Ümit Özdağ'dan, Mevlüt Çavuşoğlu'na flaş yanıt: Cem Yılmaz işsiz kalacak

MHP'den ayrılarak Meral Akşener ile birlikte yeni bir parti parolasıyla yola çıkan Ümit Özdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'kendi uçağımızı üretiyoruz" söylemine Twitter'dan yanıt verdi. Özdağ yaptığı paylaşımda 'Cem Yılmaz işsiz kalacak. Dünyayı güldürme bakanı' ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan, Mevlüt Çavuşoğlu'na flaş yanıt: Cem Yılmaz işsiz kalacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’nın Türkiye’ye silah satışını durdurmasıyla ilgili 'Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz' açıklamasına, Ümit Özdağ'dan yanıt geldi. Özdağ, kişisel Twitte hesabından yaptığı paylaşımda 'Cem Yılmaz işsiz kalacak. Dünyayı güldürme bakanı' ifadelerini kullandı.

Usta komedyen Cem Yılmaz, politik gündemin de konusu olmaya devam ediyor. Türkiye’nin en komik insanlarından birisi olarak değerlendiren Yılmaz’ın adı son olarak yerli savaş uçağı ve helikopteri tartışmalarına konu oldu.

'DÜNYAYI GÜLDÜRME BAKANI'

Meral Akşener ile yeni bir parti hazırlıkları yapan eski MHP’li Ümit Özdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’nın Türkiye’ye silah satışını durdurmasıyla ilgili söylediği, “Bu tür yaklaşımlar esasen bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor. Bu anlamda yerli ve milli üretimi artırıyoruz her alanda. Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz. Türkiye hiç bir zaman çaresiz değildir” açıklamasına 'Cem Yılmaz'lı bir cevap verdi.

Özdağ, Dışişleri Bakanı için ‘Dünyayı güldürme bakanı’ tanımı yaparak, “Cem Yılmaz işsiz kalacak” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
ufkunuz olmadığı için hep köle ruhlusunuz ya simitçi ümit...senden ancak Feto kuyruğu Akşerler kuyruğu ve fare kuyruğu olur aşağılık adam..BOZUK KURT..SEN bozkurt OLAMAZSIN ÇAKAL..HAİN KÖPEK
@hinterlandtime SENİN UFKUN KANDIRILMAKMIDIR???
Bravo dogru tespit.
hadi aydınlat ufku olan arkadaş sen bakma onların hepsinin ufku dar cahil köle ruhlu onlar mesela ufkun geniş olduğu için nohutu,mercimegi,samanı bile dışardan aldigimiz için köle ruhlu olmuyoruz demi bu dışarıdan aldığımız samanlardan yedin herhalde ufkun genişlemiş senin mesela yorumda simitçi diye tabir etmişiniz ya simitin üstündeki susamı nerden alıyoruz nerde üretiyoruz bir araştır ufku geniş arkadaş sizin gibi ufku genişler varken bu ülkenin okumuş insanlara ihtiyacı yoktur bence iyiki varsınız: ))
ZAFERIN KOLUNDAKI SAATI URETSELERDI REZANIN ALTINA YATMAZLARDI ...
Bıraksın palavrayı,işleri güçleri cahil cühela kandırır oy toplarım,iktidara devam eder saltanat sürerim hesabı.BuÜlke sayenizde mercimeği nohutu Kanada'dan Çin'den ithal eder hale geldi.Tarım ülkesi olan kendine yetebilen Türkiye bitti her haltı ithal eden Türkiye oldu.Cargill bastırıyor şeker yerine mısır ekip glikoz fruktoz kotası artırılıyor.Uçak yapıyormuş,Halk 1500 TL ile yaşam savaşı versin,her halttan vergi alınsın,kaçak elektriği Halk ödesin,araba geçmeyen köprünün parasını da Halk ödesin siz atıp tutun.Sayenizde Türkiye 21.Yüzyılda batmaya gidiyor.Yiyorsa Dış Borç rakamlarını açıkla!
@pavic1986 güzel yazmışın dostum
Asıl sen işsiz kalacak ve yaptığın bu yorumlardan dolayı utanacak ve unutulup gideceksin....
siz muhalefetteyken bu hukumet daha dusmez aklinca dalga gecmissin sen muhalefet olarak hukumete neden ucak yapmiyorsun neden yerli silahimiz yok neden milli urunlere oncelik vermiyorsunuz demeniz lazim ama sizin isiniz hukumeti dusurmek basks derdiniz yok kendi menfaatiniz ulke icin bir sey yok.... gerci siz yerli degilsinizki yerli urun isteyin benimkide iş...
@sezgineren1907 sen önce seni yönetenlerin yerli olup olmadığına bak..ondan sonra diğer yerlilere sıra gelsin..
2002 den beri tank ,uçak,helikopter üretiyoruz güya ama nedense hükümetin kanalı TRT de bir kere göstermediler şu fabrikayı...........
@mehmet_1985_mrvus bakınız "karsan" tabi baksanızda görürmüsünüz! bilinmez
savaş uçağı konusunda ingiltere ile ortak bir projemiz var.ama şu an proje halinde.uçağın yapılması test uçuşlarını tamamlaması tsk envanterine katılması en az 10 yıl sürer.almanyanın silah satışını durdurmasıda hiç sorun değil.s400 savunma sistemini aldığımız rusyadan gerekeni temin edebiliriz.o olmadı çinden alırız.olmadı başka yerden temin ederiz.kaldıki almanyadan 26 milyon euroluk silah satın almışız.bu senede 5-6 milyonluk silah satın almışız.çok büyük bir alım yok
@fatih_sayiner_1979 şöyle bir 150 200 sene daha iktidarda kalırsak proje hayata geçecek. 3500 yılına kalmaz uçak ihracatına başlarız. Hani Türk ün Türk ten başka dostu yoktu niye ingiltere ile ortak proje niye rusyadan füze. Ya sözünüz yalan ya da yaptığınız. Her iki ihtimalde de iki yüzlüsünüz.
zirhli mercedesleri makam araçlarini biz üretmiştik sanirim sadece 1 tanesi 5-6 milyoncuk :) fazla birşey almamış ekmaanann yeee ekmaann yeee :))
iyi ve güzel neden kötülenir. Sonuçta bu ülkeye birşeyler kazandırılmaya çalışılıyor. Bu bizde böyle, iktidar uğruna, muhalefet olsun diye her kötülüğün altına imza atanlar. Sandıkta insanlar unutmaz sizi merak etmeyim
düşmana ne hacet bu chp varken
Diğer Haberler