin daha var slakça yazılar yazıyorsun özürlüsün kafadan sen
@fahrettin_sonak_1983 Sırp kardeşinin yerinde sen olsaydın aynı cezayı alır mıydın?Ya da Sırp kardeşlerinde sana bu yorumu yapar mıydı?
CESUR KIZIMIZIN. HAKKINI ARAMAK.. TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN VAZİFESİDİR..
Ab anayasası haa nasılsa ölen öldü değilmi Allah belanı versin almanya
demek ki rüzgar çetinin aldığı ceza normalmiş. baksana avrupada kasten öldürmenin cezası 2 yıl ise taksirle öldürmenin cezasının olmaması normal. demek ki ıhşid üyeleri türkiyede yada avrupa da yargılansa: işkenceyle adam öldürdüklerinden 3 yıl yatıp çıkarlar.
Tuğçe hanım demekki doğru yapmamışsın Bıraksaydında ölen o olsaydı
Bu ülkede asker katilleri davul zurnalarla karşılanıp alkışlarla serbest bırakıldı. Şimdi kalkip bana burda milliyetçilik yapmayin sayin kendini bilenler.
Diğer Haberler