HABER

Ahmet Davutoğlu'ndan operasyon talimatı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'nda Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen güvenlik toplantısı sona erdi.

Başbakanlıktaki güvenlik toplantısında, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesinin kararlaştırıldığı" ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı verdiği belirtildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'nda Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen güvenlik toplantısı sona erdi. Toplantıda 1 Kasım seçimi, Suriye'de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonların yanı sıra terörle mücadele konuları ele alındı. Toplantıya terörle mücadeleye devam edeceği belirtilerek, "Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır" denildi.

Güvenlik toplantısında ele alınan konular şu şekilde ifade edildi: "Toplantıda 1 Kasım parlamento seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında seçim güvenliğinin sağlanmasına dönük alınan tedbirler ve güvenlik durumu değerlendirilmiş, seçimin büyük bir olgunlukla ve sükunet içinde gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan dolayı Emniyet, Jandarma ve devletin ilgili tüm birimlerine tebriklerini iletmiştir.

"OPERASYONLARININ HIZ KESMEDEN DEVAM ETMESİ KARARLAŞTIRILMIŞTIR"

Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır.

ORAMAR, İKİYAKA, DAĞLICA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Oramar, İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar hakkında bilgi sunulmuştur. Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir.

"SINIR ÖTESİNDE DAEŞ UNSURLARINA KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR"

Suriye'de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar ve koalisyon güçleri ile birlikte yürütülen harekat ele alınmıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Helal olsun. İşte olması gereken devlet budur. Devlet bizim vergilerimizle bizi korumak için var. Seçim için öldürdüler diyen adi döneklerede kapak olsun. Pkk ve cemaatin kökü kazınacak inşallah. Allah vatanımızı hainlerden korusun.
@serhat9000 OLMASI GEREKEN NE BİLİYORMUSUN MECLİSİN TEMİZLENMESİ AÇIKCA TERÖRİSTİM DİYENLER MECLİSDE..
Millet teröre karşı size güvendi artık tedbir sizden takdir Allahtan, inşAllah bu sefer hain pkk son nefeslerini alıyorlar
İşte şimdi sevdim sizi. Sakın ha gevşemeyin. Bu iş bu defa bitmeli.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler