Turgut Özal kimdir?

Turgut Özal kimdir?

Elektrik İşleri Etüd İdaresinde görevlendirildi. Turgut Özal 1952 yılında mühendislik ekonomisi alanında uzmanlık eğitimi için ABD’ye gönderildi. Türkiye’ye döndükten sonra Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı.

Turgut Özal 1961–1962 yılları arasında askerlik hizmetini Millî Savunma Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu üyesi olarak yaptı ve Devlet Planlama Teşkilatı’nın kurulmasına katkıda bulundu. Bu sırada, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde ders verdi.

Turgut Özal bir süre Başbakanlık Teknik Uzmanlar Kurulu Üyesi olarak çalıştı ve 1967–1971 yıllarında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı görevini yürüttü. Ayrıca Ekonomik Koordinasyon Kurulu, Para ve Kredi Kurulu, RCD Koordinasyon Kurulu ve AET Koordinasyon Kurulu başkanlıklarında bulundu.
Turgut Özal 1971–1973 yıllarında Dünya Bankası’nda danışman olarak görev yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli sınaî kuruluşlarında çalıştı ve 1979 yılı sonlarına doğru Başbakanlık Müsteşarı olarak atandı. Aynı dönemde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı görevini de vekâleten yürüttü. Türkiye ekonomisini liberalleştirmeyi hedefleyen ve 24 Ocak Kararları olarak bilinen geniş çaplı programın hazırlanmasında önemli rol oynadı.

Turgut Özal 12 Eylül 1980 askerî müdahalesinden sonra kurulan hükûmete ekonomik işlerden sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak atandı. 1982 yılında bu görevinden istifa etti. 1983 yılında Anavatan Partisi’ni kurdu ve aynı yıl yapılan genel seçimlerde partisinin birinci gelmesi üzerine hükümeti kurmakla görevlendirildi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 19. Başbakanı oldu. Turgut Özal 1987 seçimleri sonrasında tekrar hükümet kurdu ve başbakan olarak görev yaptı.
31 Ekim 1989’da Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin sekizinci cumhurbaşkanı olarak seçilen Özal, 9 Kasım 1989 günü bu görevine başladı..

Turgut Özal, 17 Nisan 1993'te 5 ülkeyi kapsayan 12 günlük Türkistan gezisinden sonra ölmüştür. Turgut Özal'ın cenazesine Türkiye'nin dört bir yanından yüzbinlerce kişi akın etmiş, televizyonlardan canlı yayımlanmış; ülkede bayraklar yarıya indirilmiştir. Dönemin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Turgut Özal ile de yakın dost olan George H. W. Bush beklentilerin aksine cenaze törenine katılmamıştır. "Öldükten sonra beni İstanbul’a defnedin, kıyamete kadar Fatih Sultan Mehmed’in manevi ruhaniyeti altında bulunmak istiyorum" şeklindeki vasiyetine uyularak kendisi tarafından yaptırılan eski başbakan Adnan Menderes'in anıtmezarının bulunduğu Topkapı'da, Vatan Caddesi üzerinde kendisi adına hazırlanan anıtmezara defnedildi.

Bir suikasta kurban gitmiş olabileceği de yıllardır tartışılmaktadır. Turgut Özal'ın limonatasına katılan arsenikle zehirlendiği iddiasını ortaya atan eşi Semra Özal, delil olarak da saç örneğini ABD'de tahlil ettirdiğini belirtmektedir. 2 Ekim 2012 tarihinde Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 19 yıl aradan sonra kabri açılmış olup ölümünün bir suikast olup olmadığının belirlenmesi için yapılan otopsi sonucunda Adli Tıp Kurumu araştırmalar ve bulgular sonucu zehir bulunduğunu ancak Özal'ın zehirden mi yoksa başka sebepten mi öldüğünü tespit edemediklerini açıklamıştır.

1954’te Semra Hanım’la evlenen Turgut Özal’ın üç çocuğu bulunuyordu.

Son Dakika Yeni ABD Haberleri

Charlottesville kentindeki ırkçıların gösterisini protesto eden ırkçılık karşıtı grubun üzerine araba sürülmesi sonucunda Heather Heyer adlı bir kadın yaşamını yitirmiş, birçok kişi yaralanmıştı. Olayın ardından Trump'ın ırkçıları kınamaması eleştirilmişti. Trump'ın açıklamaları eski Ku Klux Klan liderleri tarafından desteklenmişti. ABD Başkanı Donald Trump'ın yaklaşımını dergiler kapağına taşıdı...


Yayın Tarihi: 19.08.2017

73 ülkenin dahil olduğu IŞİD'e Karşı Koalisyonun örgütü yok etme planının bir parçası olan operasyon koalisyonun amacına yönelik büyük bir gelişme olarak görülüyor. Koalisyon IŞİDi kendi bölgesinde vurarak, yeni üyeler edinmesini engelleyerek, mali gücünü aaltarak, sosyal medya üzerindeki propagandalırını engelleyerek ve Irakda yer alan kurtarılmış bölgelerde iskitrarı sağlamak gibi yöntemlerle örgüte karşı mücadele veriyor.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD Savunma Bakanlığı, Bakan Jim Mattis'in 23 Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini bildirdi. Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bakan Mattis, 23 Ağustos'ta Türkiye'yi ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek." ifadesi kullanıldı.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, başdanışmanı Steve Bannon'un görevine son verdi. Beyaz Saray yetkililerine dayandırılan habere göre, Trump'ın, Bannon'un görevine son verme kararı aldığını belirtildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Adana'nın Ceyhan İlçesi’ne bağlı Çokçapınar Mahallesi yakınlarında dün gece kırsal alana düşen ABD Hava Kuvvetleri’ne ait insansız hava aracının (İHA) bomba yüklü olduğu, ancak düşme sırasında bombaların patlamadığı açıklandı.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump’ın 'kılıç danslı’ fotoğraflarıyla hatırlanan Suudi Arabistan ziyaretinin ardından patlayan Katar kriziyle birlikte Türkiye'ye yönelik oyunların ardı arkası kesilmiyor. Yeni Şafak Gazetesi'nden Yılmaz Bilgen'in haberine göre Riyad’daki masada, Türkiye’nin Suriye denkleminden tamamen çıkarılması gerektiği konuşuldu. Öte yandan bunu destekler şekilde, Reuters'ın yayınladığı habere göre, SDG'nin 'ABD'li güçlerin Suriye'de on yıllarca kalacağını' ileri sürdüğü belirtildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, iç savaş döneminde köleliği savunan Amerika Konfedere Devletleri temsilcilerinin heykellerinin yıkılması hakkında "Güzel heykellerimiz ve anıtlarımızın kaldırılması vasıtasıyla yüce ülkemizin tarihi ve kültürünün parçalanmasını izlemek üzücü" dedi. ABD'de iç savaş döneminden kalma en az 709 heykel bulunuyor. Bunların kaldırılması süreci siyasi olarak oldukça uzun sürüyor. Irkçılar da heykelleri kaldıran işçileri tehdit ediyor.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

ABD’nin Chicago kentinde, iki Ford motor ve otomotiv fabrikasında çalışan bazı işçiler şirkette kendilerine ırkçı ve cinsel tacizde bulunulduğu gerekçesiyle şikayette bulundu. Soruşturma sonunda şirket 10 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.


Yayın Tarihi: 18.08.2017

Suriye hükümeti, 'ABD'nin öncülük ettiği koalisyonun Suriye vatandaşlarına karşı işlediği suçlar' gerekçesiyle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne şikayet etti.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın önde gelen danışmanlarından Steve Bannon, beyazların üstünlüğünü savunanlar için "soytarılar" ifadesini kullandı. Bannon, etnik milliyetçiliği savunmanın "zavallı bir tutum" olduğunu söyledi. Steve Bannon, Trump'ın başkanlık seçimini kazanmasında önemli payı olduğu düşünülen ve aşırı sağcıların ana haber kaynaklarından biri olarak görülen Breitbart haber sitesinin editörlüğünü yapmıştı.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

FETÖ’nün önde gelen iş adamlarından Fetin ve Fatih Kazancı kardeşlerin ABD'deki işletmeleri muhabirler tarafından görüntülendi. Rodi Giyim için Bank Asya'dan 100 milyon TL değerinde batık kredi aldığı ortaya çıkan Fetih Kazancı'nın Virginia'daki iş yerinde görüntülenen oğulları Selman ve Yasin Kazancı babalarıyla akrabalık ilişkisini inkar ederek işçi olduklarını iddia etti. AA muhabirlerine kendisini işletmenin müdürü olarak tanıtan Mehmet isimli şahıs, ekibe fiziki saldırıda bulundu.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

ABD'li vatandaşlar, 21 Ağustos tarihinde yaşanması beklenilen güneş tutulmasına ve yaşanacak doğa harikasına kilitlendi. 21 Ağustos’ta Amerika’da gerçekleşmesi beklenilen güneş tutulmasının, 1918 yılından bu yana ilk tutulma olacağı açıklandı. ABD'de yaşanacak güneş tutulmasının karada, yerel saatle sabah 10.15’te, Oregon eyaletinin Newport, kentinin hemen kuzeyinden başlayacağı ve yaklaşık 3 dakika süreceği duyuruldu.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Obezite dünyanın en büyük sorunlarından biri olmaya devam ederken ABD'li kadının azmi sonrasında yaşadığı değişim büyük örnek oluyor. Genç kadın yoğun bir çabayla iki yılda tam 206 kilo verdi ve şimdi görenler gözlerine inanamıyor.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon, ABD'nin Çin ile ekonomik savaşta olduğunu açıkladı. Bannon "Bu konuya deli gibi odaklanmalıyız" diye konuştu.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

Oscar'lı ABD'li oyuncu Anne Hathaway'in çıplak fotoğrafları Tumblr ve Reddit gibi sitelerde yayınlandı.


Yayın Tarihi: 17.08.2017

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Kuzey Kore'ye karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu belirterek Güney Amerika ülkelerine Kuzey Kore ile olan ilişkilerini kesmeleri yönünde çağrıda bulundu. Pence ayrıca, ABD olarak "Kuzey Kore'deki haydut rejimin, kendi ülkelerine ulaşabilen nükleer silahlara sahip olmasına izin vermeyeceklerini" ifade etti.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD'nin Arizona eyaletinde vajinasız olarak dünyaya gelen Kaylee Moats, vajina ameliyatı olmak için internet üzerinden 15 bin dolar bağış topladı. Vajinası ve rahmi olmadan dünyaya gelen Moats, bu durumu henüz dört yıl önce öğrendi. Moats, cinsel ilişki yaşayabilmek istediğini, ameliyattan sonra durumunun ne olacağıyla ilgili endişeleri olduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD'li vatandaşlar iç savaş tartışmaları ve ırkçı protesto gösterilerinin gölgesinde, 21 Ağustos tarihinde yaşanması beklenilen güneş tutulmasına ve yaşanacak doğa harikasına kitlendi. 21 Ağustos’ta Amerika’da gerçekleşmesi beklenilen güneş tutulmasının, 1918 yılından bu yana ilk tutulma olacağı açıklandı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un Guam'a saldırı planını askıya almasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Twitter hesabından konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Trump, Kim Jong Un'un kararını övdü. Trump, "Kim Jong Un akıllıca ve iyi düşünülmüş bir karar verdi. Alternatifi facia ve kabul edilemez olabilirdi" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu, ABD Dışişleri Bakanlığı, NSA, Yahoo ve dünya çapındaki GSM operatöründe güvenlik açığı buldu.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Reuters haber ajansı, son dakika koduyla geçtiği haberde, Rusya Genelkurmay Başkanı'nın Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre Rusya Genelkurmay Başkanı’nın ziyaret sebebi Suriye’deki İdlib’deki son gelişmeler ve bölgedeki durum. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, Ankara’nın terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye karşı tutumunu Rusya’nın ABD’den daha iyi kavradığını da dile getirdi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) ve ABD ordusu arasında yeni bir iletişim mekanizması kurulması konusunda anlaşma yapıldığı bildirildi. "China Daily"nin haberine göre, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, başkent Pekin'de PLA Genelkurmay Başkanı Fang Fınghui ile bir araya geldi. Bu kritik temas, ABD Başkanı Donald Trump'ın başkanlık görevini devralmasından bu yana askeri alanda en yüksek düzeyde yapılan ziyaret oldu.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD ile Kuzey Kore arasında artan nükleer gerilimde Kuzey Kore'den beklenmedik bir hamle geldi. Çin ve Güney Kore'nin sürekli taraflara sakin olmaları yönünde yaptığı çağrılara Kim Jong un 'tamam' dedi. Kuzey Kore bu ay içinde ABD'nin Pasifik Okyanusu'ndaki toprağı olan Guam'a nükleer füze fırlatma kararını 'şimdilik' ertelediklerini açıkladı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD Büyükelçiliği'nin Ankara Çukurambar’da 37 bin metrekarelik arsa için 2014 yılında TOKİ’ye 88 milyon dolar ödediği belirtildi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuzey Kore ile diyalog kurma taraftarı olduklarını ancak kararın Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a bağlı olduğunu söyledi. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, dün ordusunun Guam'ın çevresini vurma planını içeren raporu kabul etmişti. Kuzey Kore, Ağustos ortasına kadar 4 adet orta menzilli balistik füzeyle ABD'nin askeri üslerinin bulunduğu Guam'ı vuracağını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Hafta sonu Charlottesville’de yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili yeni bir açıklama yapan Başkan Donald Trump dünkü açıklamasının aksine bir kez daha iki tarafı da suçladı. Trump, ABD'nin ilk başkanı George Washington'a atıfla, "Köle sahibi olduğu için George Washington'ın bütün heykellerini kaldıralım mı? Eyleme katılanların hepsi neo-Nazi değildi, kimisi heykelin kaldırılmasından şikayetçiydi" dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Esrar arama bahanesiyle yere yatırılan ve pantolonu çıkarılan 23 yaşındaki kadın 11 dakika boyunca vajinal arama ile istismar edildi.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Uzmanı Igor Pshenichnikov, ABD'nin Venezuela lideri Nicolas Maduro'yu devirme yolları aradığını iddia etti.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

ABD’nin New York kentinde bir sanatçı, Başkan Donald Trump'a benzetilen şişme fareyi sergilemeye başladı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "ABD yaptırımlarına yenisini eklerse İran saatler içerisinde nükleer anlaşmayı sonlandırabilir" açıklamasında bulundu. "Trump, ABD'nin iyi bir partner olmadığını kanıtladı" diyen Ruhani, televizyonda yayınlanan konuşmasında "Daha önce başarısız yaptırımlar uygulandı" derken, bunların daha sonra müzakere masasında sonuçlandığını söyledi. Hatırlanacağı üzere İran meclisi geçtiğimiz günlerde ABD'nin yaptırımlarına yanıt olarak füze programı harcamalarını artırmıştı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ABD'nin üssü olan Guam adasına yapılacak füze saldırısı için üst düzey generallerden brifing aldı. Kuzey Kore lideri, ordusunun Guam'ın çevresini vurma planını içeren raporu kabul etti. Kuzey Kore, Ağustos ortasına kadar 4 adet orta menzilli balistik füzeyle ABD'nin askeri üslerinin bulunduğu Guam'ı vuracağını açıklamıştı.


Yayın Tarihi: 15.08.2017

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis yaptığı açıklamada "Kuzey Kore ABD'ye karşı füzeleri ateşlerse çok hızlı bir şekilde savaşa dönüşür" ifadelerini kullandı. ABD Savunma Bakanı, Kuzey Kore'nin Guam'a yönelteceği bir füzenin dakikalar içinde tespit edileceği ve yok edileceği açıklamasında bulundu. Öte yandan Avrupa Birliği (AB), ABD ile Kuzey Kore arasındaki gerilimi sonlandırmak için Washington ve Pyongyang'ın yanı sıra ilgili başkentlerle temasa geçmeye karar verdi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Charlottesville’de beyazların üstünlüğünü savunanların gösterisinde yaşanan şiddete yeterince tepki vermediği gerekçesiyle eleştirilen ABD Başkanı Donald Trump’a, bu kesimleri ve nefret gruplarını açıkça kınaması için her iki partiden gelen baskılar artıyor. Trump, yaşanan olaylara ilişkin "Irkçılık kötüdür ve Ku Klux Klan, neo-Naziler, beyaz ırkçılar ve diğer nefret grupları dahil onun (ırkçılık) adına şiddete başvuranlar suçlu ve eşkiyadır" açıklamasını yapmıştı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Kuzey Kore'nin elindeki nükleer başlıklı füzeler, Güney Kore ve Japonya'ya, hatta iddialara göre ABD toprağı olan Guam Adası'na ulaşabilecek düzeyde. Peki Kuzey Kore etkisinin eriştiği topraklarda ne gibi önlemler alınıyor?


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Almanya'nın Dresden kentinde Nazi selamı veren ABD'li bir turist, yoldan geçen bir kişi tarafından yumruklandı. Nazi selamı ve Nazi dönemine ilişkin sembolleri taşımanın ya da döneme ait hareketleri uygulamanın yasal olarak cezasının bulunduğu Almanya'da, ABD'li turistin polis soruşturmasına alındığı belirtilirken, turisti yumruklayan kişinin kimliği tespit edilemedi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, 'Dikkat, ABD Türkiye’nin altını oyuyor adım adım…' başlıklı yazısında ABD'nin YPG'ye silah desteği sağladığını hatırlatarak, bölgede kurulacak bir 'PKK devleti'nin Türkiye'yi iç savaşın eşiğine sürükleyebileceğini belirtti. Kaplan, Osmanlı İmparatorluğu'nun durdurulmasıyla, Batılıların önündeki en büyük engelin kaldırıldığını iddia ederek "Türkiye, dışardan fiilen işgal edilmedi, edilemedi ama Kale içerden ele geçirildi" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD ve Kuzey Kore arasındaki tansiyon son birkaç gündür düşük gözükse de Kuzey Kore’den şaşırtan bir hamle geldi. Kuzey Kore Lideri Kim Jong un, Çin, Rusya ve BM'deki Kuzey Kore'ye bağlı temsilcilerini ülkeye çağırdı. ABD'nin Büyük Okyanus'taki toprağı Guam'ı vurma tehdidi savurarak dünya kamuoyunu tedirgin eden Kim ile ilgili, ABD basını, Kuzey Kore lideri tarafından diplomatların ülkeye davet edilmesinin sonraki askeri adım hakkında karar aşamasında olunduğunu öne sürdü.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) başkanı Mike Pompeo, Kuzey Kore ile çok yakın zamanda bir nükleer savaş tehlikesi bulunmadığını açıkladı. Pompeo, Kuzey Kore'nin ABD'yi vuracak bir nükleer silah geliştirmeye ne kadar yakın olduğuna ilişkin bir soruya ise "çok daha yakınlar" yanıtını verdi. Pyongyang'ın silah programının alarm verici bir seviyeye ulaştığını, yeni bir füze denemesi gerçekleştirmesinin de şaşırtıcı olmayacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

Kuzey Kore ve ABD’nin karşılıklı restleşmesinden en çok ABD’li silah şirketleri kazançlı çıktı. Silah şirketlerinin hisseleri yüzde 20'ye yakın artış gösterdi.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden aldığı, eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, Trump için şok edici iddialarda bulundu. Scaramucci katıldığı televizyon programında, "Beyaz Saray'daki bazı unsurlar Trump’ı 'göndermeye' çalışıyor" ifadelerini kullandı. Scaramucci, program sunucusunun kendisine, bu kişilerin kimler olduğuna dair yönelttiği soru üzerine ise üzerine açıklamada bulunmadı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD Charlottesville’de ırkçılık karşıtı eylemcilerin arasına aracıyla dalan sürücü, 1 kişinin ölmesine yol açtı. Şiddet olaylarının tüm taraflarını kınayan Trump, hem Cumhuriyetçiler’in hem de beyaz milliyetçilerin eleştirisine hedef oldu. Peşpeşe gelen mesajlar sonrası Beyaz Saray bir açıklama yayınladı ve bu açıklamada ABD'de beyaz ırkın üstünlüğüne inananlar (white supremacists) ve neo-nazi ifadeleri yer aldı.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD ordusunun 2002 yılından bu yana Afgan güvenlik güçlerinin eğitimi ve desteklenmesi için yaptığı 76 milyar dolarlık yardımın yarısından fazlasının "yağmalandığı ve zimmete geçirildiği" iddia edildi. Afgan güçlerine sağlanan donanım arasında 600 bin küçük silah, 163 bin telsiz, 76 bin araç ve 30 bin bomba imha teçhizatı, 16 bin istihbarat ve keşif aleti ve 208 uçak bulunuyor.


Yayın Tarihi: 14.08.2017

ABD'de ırkçı grupların sebep olduğu protesto gösterileri ve şiddet olaylarının yaşandığı Virginia eyaletinde bir polis helikopterinin düştüğü belirtildi. Bir golf sahasının yakınına düşen helikopterin içerisindeki 2 kişinin öldüğü bildirildi. ABD Başkanı Donald Trump ise, Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrindeki ırkçı gösterileri "en sert dille" kınadı.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

ABD’liler, Suriye’yi tamamen bölüp ülkenin kuzeyini PKK'ya veren korsan bir harita çizdi. Pentagon'un haritasında Fırat Kalkanı harekatı ile kurtarılan bölgelerden sözde ‘Şahba Kantonu’ diye bahsedilmesi dikkat çekti. . CIA-PKK temasında, 3 bölge ve 6 kantondan oluşan terör devletinin sınırları çizildi. Türkiye’yi güneyden tamamıyla kuşatan haritada, Mehmetçik ve Özgür Suriye ordusuncca IŞİD'den temizlenen Fırat Kalkanı Harekât bölgesi de PKK’ya aitmiş gibi gösterildi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Balyoz davasında 40 ay tutuklu kalıp beraat eden emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişimi sırasında ABD'li bir subayın "Bizim çocuklar harekete geçti" dediğini iddia etti. İşte 15 Temmuz'la ilgili, Sözcü'den Hande Zeyrek'in sorularını yanıtlayan Ahmet Yavuz'un çok konuşulacak açıklamaları ...


Yayın Tarihi: 13.08.2017

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville kentinde, ırkçılık karşıtı grubun üzerine bir kişi araçla daldı. 1 kişi yaşamını yitirdi, 30'dan fazla kişi yaralandı. ABD'de şiddet olaylarının yaşandığı ve Virginia eyaletinde OHAL ilan edildi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Kuzey Irak’taki askeri operasyonlarda 2 ABD askerinin öldüğü, 5 askerin ise yaralandığı açıklandı. Roketlerle yapılan saldırıyı, DEAŞ üstlendi. Saldırının halen DEAŞ'ın elinde bulunan Telafer'in doğusunda gerçekleştiği bildirildi.


Yayın Tarihi: 13.08.2017

Son dakika haberine göre ABD’nin Virginia eyaletindeki Charlottesville kentinde bir otomobilin bir grup göstericinin arasına daldığı, olayda yaralıların olduğu bildirildi. Sosyal medya kullanıcılarının olay yerinden paylaştığı görüntülerde, çok sayıda yaralı kişinin bulunduğu görülüyor.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Charlottesville şehrinde yüzlerce ırkçının yaptığı gösteride yaşanan olaylar dolayısıyla bölgede OHAL ilan edildi.


Yayın Tarihi: 12.08.2017

ABD'li şarkıcı Katy Perry, ilk kez altıncı sınıftayken şişe çevirmece oyunu nedeniyle öpüştüğünü anlattı.


Yayın Tarihi: 12.08.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir