HABER

Ahmet Takan'dan bomba Melih Gökçek iddiası: Devlet Bahçeli'nin vereceği sinyal...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili istifa iddialarına çok kritik bir yenisi daha eklendi. Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı Kabile devleti miyiz!.." başlıklı yazısında 1 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında geçen diyaloğa değinerek çok önemli bir iddiada bulundu. İşte Ahmet Takan'ın gündemi sarsacak o iddiası..."

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı "Kabile devleti miyiz!.." başlıklı yazısında kritik değerlendirmelerde bulundu. Takan, 1 Ekim'de yeni yasama yılının açılışında TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın odasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında geçen diyaloğa yer verdi ve çok önemli bir iddiada bulundu.

İşte Takan'ın olay yaratacak yazısındaki ilgili o bölüm;

"Kabile devleti miyiz?..

R. Erdoğan 1 Ekim'de yeni yasama yılının açılışında TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın odasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sorar;

"İl kongrelerini tamamladınız mı?"

Doktor Devlet Bahçeli cevap verir;

"Bir-iki il kaldı, tamamlanmak üzere"

Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'a dönüp "MHP işini tamamlamış durumda, daha sizin çok işiniz var" diye takılır!..

Aradan, çok değil 3-5 gün geçer. Bazı AKP'li belediye başkanlarının istifa krizi patlar. Gazeteciler, Bahçeli'ye görüşünü sorar ve şu yanıtı alır;

"MHP, hiçbir siyasi partinin iç işlerine karışmaz. Herhangi bir kişi, kuruluş ve partinin de MHP'nin iç işlerine karışmasına izin vermez."

Malumunuz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa işi yılan hikâyesine döndü. Ankara'da siyasi kulislerde bu konuda bahse girenler bile var. Son kulis fısıltılarına göre, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in devreye girmesinin ardından Gökçek'in istifası başka bir boyuta girdi. Gökçek'in yaklaşık 2 saate yakın gece yarısı saray buluşmasında Erdoğan'a "bu saatten sonra ben istesem de gidemem. Sen de istesen gidemem" dediği konuşuluyor. Saray kaynaklarında konuşulan daha ilginç bir iddia var!.. El altından yürütülen temaslarla Gökçek'in geleceği konusunda Devlet Bahçeli'nin vereceği sinyal, karar almada etkili olacakmış..."


Geri Dön