2019 seçimleriyle ilgili son anket! Hangi parti ne kadar oy alacak?

2019 seçimleriyle ilgili anketler yapılmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi '2019'da hangi parti ne kadar oy alacak?' sorusunun yanıtı merak edilirken; Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici, son anket araştırmasıyla ilgili rakamları açıkladı. Ortaya çıkan rakamlarda İYİ Parti'nin yükselişi dikkat çekerken, AK Parti ve MHP oylarında büyük kayıp yaşandığı görüldü.

2019 seçimleriyle ilgili son anket! Hangi parti ne kadar oy alacak?

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili anketler gündemi belirlemeye devam ediyor. Kritik seçim öncesi '2019 seçimlerinde hangi parti ne kadar oy alacak?, 'Partilerin oy oranı nedir?' sorularının yanıtları büyük önem taşıyor.

Son referandum ve Kıbrıs’taki seçimlerde başarılı tahminlerde bulunan ‘Gezici Araştırma’nın Genel Müdürü Murat Gezici, son yaptıkları araştırmada ilginç bulgular olduğunu belirtti.

Gezici’nin konuşmalarından bazı satırbaşları şöyle;

“HER 3 SEÇMENDEN BİRİ ‘SADIK SEÇMEN’ DEĞİL ARTIK”

“Ak Parti’ye oy veren her üç seçmenden biri ‘sadık seçmen’ değil artık. Yani Ak Parti’ye oy veren seçmenlerin yüzde 33’ü-35’i istemeyerek oy veriyor. İYİ Partili ya da İYİ Parti’siz bir anket araştırmasında sonuçların çok farklı olduğunu görüyoruz”

Murat Gezici

“İTTİFAK MHP TABANINDA REFLEKSLERE SEBEBİYET VERECEK”

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ittifakının, iktidarın ne kadar sıkıntılı olduğunu gösterdiğini belirten Gezici, “Bu iki parti bir dayanışmaya girmiştir. MHP vizyonu olan bir parti ama farklı bir parti ile hareket ediyor. Bu gerek MHP tabanında reflekslere sebebiyet verecek; aynı zamanda bu yakınlaşma Güney Doğu ve Doğu Anadolu da çatlaklara sebebiyet verecektir. Kürtlerin yüzde 65’i Ak Parti’ye oy veriyor. Yani kürt seçmenleri bu iki partinin yakınlaşmasından oldukça rahatsız” ifadelerinde bulundu.

ANKET SONUÇLARINDA İYİ PARTİ'NİN YÜKSELİŞİ DİKKAT ÇEKİYOR

Anket sonuçlarını ilk defa Halk Arenası’nda paylaştığını belirten Gezici;

“Araştırma 2-17 Aralık arasında, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinde 4 bin 238 katılımcıyla yapılmıştır.

Ak Parti 42… Yüzde 49’lardan 42’lere düştüğünü görüyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ………….20.1

İYİ Parti ………………………………………..20.2

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ………..7.29

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 8.73

Diğer partiler yüzde 1 civarında…”

Okuyucu Yorumları 65 yorum
ikigün önce ÜÇ anket şirketinin verdiği sonuçlara inanmayan İYİ Troller bu sonuçlara bayılır şimdi) olum zorlamayın Reis en az %57 ile seçilir ve MHP ninde Baraj die bir sorunu Yok! meseleyi bir süre önce açıklamıştık Referandumda yeni bir Sistem oylanıyordu ve Tereddütleri sebebiyle normalde Reis ve Bahçeliye OY verecek olanların bile bir kısmı o tereddütler sebebiyle "Hayır" demişti Bukez farklı ve Göreceksiniz Ben şimdiden yazayımki Seçimin ertesi sabahı ŞOK yaşamayasınız ))
@palermo544 korkunun ecele faydası yok kardeş. Devekuşu misali kafanı toprağa gömsen ne olur gömmesen ne olur!
Kardeş sen belliki baya şoka girmişsin yorumundan o anlaşılıyor, seni baya etkilemiş bı durum, belliki travma geçiriyorsun. Acilen doktora git, yazık genç yaşında
Akp gidici inşallah
bu sonuçları bekliyordum, her geçen gün daha iyi olacak inşallah...
@efekentliasivemavi bu sonuçları Bekleyenlerin Türkiye genelindeki oranı %3 yada %4 civarında
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler