Son Dakika Yeni TBMM Haberleri

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresi, TBMM’de kabul edilirken, görüşmeler “Kayseriler ‘Eşeği boyar, babasına satar’ der mi?” tartışmasına da sahne oldu. TBMM’nin olağanüstü toplantısında şahsı adına söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümetin ve parti yöneticilerinin tezkereye yönelik yaptığı açıklamaları eleştirdi.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Irak-Suriye tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Yapılan görüşmeler sonucunda Irak-Suriye tezkeresi TBMM'de kabul edildi. Böylelikle 23 Eylül 2018 tarihine kadar TSK, Suriye ve Irak'ta gerekli görülürse sınır ötesi harekat gerçekleştirebilecek. Tarihi tezkereye AK, Parti, MHP ve CHP destek verirken, HDP hayır oyu kullandı.


Yayın Tarihi: 24.09.2017

Türkiye Büyük Millet Meclisi, daha önce de açıklandığı gibi Kuzey Irak Referandumu ile ilgili olağanüstü toplandı ve Suriye ve Kuzey Irak'a asker gönderme yetkisi veren tezkerenin süresinin uzatılması görüşmeye başladı. Haberimizden, TBMM olağanüstü toplantısını canlı izleyebilir, Milletvekillerinin meclis konuşmalarına canlı tanıklık edebilirsiniz.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Başbakan Yıldırım, Irak-Suriye tezkeresi görüşmeleri öncesinde kritik açıklamalarda bulundu. Barzani'ye Kuzey Irak'taki referandumla ilgili olarak son kez mesaj veren Yıldırım, "Orada, bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler, Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar, birbirleriyle bir alıp veremedikleri yok. Niye onların huzurunu bozuyorsun, ayrımcılık yapıyorsun, vazgeç bu sevdadan.' Fakat laf anlamaz ama anlamıyorsa anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz" dedi.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl uzatılmasına ilişkin tezkerenin TBMM'de başlayacak görüşmeleri öncesinde gündem yaratacak bir yazı kaleme aldı. Özkök, 'Bir adım içeri girerseniz dünya karşınıza dikilir' başlıklı yazısında "Bir anda bütün dünyayı Barzani’nin yanında, Türkiye’nin karşısında bulabilirsiniz..." uyarısında bulundu.


Yayın Tarihi: 23.09.2017

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, yarın TBMM'de oylanacak Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin açıklama yaptı. Serpil Kemalbay "Savaş tezkeresi ne Türkiye halklarına ne de bölge halklarına iyilik değildir. Tam tersine kan, gözyaşı, sömürü, cinsel taciz, kadınların savaşta kötü koşullara maruz kalması anlamına gelmektedir." dedi.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

TBMM'de yarın yapılacak Irak tezkeresi görüşmesine ilişkin son dakika bir gelişme yaşandı. Tezkere görüşmelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın saat 16.00'da yapılacak oturumu takip edecek.


Yayın Tarihi: 22.09.2017

Kuzey Irak'taki referandumla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Barzani'nin geri adım atmaması sonrası Ankara harekete geçiyor. TBMM cumartesi günü olağanüstü toplanacak. AK Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş Meclis'in cumartesi günü Kuzey Irak'taki referandum gündemiyle olağanüstü toplanacağını açıkladı. Elitaş ayrıca Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin uzatılmasınında görüşüleceğini açıkladı


Yayın Tarihi: 21.09.2017

Oda sıkıntısının baş gösterdiği Meclis’te, milletvekillerine TBMM dışında bir ofis oluşturabilmeleri için yıllık bütçe tahsisi gündeme geldi. İlk ortaya çıkan rakam aylık 40 bin TL. Milletvekiline maaşı dışında; personel çalıştırması ve büro tutması için bu civarda bir para ödenebileceği belirtiliyor. Formülün önündeki en önemli engel, milletvekiline ödenek ve yolluk dışında ödeme yapılması yasağı...


Yayın Tarihi: 18.09.2017

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce, TBMM önünde bulunan Atatürk Meydanı ve Anıtı'nın yıkıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.


Yayın Tarihi: 15.09.2017

TBMM önündeki Atatürk Meydanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 'çevre düzenlemesi' gerekçesiyle yıkıldı. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Meydanı’nın yıkılmasına sert tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan 'TBMM önündeki Atatürk meydanı ve anıtı yıkılıyor. Muhalefet nerede?' dedi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

İçişleri Bakanı Soylu, TBMM Başkanı Kahraman başkanlığında toplanan Meclis Başkanlık Divanı'nda, Meclis'teki güvenlik önlemleri hakkında konuştu.Soylu, Meclisi Aselsan'ın geliştireceği güvenlik teknolojisinin koruyacağını belirtti.


Yayın Tarihi: 13.09.2017

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki güvenlik tedbirlerine bir yenisi daha eklenirken, TBMM ana binasının üzerine 'antidrone' sistemi yerleştirildiği gözlerden kaçmadı. Bu yeni sistem sayesinde Meclis üzerindeki izinsiz uçuşlara karşı önlem alınması hedefleniyor. Öte yandan TBMM'ye giren araçlara yönelik önlemler de artırıldı ve Dikmen kapısına plaka tanıma sistemleri yerleştirildi, yüz tanıma sistemi konuldu...


Yayın Tarihi: 12.09.2017

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gelecek ay İsmail Kahraman'ın yerine TBMM Başkanı olacağı öne sürüldü. Sözcü yazarı Zeynep Gürcanlı, bugünkü yazısında "Ekimde yapılacak TBMM başkanlık seçimlerinde, Ahmet Davutoğlu'nun İsmail Kahraman yerine 'başkan adayı' yapılması gündemde. Elbette son kararı Erdoğan verecek…" dedi.


Yayın Tarihi: 11.09.2017

TBMM yakınından gelen silah sesleri Ankara polisini alarma geçirdi.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Güvenlik önlemlerinin artırılması kapsamında Meclis’te bir dizi sıkı önlem alınmaya başlanmıştı. Bunlardan en önemlisi ise TBMM’ye kurulan elektronik kalkan oldu. ASELSAN tarafından üretilen ‘İHTAR’ isimli anti-drone sistemi Meclis’in çatısına yerleştirildi. Kurulan sistemin görüntüsü ilk kez sosyal medyada savunma araştırmacısı Emre Altuntaş tarafından paylaşıldı.


Yayın Tarihi: 09.09.2017

Meclis Başkanlığı, milletvekillerine bayram ikramiyesi verilmesi yönünde alınan bir kararın bulunmadığını bildirdi.


Yayın Tarihi: 21.08.2017

AK Parti İstanbul milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Çerkezköy ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şentop zaman zaman gündeme gelen erken seçim iddialarına değinerek, "Şu an arkasında çok güçlü bir parlamento desteği olan, millet desteği olan bir hükümet var. Dolayısıyla bütün seçimler vaktinde yapılacak" dedi.


Yayın Tarihi: 16.08.2017

Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden alınan Fatih Terim´in tartışma yaratan tazminatı Meclis´te de gündem oluşturdu. CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel, milli takım teknik ekibinin ücret ve primlerine standart getirilmesi ve bunların da Türk Lirası üzerinden ödenmesini öneren bir yasa teklifi hazırladı.


Yayın Tarihi: 02.08.2017

TBMM Başkanlığı'na sunulan ve müftülere nikâh kıyma yetkisi değişikliğini içeren tasarı kamuoyunda tartışma yarattı.Tasarı, evlendirme yetkisi bulunan görevlilere il ve ilçe müftülerinin eklenmesini öngörüyor. Hükümet, değişikliğin evlendirme işlemlerini kolaylaştıracağını savunuyor. Hükümet neden bu değişikliği gündeme getirdi? Muhalefet ve kadın örgütleri neden karşı çıkıyor? Beş soruda inceledik.


Yayın Tarihi: 31.07.2017

TBMM Genel Kurulunda, İçtüzük değişiklik teklifi görüşmelerinin yapıldığı son birleşimde, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş arasında "beyaz Kürt" tartışması yaşandı. Aydın, kendilerini gerçek Kürt olarak tanımlayan bazı kişilerin, farklı siyasi partide siyaset yapan Kürtleri dışladığını söylerken, Beştaş, "Biz sadece Türkiye'de Kürtlerin haklarını savunan bir parti değiliz" dedi.


Yayın Tarihi: 30.07.2017

TBMM İçtüzüğü'nde Değişiklik Yapan İçtüzük Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kabul edilen iç tüzüğe göre, TBMM Genel Kurulu, milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarının YSK ilanını takip eden 5. gün yerine 3. gün saat 14.00'te toplanacak. Danışma Kurulu önerileri üzerinde her gruba tanınan 10'ar dakikalık konuşma hakkı kalkacak. İşte kabul edilen iç tüzükle ilgili ayrıntılar...


Yayın Tarihi: 27.07.2017

İstanbul Barosu, hükümet tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne’ sunulan tasarı ile Nüfus Hizmetleri Kanununda değişiklik önerilmesi ve bu bağlamda Müftülüklere doğrudan nikâh kıyma yetkisi verilmesi ile ilgili bir yazılı basın açıklaması yaptı. Baro'dan yapılan açıklamada, tasarı ile getirilmek istenen değişikliğin Anayasaya aykırı olduğu ve Cumhuriyet niteliklerinden vazgeçmek olduğu ifade edildi.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

AK Parti ve MHP'nin ortak hazırladığı TBMM İç Tüzük teklifinin ilk 14 maddesi dün gece Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilirken, CHP'li milletvekilleri değişikliklerin muhalefetin sesini kısacağı gerekçesiyle Genel Kurul salonunu terk etmeme kararı aldı.


Yayın Tarihi: 27.07.2017

TBMM Genel Kurulu'nda HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol arasında "infaz kararı" tartışması yaşandı. Terör örgütü PKK tarafından öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz için Tunceli'de yapılan yürüyüş sonrası örgütün kendisi hakkında infaz kararı çıkardığı iddiasında bulunan Gürsel Erol'a Sırrı Süreyya Önder yanıt verdi. Önder, "Senin kıraatını da kalibreni de herkes biliyor" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de konuşma yapmak üzere, şimdiye kadar verdiği kanun tekliflerinden hazırladığı ruloyu oturduğu yerden kürsüye kadar açarak geldi, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu yapılan hiç yakışmıyor. Burası müsamere salonu değil" diye tepki gösterdi. Sezgin Tanrıkulu, verilen arada söz konusu ruloyu kürsünün etrafına sardı. Tanrıkulu, "Bunların parlamentoda konuşulmasını istemediniz. Bu nedenle verdiğim kanun tekliflerini rulo yapıp buraya getirdim." dedi.


Yayın Tarihi: 25.07.2017

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Osman Badmemir, cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Meclis'teki grup toplantısına cezaevinden bağlanmak için TBMM Başkanlığı'na dilekçe verdiğini açıkladı. Demirtaş, dilekçe mektubunda "Eş zamanlı olarak bütün HDP vekillerinin de SEGBİS yoluyla grup toplantılarına katılımının sağlanmasını talep ediyorum" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.07.2017

OHAL'in 19 Temmuz 2017 Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. 20 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Olağanüstü Hal ( OHAL) kararı açıklanmış ve geçtiğimiz Nisan ayında da TBMM'ye sunulan tezkerenin kabul edilmesi üzerine OHAL 3. kez uzatılmıştı.


Yayın Tarihi: 17.07.2017

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında TBMM'de gerçekleştirilen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yaptığı sırada kalabalığın üzerine drone düştü. Erdoğan'ın konuşmasını takip eden 7 kişi, hafif şekilde yaralandı. TBMM önünde hazır bekletilen sağlık ekipleri yaralılara müdahalede bulundu. 2 kişi ambulansla tedavi edilmek üzere Hacettepe Üniversitesi Hastanesine götürülürken, 4 kişi de ayakta tedavi edildi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen TBMM'deki anma törenine katıldı. Törene TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

TBMM'nin 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümüne ilişkin hazırladığı Meclis albümünde CHP'li vekillerin fotoğraflarına yer verilmediği ortaya çıktı. CHP'liler durumu protesto etti. Oturumda Başkan Kahraman'a tepkilerini dile getiren CHP’li vekiller oturdukları yerden “biz neden albümde yokuz” diye çıkıştılar. Tepkiler üzerine Başkan Kahraman; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel başta olmak üzere o gece Meclis'te bulunan CHP'lilere de teşekkür etti.


Yayın Tarihi: 15.07.2017

TBMM'de gece yapılacak programda değişiklik yapıldı. Protokol konuşmaları programdan çıkarıldı. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Kahraman konuşacak. CHP, programdaki değişikliğin ardından gece yapılacak anma programına katılmama kararı aldı. Öte yandan CHP'li vekiller TBMM tarafından dağıtılan 15 Temmuz albümlerinde kendi fotoğraflarına yer verilmemesini de protesto etti. Eleştirilere ilk yanıt Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi...


Yayın Tarihi: 15.07.2017

MHP'den ihraç edilen ve Meral Akşener'in kuracağı partiye katılma kararı alan bağımsız Milletvekili Nuri Okutan, "TBMM'de parti grubu kuracak güce ulaştıklarını" öne sürdü. Okutan, "Biz net bir şekilde sizin cevabınızı verelim, biz Meclis'te grup kurabileceğiz. Bir taraftan entelektüel, zihinsel alt yapıyı hazırlayıp diğer taraftan teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Akşener hakkında 50 bin liralık tazminat davası açtı. Avukat Olgaç'ın Ankara Asliye Ceza Mahkemesinde açtığı davanın dilekçesinde, İstanbul'da bir iftar yemeğindeki sohbet esnasında Kahraman'ın kendisiyle ilgili bir ifade kullandığını iddia eden Akşener'in, Kahraman'ın şahsını hedef alarak, şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu kaydedildi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Türkiye Büyük Millet Meclis'inde bu gece 15 Temmuz için yapılacak anma törenine MHP katılma kararı alırken CHP ve HDP ise katılmayacağını duyurdu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba "AKP Genel başkanı himayesindeki törene, genel başkanımız katılmayacak" ifadesini kullandı. CHP daha sonra karar değiştirdi. HDP Sözcüsü Osman Baydemir ise, "Söz konusu etkinliğe davet edilmedik. Ama şu an yapılan davet de yanlış yere yapıldı. Çünkü Yüksekdağ ve Demirtaş şu an cezaevinde" dedi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba bu gece Meclis'te yapılacak 15 Temmuz anma törenine katılmayacaklarını açıkladı. Ağbaba yaptığı açıklamada, "AKP Genel başkanı himayesindeki törene, genel başkanımız katılmayacak" ifadesini kullandı. Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz gecesi TBMM Başkanlığı tarafından TBMM'de düzenlenecek etkinlik programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı, konuşma yapacak isimler arasında yer almamış ve CHP bu olaya sert tepki göstermişti.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

Meral Akşener, TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan kendisine yönelik yapılan yazılı açıklamaya ilişkin "Benim adımın böylesi bir teşbihe konu olmasını şiddetle kınıyorum. Bu teşbihlerin neden kadınlar bahis mevzu olduğu zaman yapıldığını ise kadına bakışın bir yansıması bağlamında halkımızın takdirine sunuyorum. Ancak sözün ve ilgili açıklamanın sahiplerinin ve destekleyenlerin meşrep genişliği ve ahlaki seviyeleri konusundaki 'cahilliğimi' kabul ediyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 14.07.2017

TBMM Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası'nda geçen yıl ekim ayında dokunmasına başlanan, 18 milyon 816 bin 480 düğüm atılarak tamamlanan 52,27 metrekarelik kırmızı zeminli yayla çiçeği desenli halı tamamlandı.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, 15 Temmuz anma törenlerinde kendilerine davet gönderilmediğine ilişkin açıklamasına, Meclis Başkanlığı'ndan yanıt geldi. Meclis Başkanlığı, CHP'li Tezcan'ın TBMM'yi bölmeye kimsenin hakkının bulunmadığı yönündeki açıklamalarına yönelik olarak, anma etkinlikleri için programın önceden kesinleştiği, protokol listesinde yer alan herkese davetiyelerinin daha önce gönderildiği yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 13.07.2017

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kendisini sert bir dille eleştiren Meral Akşener'e yanıt verdi: "Sayın Meclis Başkanımızın ayaküstü birkaç kişi ile arasındaki konuşmada geçen masum bir teşbih, muhatapları tarafından gündemde kalmaya yönelik art niyetli bir şekilde kamuoyuna yakışıksız ifadelerle yansıtıldı. İki kişi arasındaki siyasi söylemlerdeki paralelliği ifade eden bir teşbihi kişilerin mahremiyeti ve özel hayatı ile ilgili olarak algılamak cahillik veya art niyetliliktir."


Yayın Tarihi: 13.07.2017

Darbe Komisyonu raporunu tamamlandı. Rapor, Meclis Başkanlığına sunuldu.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülen Meclis İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif, dört partinin ortak teklifiyle alt komisyona sevk edildi.


Yayın Tarihi: 12.07.2017

MHP'den ihraç edilen muhaliflerden Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ın "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" sözlerine sert şekilde yanıt verdi. Akşener, "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?' dediğinizi esefle öğrendim. Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen bu kadar alçak ve şerefsiz yakıştırmayı yapmışsınız" diye sordu.


Yayın Tarihi: 11.07.2017

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, Ankara'da trafik kazası geçirdi. HDP Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Pervin Buldan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Haberi alan HDP Milletvekili TBMM İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder ile eski milletvekilleri Ahmet Türk ve Sırrı Sakık hastaneye geldi.


Yayın Tarihi: 09.07.2017

AK Parti ve MHP'nin üzerinde anlaştığı iç tüzük değişiklik teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 18 maddelik iç tüzük değişikliği teklifini Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a verdi. AKP'li Elitaş İç tüzük değişikliğine katkıda bulunmayan CHP ve HDP'nin komisyon sürecine katılmalarını umduğunu söyledi.


Yayın Tarihi: 07.07.2017

Eski TBMM Başkanı, 17'nci ve 18'inci dönem Anavatan Partisi Trabzon Milletvekili Necmettin Karaduman hayatını kaybetti. Trabzon'un eski milletvekillerinden Necmettin Karaduman'ın cenazesinin, yarın (Cuma) ikindi namazına müteakiben İstanbul Kadıköy Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedileceği öğrenildi. TBMM Başkanlığına 4 Aralık 1983 tarihinde seçilen Necmettin Karaduman aynı göreve 12 Eylül 1985 tarihinde yeniden getirilmişti.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanuna göre, sanayi işletmelerinin, her yıl hafta tatillerinde çalışabilmek için belediyelerden hafta sonu çalışma ruhsatı alma zorunluluğu kalkacak. Organize sanayi bölgelerinde yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti getirildiği için kanunda yer alan benzer mahiyetteki geçici muafiyetler kaldırılacak.


Yayın Tarihi: 18.06.2017

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin Twitter'dan bir açıklama yaptı. Arınç, "Verilmiş olanın cezanın ve özellikle tutuklamanın büyük bir infial doğurduğunun farkındayım. Buna yönelik tepkileri de doğal karşılıyorum. Ancak Anayasa'mızın 138. maddesine devlet katındakiler dahil, tüm vatandaşların özenle riayet etmesi gerekir. Ve yargı ne kadar güven kaybetmiş olursa olsun, güvenmeye mecburuz" dedi.


Yayın Tarihi: 16.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"ne yönelik tartışmalar TBMM Genel Kurulu'na da yansıdı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile AK Parti Grupbaşkanvekili Mehmet Muş'un Meclis'teki konuşmaları zaman zaman gerginliğe neden oldu. CHP sıralarından seslenen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Genel Başkanımız adalet yürüyüşünü bütün haksızlığa uğrayanlar için başlattı." dedi.


Yayın Tarihi: 15.06.2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "7 Haziran Erdoğan konuşuyor, İhvan işaretini içinde ne var tek millet tek vatan tek bayrak var diyor. Hakaret etmek aslında zavallılık işidir. Haklıysanız zaten hakaret etmeye gerek yok. Senin tek bayrak tek millet tek bunlardan rahatsız değişim yalan söylemenden rahatsızım. Sen ne biçim adamsın bir söylediğini ertesi gün yalanlıyorsun" dedi.


Yayın Tarihi: 13.06.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir