George Floyd Haberleri Ve Son Dakika George Floyd Haberleri

George Floyd Haberleri Ve Son Dakika George Floyd Haberleri

George Floyd, 25 Mayıs 2020 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Minneapolis kentinde bir polis tarafından gözaltına alınırken hayatını kaybeden bir siyahi Amerikalı vatandaşıdır. Sıradan bir Amerikalı hayatı sürdüren Floyd, Yates Lisesi’nde okurken Amerikan futbolu oynamış, 1992’de Texas şampiyonasında ikinci olmayı başarmıştır. 2007 yılında hırsızlık sebebiyle tutuklanıp beş yıl hapis yattığı bilinmektedir. 25 Mayıs günü sahte para ile alışveriş yapmak istediğinden dolayı polis memuru Derek Chauvin tarafından yere yatırılıp diziyle boğazına bastırılarak 46 yaşında öldürülmüştür. George Floyd ölümünden sorunlu olan dört polisin görevlerine son verilmiş, Derek Chauvin tutuklanıp üçüncü dereceden cinayet ve taksirle adam öldürmeyle suçlanmıştır. George Floyd’un öldürülmesinin ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümüştür.

George Floyd Haberleri

ABD'de George Floyd’un ölümü nedeniyle yargılanan eski polis Thomas Lane iki yıl sonra suçunu kabul etti

ABD'de George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken boynuna basılarak öldürülmesi dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Floyd ile ilgili davada yargılanan eski polis memuru Thomas Lane, yaklaşık iki yıl sonra suçunu kabul etti.

Haber 18-05-22 21:10

Almanya’da 13 yaşındaki Emirhan'a polis şiddeti! Görüntüler George Floyd'u hatırlattı

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan 13 yaşındaki Emirhan Altıntaş polisler tarafından sert müdahaleye maruz bırakıldı. Altıntaş’ın seçim afişini yırttığı gerekçesiyle polisler tarafından ters kelepçe takılarak karakola götürüldüğü anların görüntüleri ortaya çıktı. Baba Mustafa Ersen Altıntaş ise oğlunun kendisine polisler üzerine çıktığında nefes alamadığını ve sesinin çıkmadığını söylediğini belirtirken Emirhan’ın görüntülerinin George Floyd'u hatırlattığını aktardı.

Haber 16-04-22 00:07

George Floyd cinayetinde polise 22,5 yıl hapis cezası

ABD'de George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan polis memuru Derek Chauvin, 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 25-06-21 23:09

Akıllara George Floyd'u getirdi! Çekya’da polisin sert müdahalesi

Çekya’nın Teplice şehrinde polisin sert müdahalesinin Roman vatandaşın ölümüne sebep olduğu iddia edildi. Polisin müdahalesi sırasında çekilen görüntüler ise ABD’de polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd’u akıllara getirdi.

Haber 22-06-21 18:57

George Floyd

George Floyd Hakkındaki Haberler Mynet'te. George Floyd Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

George Floyd’un cinayetini kaydeden gence Pulitzer Özel Ödülü

ABD’nin Minnesota eyaletinde geçtiğimiz yıl polis tarafından gözaltına alındığı sırada hayatını kaybeden George Floyd’un ölümünü belgeleyen Darnella Frazier’e Pulitzer Özel Atıf Ödülü verildi.

Haber 11-06-21 23:33

Biden, George Floyd’un ölümünün 1'inci yıl dönümünde ailesiyle görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, George Floyd’un ölümünün 1. yıl dönümünde Floyd’un ailesiyle görüştü. Ziyaret sonrası Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada Biden, "George'u öldüren polis memurunun geçen ay suçlu bulunması adalet yönünde önemli bir adımdı ancak süreç burada bitmemeli." çağrısında bulundu.

Haber 26-05-21 00:55

ABD'de George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan Derek Chauvin yeniden yargılama talep etti

ABD'de siyahi Goerge Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan eski polis Derek Chauvin, "adil yargılanmadığını" savunarak yeniden yargılama talebinde bulundu.

Haber 05-05-21 03:10

ABD'de gözaltı sırasında yüzüstü yere yatırılan 26 yaşındaki kişi hayatını kaybetti

ABD'nin California eyaletinde, polis tarafından yüzüstü yatırılarak gözaltına alınmaya çalışılan 26 yaşındaki Latin kökenli kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Haber 28-04-21 18:23

Floyd cinayetinden suçlu bulunan Chauvin, cezaevinin özel bir alanında tutuluyor

ABD Ceza İnfaz Kurumu Sözcüsü Sarah Fitzgerald, dün George Floyd cinayetinden suçlu bulunmasının ardından eski Minneapolis polis memuru Derek Chauvin’in, kendi güvenliği için cezaevinin ayrı bir konut birimine konulduğunu belirtti.

Haber 22-04-21 02:36

ABD’li senatör, Floyd’un cinayetini kayda alan Frazier’a Pulitzer Ödülü verilmesini istedi

ABD Virginia Senatörü Tim Kaine, George Floyd’un cinayetini kayda alan Darnella Frazier’ın Pulitzer Ödülü alması gerektiğini ifade etti.

Haber 21-04-21 19:54

Dünyayı ayağa kaldıran olayda karar çıktı! Biden'dan ilk açıklama!

ABD Başkanı Joe Biden, siyahi George Floyd'un 25 Mayıs 2020'de gözaltına alındığı sırada polis şiddetiyle yaşamını kaybetmesine ilişkin, "Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir." değerlendirmesinde bulundu.

Haber 21-04-21 07:06

Floyd davasında yeni gelişme! Jüri 10 saatlik müzakere sonrası karara vardı

ABD’de 25 Mayıs 2020’de siyahi George Floyd’un gözaltına alındığı sırada boynuna baskı yapılarak öldürülmesine ilişkin eski polis Derek Chauvin’in yargılandığı davada jüri karara vardı. Chauvin, hakkındaki 3 suçlamanın tamamından suçlu bulundu.

Haber 21-04-21 00:18

Biden, polis şiddetiyle ölen Floyd’un ailesi ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, George Floyd’un ailesi ile görüştüğünü belirtti. Floyd davasında "kararın doğru olması için dua ettiğini" aktaran Biden, kanıtların "ezici" olduğuna inandığına dikkat çekti.

Haber 20-04-21 22:55

ABD'de siyahi Floyd'un öldürülmesiyle ilgili 4 polisin yargılanmasına devam edildi

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin'in yargılanmasında 4. haftaya girildi. Minneapolis'teki Hennepin Bölge Mahkemesinde devam eden duruşmada taraflar kapanış sunumlarını yapıyor.

Haber 19-04-21 22:20

Floyd’un kız arkadaşı polisin öldürdüğü Wright’ın öğretmeni çıktı

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında polis tarafından gözaltına alındığı sırada öldürülen siyahi George Floyd’un kız arkadaşının, geçtiğimiz günlerde polis tarafından vurularak öldürülen 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright’ın eski öğretmeni olduğu ifade edildi.

Haber 15-04-21 03:09

Floyd davasında, göğüs hastalıkları uzmanı dinlendi

ABD’de siyahi George Floyd’un boynuna diziyle bastırarak ölümüne yol açan eski polis Derek Chauvin’in cinayetle suçlandığı davanın 9. gününde dinlenen göğüs hastalıkları uzmanı Doktor Martin Tobin, Floyd’un oksijen yetersizliğinden öldüğünü açıkladı.

Haber 08-04-21 23:21

Öldürülmeden sadece birkaç saat öncesi! George Floyd'a ait yeni görüntüler ortaya çıktı

ABD’de polis memuru Derek Chauvin tarafından boynuna basılıp öldürülen George Floyd davası sürerken, mahkemede Floyd'un ölmeden bir kaç saat önce bir dolandırdığı ifade edilen alışveriş merkezindeki anlara ait yeni görüntü yayınlandı.

Haber 31-03-21 21:22

ABD'de siyahi George Floyd'un ölümüne neden olan eski polis Derek Chauvin'in davası 2. gününde

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davasına devam ediliyor.

Haber 30-03-21 18:38

ABD'de siyahi George Floyd'un ölümüne neden olan eski polis memurunun davası başladı

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'u gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası bugün başladı.

Haber 29-03-21 19:06

Minneapolis kenti, George Floyd’un ailesine 27 milyon dolar ödeyecek

ABD'nin Minnesota eyaletinde, gözaltına alınması sırasında hayatını kaybeden siyahi George Floyd'un ölümüne sebep olan 4 polis memuru aleyhinde açılan davada, Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.

Haber 12-03-21 23:35

George Floyd cinayetinde yeni gelişme

ABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkında, daha önce düşürülen "3. dereceden cinayet" suçlaması tekrar yöneltildi.

Haber 11-03-21 21:45

Görüntüler infial yarattı! ABD'de bir 'George Floyd' vakası daha

ABD'de bu kez de Kalifornia eyaletinin San Bernardino kentinde yaşanan başka bir polis şiddeti sonucu ölüm vakasının görüntüleri yayınlandı.Polisin "dur" ihtarına uymadığı iddia edilen siyahi vatandaş vurulurak öldürüldü.

Haber 24-10-20 14:52

ABD'de George Floyd'u öldüren polisle ilgili flaş gelişme

ABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkındaki 3. dereceden cinayet suçlaması düşürüldü.

Haber 22-10-20 18:39

George Floyd’u öldürmekten yargılanan polis serbest bırakıldı! George Floyd kimdir? Polis memuru Derek Chauvin kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde günler süren protestoların yaşanmasına neden olan George Floyd olayı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. George Floyd’u öldürmekten yargılanan polis memuru Derek Chauvin kefaletle serbest bırakıldı. Şimdi, vatandaşlar arasında bu iki isimle ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki, George Floyd kimdir? Polis memuru Derek Chauvin kimdir? İşte detaylar…

Haber 07-10-20 23:27

George Floyd'un ölümüyle suçlanan polis serbest bırakıldı

Son dakika haberine göre, ABD’de George Floyd’u gözaltına alırken diziyle boğazına bastıran ve Floyd’un hayatını kaybetmesine neden olan polis memuru Derek Chauvin’in kefaletle serbest bırakıldığı duyuruldu.

Haber 07-10-20 20:59

ABD'nin New York kentinde yeni George Floyd vakası

ABD'nin New York eyaletinde ABD askeri, kendisine tükürdüğü ve ABD ordusuna hakaret ettiği iddiasıyla siyahi bir kişiyi gibi dizi ile boğazına bastırdığı görüntüler ortaya çıktı.

Haber 04-09-20 17:32

İsrail askeri diziyle Filistinli protestocunun boynuna bastırdı!

İsrailli asker, dizini Filistinli protestocunun boynuna bastırarak kelepçelerken görüntülendi. Bu yöntem, siyah ABD vatandaşı George Floyd'un ölümüne yol açmış, ABD genelinde polis şiddeti ve ırkçılık karşıtı gösterilere yol açmıştı. Ardından birçok eyalette polisin bu yöntemi kullanması yasaklanmıştı.

Haber 02-09-20 17:12

Almanya'daki görüntüler George Floyd’u hatırlattı!

Almanya’nın Nord Rein Vestfalya eyaleti başkenti Düsseldorf’ta polis bir kişiyi boğazına bastırarak gözaltına aldı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülere tepki büyürken, polisin gözaltı tekniğinin George Floyd’u hatırlattığı aktarıldı.

Haber 17-08-20 18:10

George Floyd'un öldürüldüğü dehşet anlarına ait yeni görüntüler ortaya çıktı

Savcılar bu hafta başlarında Thao'nun vücut kamerası görüntülerini sundular. Pazartesi günü, diğer iki memur Lane ve Kueng'in vücut kamerası videosu bir yargıcın emriyle yayınlandı.

Haber 15-08-20 13:00

George Floyd'un son anlarına ait görüntüler yayınlandı

ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd'la ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Floyd'la polisler arasında geçen diyaloglar da duyuluyor.

Haber 12-08-20 09:47

George Floyd'u öldüren polislerin gizli tutulan vücut kamerası görüntüleri yayınlanacak

ABD’nin Minnesota kentinden Goerge Floyd’un gözaltına alınırken yaşamını yitirmişti. Dünyada ırkçı protestolara neden olan olayın polis kamerası görüntüleri, daha önce İngiliz basınına sızmıştı. Polislerin vücut kamerasıyla çekilen görüntülerin basında yayınlanmasından sonra, devam eden davanın hakimi, cuma günü görüntülerin halkın da görmesi için yayınlanmasına izin verdi.

Haber 08-08-20 17:14

Tinder Black Lives Matter protestosunu platformunda istemiyor

ABD’de tüm şiddetiyle süren Black Lives Matter protestoları, ülkeyi bölünmeye kadar götürecek bir hal almışken, sosyal medya servislerinde de tartışmaların etkisi büyüyor.

Haber 16-07-20 12:32

George Floyd'un ailesi Minneapolis kenti ve 4 polis memuruna karşı dava açtı

ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd'un ailesinin, Minneapolis kenti ve Floyd'un ölümüyle ilgili suçlanan 4 polis memuruna karşı dava açtığı bildirildi.

Haber 15-07-20 23:07

Brezilya’da polis şiddeti kamerada

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti nedeniyle yaşamını yitirmesinin yankıları sürerken, benzer bir olay Brezilya'dan geldi.

Haber 14-07-20 11:52

ABD'deki 'George Floyd' protestoları ülke tarihindeki en geniş katılımlı eylem

ABD'de yapılan anketlerde, siyahi George Floyd'un ölümü sonrası başlayan protestolara şimdiye kadar 26 milyon kişinin katıldığı ve bunun ülke tarihinde en geniş katılımlı eylem olduğu belirtildi.

Haber 03-07-20 21:36

Kelimeler önemlidir: Twitter 3 kelimenin kullanımını yasakladı!

Twitter, George Floyd için anlamlı bir adım attı. Twitter'ın mühendislik departmanı, programlama dilinde siyahi vatandaşlardan tarafından hakaret olarak algılanabilecek kelimeleri kullanmaktan vazgeçtiklerini duyurdu.

Haber 03-07-20 10:46

George Floyd için ölümüne tırmanış

ABD’de polis şiddeti sonucu öldürülen George Floyd için adrenalin tutkunu Ukraynalı parkur sporcusu Pavel Smirnov gözleri kapalı bir şekilde 100 metrelik kuleye tırmandı.

Haber 02-07-20 09:51

George Floyd protestoları: Amazon, yüz tanıma teknolojisi Rekognition'ın ABD'de polislerce kullanılmasını bir yıl yasakladı

Teknoloji devi Amazon, ABD'de polislerin, tartışmalı yüz tanıma yazılımını kullanmasını 1 yıl boyunca yasakladı.

Haber 01-07-20 08:19

Floyd'un ölümüne neden olan polis markette görüldü!

ABD’de, George Floyd’un ölümüne yol açan eski polislerden J. Alexander Kueng, şartlı tahliye ile serbest bırakılmasının ardından süpermarkette alışverişi yaparken görüntülendi.

Haber 22-06-20 11:57

YouTube ırkçılık davaları ile karşı karşıya

Son zamanlarda siyahi vatandaşlara karşı YouTube ırkçılık yapıyor söylemleri çok fazla yer bulmaya başladı. Özellikle de George Floyd ölümünden sonra gerçekten de işler çığırından çıktı.

Haber 22-06-20 11:47

Kocaeli'de izinsiz George Floyd gösterisi! Çok sayıda gözaltı var

ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucunda hayatını kaybetmesini yönelik Kocaeli’nin Gebze ilçesinde eylem düzenlemek isteyen gruba polis müdahale etti.

Haber 15-06-20 00:02

Heykel saldırıları İtalya’ya sıçradı

İtalya’da gazeteci Indro Montanelli’nin heykeline kimliği belirsiz kişiler tarafından boyalı saldırı düzenlendi.

Haber 14-06-20 22:01

ABD'de ikinci Floyd vakası! Aracında uyuyan siyahi adamı öldüren polis hakkında yeni gelişme

ABD'nin Atlanta kentinde siyahi Rayshard Brooks'u ateş ederek ölümüne neden olan polis memurunun görevinden kovulduğu, olay yerindeki diğer polisin de idari izne çıkarıldığı bildirildi.

Haber 14-06-20 20:32

Londra'da aşırı sağ ve ırkçılık karşıtı göstericiler arasında çatışma çıktı

İngiltere'nin başkenti Londra'da heykelleri korumak iddiasıyla protesto düzenleyen aşırı sağcılar ile ırkçılık karşıtı göstericiler arasında yer yer çatışmalar yaşanırken, polis olayları kontrol altına almakta zorlandı.

Haber 13-06-20 23:30

Kadıköy'de dikkat çeken gol sevinci! George Floyd'u unutmadılar

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Kayserispor, Fenerbahçe karşısında 59. dakikada Mensah'ın golüyle 1-0 öne geçtikten sonra Mensah ve Dja Djedje diz çökerek ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'u andı.

Spor 13-06-20 17:15

İzmir'de Afro-Türklerden George Floyd'un öldürülmesine tepki

İzmir'de Afro-Türklerden George Floyd'un öldürülmesine tepki

Yurthaber 12-06-20 14:08

Trump: Bağnazlık ve ön yargıya karşı birlik olmalıyız

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından gündeme gelen "ırkçılık tartışmalarına" ilişkin, "Nerede ortaya çıkarsa çıksın, bağnazlık ve ön yargıya karşı birlik olmalıyız. Ancak, 10 milyonlarca iyi yürekli Amerikalıyı, yanlış yere 'ırkçı' ya da 'yobaz' olarak etiketleyerek yaraları iyileştiremeyiz ve ilerleme kaydedemeyiz." dedi.

Haber 12-06-20 01:28

ABD’de ikinci George Floyd vakası

ABD’de Washington eyaleti valisi polis tarafından gözaltına alındıktan sonra nefes alamadığını söylerken ölen Manuel Ellis için yeni bir soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Haber 11-06-20 15:14

Floyd’un ölümüne neden olan polislerden biri kefaletle serbest

ABD’de siyah George Floyd’un ölümüne neden olan 4 polisten Thomas Lane, 750 bin dolarlık kefalet bedelinin ödenmesi sonucu serbest kaldı.

Haber 11-06-20 12:11