HABER

14 Taliban üyesi böyle öldürüldü

Afganistan’da ABD ve NATO güçlerinin korkulu rüyası haline gelen Taliban her geçen gün saldırılarını artırarak devam ediyor.

14 Taliban üyesi böyle öldürüldü

Bu saldırılarda çok sayıda kayıp veren ABD güçleri teknolojinin bütün imkanlarından yararlanarak Taliban’a karşı operasyonlarını sürdürüyor. Helmand Eyaletinde Apachi helikopterlerin termal kamerasına yansıyan Taliban üyelerinin imha edildiği operasyon basına yansıdı.

Helikopterden önce tek sıra halinde yürüyen Taliban üyelerinin koordinatlarını merkeze aktaran pilotlar, sözkonusu noktaya kara ekipleri istediler. Taliban üyelerinin uygun bir konuma geldiğini gören pilotlar, merkezden ‘Ateş’ emrini aldıktan sonra makineli tüfek yağmuruna başladılar. Apachi helikopterinin açtığı ateşle ve Taliban üyelerinin karadaki Amerikan askerleriyle girdikleri çatışma sonunda toplam 14 tane Taliban üyesi ölü ele geçirildi. Taliban üyelerinin imha edildiği çatışma anları helikopterin kamerasına saniye saniye yansıdı.

[14 Taliban üyesi böyle öldürüldü](http://video.mynet.com/habervideo/14-Taliban-uyesi-boyle-olduruldu/1111107/ "14 Taliban üyesi böyle öldürüldü") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön