HABER

Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri bitti mi, uzatıldı mı?

Açık cezaevi izinleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Binlerce vatandaş, 31 Mayıs'ta sona ereceği açıklanan cezaevi izinlerine dair detayları öğrenmek istiyor. 5. Yargı Paketi'nde ceza infaz kurumlarındaki Kovid- 19 izinleriyle ilgili maddeye göre uzatılan izinlerin ne zaman biteceğine dair ayrıntıları haberimizde yer verdik. İşte Açık Cezaevi izinlerine dair son durum!

Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri bitti mi, uzatıldı mı?

Açık cezaevi izinlerindeki son durum merak ediliyor. 2020 yılından bu yana koronavirüs salgını nedeniyle izinli sayılan açık cezaevi mahkumlarının cezaevi izinlerinin ne zaman biteceği araştırılıyor. Daha öncesinde biten açık cezaevi izinleri, son olarak 30 Nisan 2022'ye kadar uzatılmıştı ve yapılan son açıklamaya göre, 31 Mayıs tarihinde izinlerin biteceği duyuruldu. 2022 cezaevi izinlerine dair merak edilenler haberimizde yer alıyor.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI, 31 MAYIS'TA BİTECEK Mİ?

Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık Cezaevi izinleri 31 Mayıs'ta son bulacaktı. Ancak süre 31 Temmuz tarihine kadar yeniden uzatıldı.

COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkum faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.

Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri bitti mi, uzatıldı mı?

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre COVID-19 izninden dönecek hükümlüler, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne (CTE) ait https://cte.adalet.gov.tr/ resmi web sitesinden TC kimlik numaralarını girerek, girmek istedikleri cezaevlerine ilişkin tercihte bulunacaklar. Bu cezaevlerinde yer yoksa en yakın cezaevine yerleştirilecekler. Hükümlüler dönecekleri ceza infaz kurumlarını CTE'nin resmi web sitesinde oluşturulacak sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecekler.

COVID-19 iznindeki hükümlüler 31 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla açık ceza infaz kurumlarına dönecekler. Denetimli serbestlik yükümlülerinden hakkında denetim planı hazırlanarak yükümlülükleri belirlenmiş olanların 1 Ağustos 2022'den itibaren denetim planlarında yazan yükümlülüklere aynen uymaları, hakkında henüz denetim planı hazırlanmamış olanların 1 Ağustos 2022'den itibaren ilgili denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekecek.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Kabine toplantısı sonrası gelen açıklamaya göre izinler 31 Temmuz 2022 tarihine kadar uzatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler