Erdoğan: İftiraları reddediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben bir Müslüman olarak, kimden gelirse gelsin, İslam ile terörü ilişkilendiren tüm iftiraları reddediyorum" dedi.

Erdoğan: İftiraları reddediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İslam coğrafyasına işaret ederek, "Adeta bir ateş çemberiyle kuşatılan İslam coğrafyası, çok sancılı günlerden, ağır imtihanlardan geçiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan şu ifadeleri kullandı:

"İSLAM DÜNYASI YIKIMLA, BOMBALARLA ANILIYOR"

Adeta bir ateş çemberiyle kuşatılan İslam coğrafyası, çok sancılı günlerden, ağır imtihanlardan geçiyor.

Yüzyıllardır barışın adresi olan İslam dünyası maalesef günümüzde acıyla, terörle, gerilimle, yıkımla, bombalarla anılıyor.

Kimlik ve mezhep temelinde birbirlerine yabancılaştırılan Müslümanlar, Suriye'de, Irak'ta ve daha pek çok yerde kendi kendilerini tüketiyor.

"ART NİYETLİ ÇABALARA DA ŞAHİT OLUYORUZ"

Dünyada, özellikle Batı'da, mukaddes dinimizi terörizmle ilişkilendirmek, yan yana anmak gibi art niyetli çabalara da şahit oluyoruz.

Ben bir Müslüman olarak, kimden gelirse gelsin, İslam ile terörü ilişkilendiren tüm iftiraları reddediyorum.

Tüm bölgenin, tüm İslam aleminin, hatta insanlığın geleceği için birlik olma, birlikte hareket etme zamanı çoktan gelmiştir.

Coğrafyamıza bu acıları yaşatan DEAŞ'ı, El Kaide'yi, Boko Haram'ı, Eş-Şebab'ı, PKK'yı, YPG'yi, FETÖ'yü hep birlikte lanetlemeliyiz.

Tüm kardeş devletlere, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı temin edecek bütünleştirici politikalar izlemeleri çağrısında bulunuyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
SAYIN CUMHURBAŞKANI... DOĞRU SÖYLEMİŞ... YAHUDİ TERÖR (Kİ. VAR) HRİSTİYAN TERÖREİST(Kİ..VAR)... EN BÜYÜK TERÖRİST ... DIŞ GÜÇLER.. İSLAMDAN TERÖRİST. ÇIKMAZ.. ANCAK... SATILMIŞ... ŞEYTANIN PİÇLERİ VARDIR...İSLAM TERÖRÜ EN KÖTÜ BİÇİMDE .. KABUL ETMEZ.. ANCAK.. CENABI ALLAHA KARŞI .. HAREKETLERİ AFFETMEZ... CİHAT BUDUR...
Bak ben bu din üzerinden siyaseti sevmiyorum işte,referandum var tak orataya çıkıp islam,ümmet,din siyasetini doğru bulmuyorum Nisandan sonra çıkın istediğiniz kadar konuşun sayın cumhurbaşkanım
SEN MÜSLÜMANSAN BEN SENİN DİNİNDEN DEĞİLİM...
Bende.. Bende.. para ve güce tapanların dininden değilim.. Senin dinin, mazlumun, mağdurun, ezilmişin yanındaysa yanındayım.. senin dinin zalimlerin , firavunların, tiranların, diktatörlerin yanındaysa sizin dininiz sizde kalsın..
GENÇLİK başkanlık İSTİYOR İFTİRALARINI BİZDE REDDEDİYORUZZZ HAYIR HAYIR HAYIRR
teröristlerle el el yürüyen kim acaba ama onları kandırırlar koyunlarda arkasından meler
bende seni reddediyorum.sen bu ülkeye başkan değil ancak yapışkan olursun.
HAMAS NE OLDU HAMAS..? HANİ LİDERİNİ AYLARCA SAKLAMIŞTIN,ONLAR TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL Mİ?
Diğer Haberler