HABER

2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 MEB İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman sorusu öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik gerçekleşen bursluluk sınavının 2021 senesinde ne zaman düzenleneceği veliler ve öğrenciler tarafından merak konusu. Sınav için daha önce erteleme kararı alınmıştı. Peki 2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman? MEB İOKBS Bursluluk sınavı konuları neler 2021? İşte yanıtı...

2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 MEB İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenciler, 2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman sorusunu merak edip araştırıyor. Pek çok öğrencinin yararlanmak istediği ve 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ile 11'inci sınıflara yönelik gerçekleşecek bursluluk sınavının 2021 senesinde ne zaman yapılacağı merak konusu. MEB Bursluluk Sınavı için daha önce erteleme kararı alınmıştı. Peki 2021 MEB Bursluluk Sınavı ne zaman?

2021 MEB BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN?

Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2021-İOKBS) için geri sayım başladı. Türkiye genelinde düzenlenecek olan sınav sonucunda başarılı olan ve burs almaya hak kazanacak öğrenciler belirlenmiş olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "25 Nisan'da 1 milyon civarında bursluluk sınavı var. Bunu erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Salgının durumuna bakmak lazım. Geçen sene Eylül'e ertelemiştik." şeklinde konuşmuştu.

Bursluluk sınavıyla ilgili olarak yeni sınav tarihi ise 25 Mayıs 2021 itibariyle henüz netlik kazanmış değil. Sınavın yine Eylül ayında organize edilebileceği tahmin edilmekte.

2021 MEB BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuruların başlamasının ardından öncelikle başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin müracaatı, okul müdürlüğü tarafından sistem üzerinden onaylanacak. Sınavın giriş yeri ilanı ise sınav tarihinden en az 7 gün önce, sonuçlar ise sınav sonrası açıklanacak tarihte "www.meb.gov.tr" internet adresi üzerinden ilan edilecek. Öğrenciler sınav ile ilgili kılavuz ve mevzuata "www.meb.gov.tr" ve "odsgm.meb.gov.tr" adreslerinden ulaşabilecek.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön