Annesinin sevgilisi tecavüz etti, 12 yaşında anne oldu! Skandal!

İstanbul’da bir utanç hikayesi... Evli ve 2 çocuk babası Güven Y., E.Y.’yle 5 yıl birliktelik yaşadı. Çiftin arası bozuldu. Güven Y., kadının 12 yaşındaki kızı E.D.’ye cinsel istismarda bulunup hamile bıraktı. Oyun çağındaki E.D., 12 yaşında anne oldu. Güven Y.'ye verilen 18 yıl hapis cezası, ‘iyi hal’ indirimiyle 15 yıla düştü. ‘Yoksun kılma’ suçuyla birlikte 17.5 yıl ceza alan istismarcı adam, utanmadan kendisini “15 yaşında biliyordum” diye savundu.

11 Haziran 2017 10:17
PAYLAŞ
TWITTER
Annesinin sevgilisi tecavüz etti, 12 yaşında anne oldu! Skandal!

Evli ve 2 çocuk babası Güven Y. (34), eşinden 7 yıl önce boşanan E.Y. (30) ile 5 yıl birliktelik yaşadı. 2016’da çift ayrıldı.

Gazete Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre geçen yıl nisan ayında küçük çocuğu arayan Güven Y., annesiyle barışmak istediğini söyleyerek E.D. ile görüşmek istedi. Kapalı kasa kamyonetiyle E.D.’yi İstanbul Beykoz’da ormanlık alana götüren Güven Y., küçük kıza cinsel istismarda bulundu. Araçtan inip kaçan çocuk yaşadıklarını kimseye söyleyemedi. Karnı büyümeye başlayan E.D.’yi annesi doktora götürdü. Daha kendisi çocuk olan E.D.’nin 33 haftalık hamile olduğu anlaşıldı. Kızın yaşadıklarını anlatması üzerine savcılık soruşturma sonucu iddianame hazırladı. Gözaltına alınan şüpheli, Aralık 2016’da tutuklandı.

"SÖYLEYECEĞİN BAŞKA BİR ŞEY YOKSA TELEFONU KAPAT"

Olayı öğrendikten sonra küçük kıza Güven Y. “Söyleyeceğin başka bir şey yoksa telefonu kapat” dedi. Suçlamaları reddeden sanık, DNA incelemesi istedi. 12 yaşındaki E.D. devlet korumasına alındı, 8 aylık hamile olması ve kürtaj sürecinin geçmesi nedeniyle doğumunu gerçekleştirmesi beklendi. E.Y., 23 Ocak 2017’de kız bebek dünyaya getirdi. DNA örneklerinde, bebeğin biyolojik babasının yüzde 99.99 Güven Y. olduğu belirlendi. Anne ve bebeği devlet korumasına alındı.

SKANDAL SAVUNMA!

Güven Y. hakkında “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 16 yıldan az olmamak ve “cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hâkim karşısına çıkan sanık, olay günü küçük kızın kendisiyle konuşmak istediğini ileri sürerek, “Beraber ormana gittik. Kucağıma oturdu. Çekilmek istedim. Onun zoruyla gerçekleşti. DNA testinde çocuğun benden olduğunu anlayınca şoke oldum. Yaşını 15 biliyordum. Kemik yaşı belirlensin” dedi.

PEDAGOG EŞLİĞİNDE İFADESİ ALINDI

Pedagog eşliğinde ifadesi alınan E.D. ise “Annem hakkında görüşmek istediğini söyledi. Arabanın içinde üzerime atladı. Bağırdım. Direndim. Zorla yaptı. Hamile olduğumu annem de ben de hastanede öğrendik. Onun kızıma sahip çıkmasını istiyorum. Şikâyetçi değilim” dedi.

Mağdurun ifadesi üzerine pedagog bilirkişiden görüşü soruldu. Pedagog, mağdurun kendi isteği ve iradesi ile konuşma yaptığını düşünmediğini kaydetti.

"KIZIM AĞLAYARAK BEN BİR ŞEY YAPMADIM DEDİ"

Kızın annesi E.Y., tanık olarak dinlendiği duruşmada, sanığın kızına herhangi bir cinsel davranışı olduğunu görmediğini belirterek, hastanede gerçekleri öğrendiğini söyledi. Anne E.Y., “Kızım ağlayarak ‘Ben bir şey yapmadım’ dedi. Ben sanıktan şikâyetçiyim” diye konuştu.

Son yapılan duruşmada ifade değiştiren sanık, mağdurla cinsel ilişkiye girmediğini iddia etti.

'ÇOCUK ANNE' VE BEBEĞİ DEVLET KORUMASINDALAR

Anneyle bebek, devlet korumasına alındı. 13 yaşına gelen çocuk anne E.D., bebeğiyle birlikte İstanbul’daki Çocuk Danışma ve Eğitimi Merkezi’ne yerleştirildi.

İYİ HAL İNDİRİMİYLE 17.5 YIL HAPİS

Davayı ilk duruşmanın ardından 20 gün içinde karara bağlayan mahkeme, sanığı “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan önce 18 yıl hapse çarptırdı. Sanığın yargılama aşamasındaki tutum ve davranışları, geçmiş hali ve sosyal ilişkilerini dikkate alan mahkeme, cezayı 15 yıla düşürdü. “Cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan verilen 3 yıllık ceza da 2.5 yıla indirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, cezayı az bularak itiraz etti.

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları51 yorum
 • 1139 Oy
  BÖYLE İNSANLARI HAPİSHANEYE ATMAYIN BİZLERE VATANDAŞLARA VERİN BİZ GEREĞİNİ YAPARİZ KAREKTERSİZ HERİF
 • 731 Oy
  @volkan_alkan_1978 aynen, önce şeyini kesip ağzına verecen adinin...
 • 816 Oy
  bence idam şart
 • 673 Oy
  bu kansızlara niye yaşama hakkı veriliyor ki idam şart oldu bu yaratıklara allah belasını versin
 • 651 Oy
  kemik yaşıyımış test istiyor birde ben degilim deyip dna testiyle 100 de 99.99 oldugu bilimsel olarak kesinleşiyor birde ben onu 15 yaşında sanıyordum diyecek kadar utanmaz bu adamın hiçmi kızı felan yok hiçmi sızlamadı yüregin 11 yaşında bebe ulan 11 yaşında allah senin gbileri yok etsin amin
 • 518 Oy
  TECAVUZUN IYI HAL INDIRIMI MI OLUR EYY HAKIM !!!!
 • 297 Oy
  bu iyi hal indirimi ne demektir anlayabilmiş değilim hakimin takdiri ne demektir bunlar ne saçma uygulamalar her türlü pisliği yap bir kravat bir ceket bir mazlum ifade ile cezada indirim al neye göre iyi hal arkadaş olmadığı bir yerde cereyan eden bir hadisede hakim kimki takdir hakkı kullanabilsin umarım bu saçma sapan uygulamalar son bulur bu hayvanoğluna gelince buna denecek tek söz tek temenni Allah ıslah etsin,layığını versin.
 • 258 Oy
  Anasını içeri tıkacaksın, o kansızı da asacaksin. Bir gece de kendileri için khk çıkaranlar bunlari neden görmezden gelir?
 • 230 Oy
  böyle şerefsiz insana direk idam gerek !
 • 200 Oy
  ya olurmu bu ya ALLAH için idam şart değilmi yani idam derken asmak zorsa iğne yapın uyutun böyle insanları artık şart oldu bunedir ya birde yıllarca karnı doyacak bedavadan içeri atsanız ne olacakki yazıklar olsun bu cezayı verene.
 • 37 Oy
  12 yaşında ki kızı hamile bırakan adam "iyi halden ceza indirimi " nasıl alabiliyor yemişim türkiye adalet sistemini
 • 38 Oy
  alçak oğlu alçak seni.senin anan bacın yokmu.12 yaşındaki çocuğu istismar ettin.13 yaşında anne olmuş yazık.parçalanan hayatlar yıkılan hayaller sönen umutlar.yazık insanlara.o kız daha gelin olacaktı.alçak herif.sana ne yazıkki cezaevinde elimizle yemek verecez mecburen.haram zehir zıkkım olsun.gözüne dizine dursun.
 • 31 Oy
  Sapıkla beraber kızın annesini ibret-i alem olsun diye idam edeceksin... temizlik lazım...
 • 28 Oy
  annesinni sevgilisi nedir ? asın gitsin...
 • 29 Oy
  iyi halden kastiniz nedir allah askina. tecavuzun iyo hali mi olur. idamlik adama iyi halden yatacagi gun sayisin dusurmusler. tayyip baba yasalari bi kontrol etse iyi olur
 • 23 Oy
  allah sizi bildiği gibi yapsın günah ya
 • 21 Oy
  Allah belanızı versin inşallah
 • 19 Oy
  Kardeşim çocuğa cinsel istismarda o adamı kıyma makinasından geçirmek isterim..fakat birazda bir kızı olduğu halde evli bir adamla aşk yaşayan o cucuğun annesine ne demeli..ulan artık her nereye baksam 20 li 20 beşli yaşlarında dul kadınlar görüyorum..ne örf bıraktılar ne adet..resmen ZİNA yapıyorsun..evli olduğu halde ZİNA YAPAN bir adamla sen nasıl birlikte olursun be kadın..kusura bakmayın ama en az o adam kadar o çocuğun anneside suçlu..terbiyesiz kadın..şimdi şikayetçi olsan ne olur olmasan ne olur...
 • 14 Oy
  "Şikayetçi değilim, çocuğuma sahip çıksın" demiş. Güler misin ağlar mısın?
 • 14 Oy
  Kızın hayatı sönmüş, şerefsize verilen cezaya bak....17,5 yıl. Bence, kızın annesine 17,5 yıl ceza, o şerefsize ise müebbet hapis cezası verilmesi gerekiyordu.
 • 13 Oy
  çocuğun annesine aynı ceza verimeli adamın kızına tecavüz ettiğinden kesinlikle haberi vardır
 • 17 Oy
  Lan tek gayesi burs vermek kurban kesmek olan öğretmen memuru hem içeri at hemde uyduruk bir programdan 6 yıl ver, iyi hal uygulama, görüş gününü kısıtla, hamile demeden hapse tık, yaşlı demeden hapse tık. Sanki darbe yapılacağını biliyormuş gibi muamele yap sonrada 12 yaşında çocuğa tecavüz edene iyi hal indirimi uygula. Adaletiniz batsın. Kimse darbeci şerefsizleri idam etme demiyor ama masumlara eziyet etmek kanun olmuş.
 • 19 Oy
  Zina içki kumar gıybet faiz rüşvet hırsızlık dolandırcılık tecavüz...Hepsi tarihten beri var. Bunların çaresi belli. İnsanı yaratan onun nasıl bir yapıya sahip olduğunu billen Yaratn onu islah edeecek kanunlar da koymuş Uygula bak. Bu suçlar elbette bitmeyecek lakin en aza inecek. Tarih buna şahit. Traihte yaşayan devletleri inceleyin suç oranı en düşük devletler milletler kimmiş görülür.
 • 11 Oy
  bu ne ya hergün bi tecavüz haberi okuyoruz noluyor bu memlekete
 • 10 Oy
  18 yıl ceza alıyor iyihal nedeni ile 15 yıla indiriliyor. yaşasın türk adaleti. bu kanunu uyguluyanların çocuklarına aynı şeyi yapsalar yine ceza indirimi verirlermiydi. ek olaral aldığı ceza ile 21.5 sene yatması gereken şerefsiz infazıda düştünmü yatar 10 12 sene çıkar.
 • 9 Oy
  ALLAH BU İNDİRİMİ VERENLERİN ÇOLUĞUNA ÇOCUĞUNA HATTA KENDİSİNE BÖYLE SAPIKLARI MUSALLAT ETSİN '!!!!!
 • 8 Oy
  kanun nerede buyrokratlari koruyacak zengınlerimı koruyacak neden bu adam aslmıyor picccccckurusu lanat olsun onu dunyaya getıren aneye olum olum hemde en acimasiz şekilde
 • 8 Oy
  Vah o bebeğe, o bebek nasıl bir hikayeyle büyüyecek ki şimdi
 • 7 Oy
  annesininde ceza alması lazım.. örnek teşkil etmeyen buşekilde hayatlarını cocuklarının önünde yapan her aile bireyi ceza alması lazım
 • 7 Oy
  Bu adam 17,5 yıl yatsın helal olsun derim adalet sistemimize. 17,5 yıla da razıyım. Gerçekte müebbet olması lazım ya. Hem doğan bebeğin hayatı maf oldu, hem kız çocuğunun. İki insanın hayatının bedeli 17.5 sene. onu da yatsa bari
 • 6 Oy
  Vay be niye bunlar oluyorun sorgulaması yapılmıyor, niye 18 yıl? Yuh yazıklar olsun topluma bak.. Evli iki çocuk ve başka bir kadınla yaşıyor ve 12 yaşındaki kıza tecavüz ediyor????? Bu hikayenin neresinde İnsan, İnsanlık, Ahlak, Edep, Allah korkusu.. Toplumu bu hale getirenlerin hepsinin ALLAH tez zamanda belasını versin..
 • 4 Oy
  iyi hal mi?bu hakimlerin kızı falan yok mu?böyle şey mi olur..ya da kanunlarımız niye böyle..biraz fetöden kafaları kaldırıp adi suçlara yönelsin hükümet,bu ceza kanunları ile asayiş kalmayacak hatta kalmadı..hırsızlık,sapıklık kapkaç,uyuşturucu,cezalar ağır,hapishane şartları bezdirici olmalı..böyle gitmez ey hükümet,popilizm ile nereye kadar,burası finlandiya değil..
 • 4 Oy
  olamaz ya bu nasıl bır yaratık yaşamaya hakkı yok bu imansızın ALLAH kahretsın bunu şerefssiz
 • 4 Oy
  Şeytan önünü iliklese ne olur iliklemese ne olur
 • 5 Oy
  Adam utanmaz dimi sizce,peki kadın masummu,bebeğin var ,eve yabancı erkek alıyorsun,hemde beş yıl boyunca bir erkeğe sevgili oluyorsun,sonuçlarını düşünmeden,çocuğunu düşünmeden.asıl suçlu sensin.
 • 3 Oy
  iyi hal kufru savuruyorum size mahkeme heyeti... idaaaaaammmm
 • 2 Oy
  @ecz.huso kardeş MAHKEME HEYETİ nin yapabilceği hiçbirşey yoktur bu konularda..bu anayasa kitabındaki maddeleri kafalarına göre deyiştiren MİLLETVEKİLLERİ ne söyleyeceksin o şikayetini..
 • 3 Oy
  iyi halden idam edicen bunun gibilerini...
 • 5 Oy
  6 yaşında nikah kıyılır diyen sapık din adamı düşünçe sucundan serbes bırakılırsa bu şerefsiz mahlükatlarada gün doğar çocuk yaştaki kızlara yada erkek çocuklara istismarda bulunanlar kesinlikle herne koşulda olursa olsun muhabbet hapis olmalı tecavüzlerede yüksek cezaların verilmesi toplunda sosyal yaşantıyı düzene sokar sapıklara ceza yok hırsızlara ceza yok yolsuzluk yapana ceza yok beyefendileri eleştirenlere ceza çok hukuk eksiklerine rağmen tarafsız olursa toplum gözünde güvenilir olur kişiye ısmarlama suc ve ceza içat ederse toplumda güvenilirliği düşer bu ceza yetmez ama evet cinsinden
 • 2 Oy
  İDAM gelmeli
 • 1 Oy
  ne kadar üstün bir toplum olduk böyle bu insanlarla ortak ne paydam varsa ret edeceğim artık.
 • 2 Oy
  ADALET KANTARININ TOPUZU KOPARSA,YANİ CEZALAR KURANDA BELİRTİLEN ÖLÇÜLERE UYMUYORSA ALLAH O ÜLKEYİ FESADA UĞRATIR,VERİLEN BU CEZA ALLAHIN KİTABINA DEĞİL,ALİNİN VELİNİN YADA AVRUPADAN ALDIĞIMIZ MEDENİYETSİZ HUKUKDAN DEVŞİRME YASALAR OLURSA BU TECAVÜZLERİN SONU GELMEZ,ALLAH BİZİ BİZDEN İYİ BİLİYORKİ ŞU SUÇA ŞU CEZAYI VERİNKİ SONRAKİLER SUÇ İŞLEMEKDEN KORKSUNLAR,HAKKIN MURADI TOPLUMUN SELAMETİ İÇİNDİR.ANLAMAYAN AHMAKLARA VE İDARECİLERE ,ADALETCİLERE DUYRULUR.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.