AKP'li Soylu: Başbakan'ın yakasına yapışırım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, hükümet için net konuştu: "Eğer hükümet 3-5 isyancı,huzur bozucuya karşı hakkımızı savunmazsa Başbakan’ın yakasına yapışırım”

AKP'li Soylu: Başbakan'ın yakasına yapışırım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 2014 yılının Mart ayınca yapılacak yerel seçimlerle ilgili, "AK Parti'nin İstanbul’da en yakın rakibiyle arasındaki puan farkı 20’nin üzerinde" dedi.

Gazeteci Ömer Şahin’in TRT Türk’deki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’dan iddialı açıklamalar geldi. AK Parti’nin İstanbul’da CHP’nin 20 puan önünde olduğunu söyleyen Soylu, Mehmet Haberal için “CHP’nin ayıbıdır. Tahliye aklandığı anlamına gelmez. Silivri’den kahraman çıkmaz” dedi. Soylu, Türkiye’de darbecilerin çocuğu olan ünlülerin de “genetik” olarak darbeci olduğunu iddia etti. Sonbahar’da önemli bir gerginlik beklemeyen Süleyman Soylu, “Eğer hükümet 3-5 isyancı,huzur bozucuya karşı hakkımızı savunmazsa Başbakan’ın yakasına yapışırım” diye konuştu.

Ergenekon Davası’nı Türkiye’nin hukuka dayalı fabrika ayarlarına dönmesi olarak değerlendiren Süleyman Soylu, “Neyle suçlandığımızı bilmiyoruz” diyen sanıklara ,”Ben neyle suçlandığımıbilmiyorum diyenler samimiyetsizdir .Neyin ne olduğunu en iyi onlar bilirler. Türkiye’ye ne ayar vermeye çalıştıklarını onlar bilirler ve Türkiye’nin başına hangi belaları açtıklarını da...“ sözleriyle tepki gösterdi. Soylu, “Ergenekon halkın gönlünde de, halkın vicdanında da, halkın terazisinde de mahkûm olmuştur“ dedi.

“HABERAL VE BALBAY CHP’NİN AYIBIDIR”

Süleyman Soylu, CHP milletvekili Mehmet Haberal’in tahliyesini değerlendirirken şunları söyledi “CHP’nin bir ayıbıdır. Türkiye’de darbe davasıyla yargılanan insanları TBMM’ye taşıması, bu bir ayıptır. Bu siyasi hayatımız için de bir ayıptır. Tahliye bir aklama sonucunu doğurmaz. Kimse için doğurmaz. Oradan (Silivri) bir kahraman falan üremez.”

AK Parti’li Süleyman Soylu darbeciliğin genetik olduğunu ve darbelere karışan insanların çocuklarının da aynı çizgiyi sürdürdüğünü iddia etti. Türkiye’deki ünlü televizyoncu, bilim adamı,sanatçıları dikkatle izlediğini söyleyen Soylu,

“Çok garip bir şey var .Türkiye de darbelere karışmış ailelerin çocukları enteresan bir şekilde genetik olarak devam ettiriyor. Ben size böyle yüz isim söyleyebilirim. Türkiye’de ve şu an da hepsi meşhurlar ve hepsinin babası, ailesi, annesi, amcası ya rahmetli Adnan Menderese ya Türkiye’de bu Türkiye’nin birliğine bütünlüğüne yönelik hadiseye kendi bedenini koymuş, ruhunu koymuş, vicdanını koymuş insanlara hakaret edenler, küfredenler ve bunlar korunmuşlar yıllarca Türkiye’de hep iyi yerler de olmuşlar.

Bunlar korunmuşlar bunlar muhafaza edilmişler ve bunlar devletimizin yani büyük devletimizin en önemli yerlerinde en kıymetli maaşlarla istihdam edilmişler bunlar Türkiye’nin yabancı misyonun da önemli temsil görevlerinde bulunmuşlar. Bunlar genel yayın yönetmenlikleri yapmışlar. Bunlar Türkiye de üniversitelerde Rektör olmuşlar. Bunlar Üniversitelerde önemli noktalarda öğretim üyesi olmuşlar. Bunlar parlatılmışlar” ifadesini kullandı.

“HÜKÜMET 3-5 İSYANCIYA TESLİM OLURSA, BAŞBAKAN’IN YAKASINA YAPIŞIRIM”

Süleyman Soylu, Gezi olaylarının yeniden başlayacağı ve “sıcak geçeceği” iddia edilen “Sonbahar senaryoları” için ise rahat konuştu. “Ben hiçbir şey beklemiyorum, beni kaygılandıran hiçbir şey yok” diyen Soylu, şöyle devam etti: “Eğer hükümet benim özgürlük alanımı muhafaza etmez de 3-5 tane isyan planlayanlara, huzur bozmaya çalışanlara beni mahkum ederse; ben de Başbakanın, görevli olan herkesin yakasına yapışırım. Herkesin yapışma hakkı vardır. Türkiye’de çocuğunu okula gönderen velinin, üniversiteye gönderen velinin stada evladını gönderip oradan haz almasını sağlayan annenin kafası arkada kalmamalıdır.”

"AK PARTİ İLE CHP ARASINDAKİ FARK 20 PUANIN ÜZERİNDE"

Soylu, AK Partinin İstanbul’da en yakın rakibiyle arasındaki puan farkı 20’nin üzerinde olduğunu kaydederek, "Başka bir iddia daha söyleyeyim, bugün yarın seçim yapılsa 29 puan da AK Parti ile CHP arasındaki farktır. Hatta 29,5 puan” şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Mehmet Haberal CHP'nin ayıbıymış... Neden? Ne yapmış Mehmet Haberal? Adam mı öldürmüş, hırsızlık mı yapmış, elalemin karısına kızına yan gözle mi bakmış... ne yapmış?
MEHMET HABERAL IN DARBECİ OLDUĞU VE CHP NİN DARBECİLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLDUĞU TESCİLLENMİŞ.DAHA NE OLSUN.AMA DOĞRU,ZATEN CHP DARBE YANLISI,SEVDALISI,DESTEKCİSİ VE TEŞVİKÇİSİ OLDUĞUNU HİÇ İNKAR ETMEDİ. O NEDENLE HAKLISIN.NOLMUŞ YANİ DARBECİYSE.ONUDA DARBE KARŞITLARI DEMOKRASİ AŞIKLARI DÜŞÜNSÜN.
Rahmetli Ecevit'e ilaç veren, onun yavaş yavaş ölüme gitmesini sağlayan kişinin Haberal olduğu medyada yer aldı. Ecevitin Koruma müdürü (Daha sonra DSP den Milletvekili oldu) Recai bey Silivri Ergenekon davasında bu iddiaları doğrulayan ifadelerde bulundu... İnanmayan Gazete arşivlerine baksın.. Haberal CHP nin ayıbımıdır bilmem ama şaibeli bir kişiliğinin olduğunu, Üniversite arazisini Sayın Demirelin yardımı ile Üniversitesine aldığını yine medyadan biliyoruz. Haberal sadece iyi bir operatör doktordur. Hakkında delil yetersizliği olması onu Milletin vicdanında beraat ettirmez.
xx_efsane abdullah gül kayıp trilyon davasının sanıklarından biri idi, dokunulmazlıkla yırttı. tayyip erdoğan ve havarilerinin kaç yolsuzluk davası ile karşı karşıya olduğunu dürüstçe söyleyebilecek kadar delikanlı olanınız varsa onunla her türlü tartışırım. ama burda kulaktan dolma söylentilerle yarım yamalak eleştirileri ortaya atıp kaçmaya kalkarsanız yakaladığım yerde lafları yediririm. her seçim dönemi seçim vaadi dokunulmazlıkları kaldırmaktan bahsedip 13 senedir kulağının üzerine yatanlar şimdi demokratmı oldular len? hepsi biliyor yargı yolu açıldığı an uzun yıllar içeride kalacaklrını
BU ADAM BİR YIL EVVEL TAYYİBE ATA BİNMESİNİ BECEREMEYEN BU ADAM MEMLEKETİ NASIL YÖNETEBİLİR.SEN KİMSİN MENDERES KİM.BU ÜLKENİN İNSANINI İSTİSMAR EDİYORSUN.EMİR ERİ OLDUN.BOYAN DÖKÜLDÜ.TÜRKİYEYİ YOLSUZLUK ÇUKURUNA BATIRDIN.KENDİNİ PADİŞAH ZANNEDEN BU ADAM FİLAN GİBİ LAFLAR EDİYORDU.NE OLDUDA TAYYİP KENDİNE HAKARET EDEN BU YARATIĞI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI.NE OLDUDA BU ADAM TAYYİBİ İLLEBET BAŞKAN İLAN ETTİ.BİRİBİRLERİNİN HANGİ SIRRINI ÖĞRENDİLERDE ORTAK OLDULAR.BUNLARA OYVERENLER YARIN ÇOCUKLARINIZ BU OLANLARI ÖĞRENECEK.YÜZLERİNE UTANMADAN NASIL BAKACAKSINIZ.
Darbeci dediklerinizin çocuklarına göz diktiniz galiba. Saçma sapan ithamlar, gereksiz beyanlar, başka bişey değil.
20.000 muhalifi düzmece delillerle zindana attınız, basını, medyayı 24 saat AKP diye şakıttınız, Meclis TV yi bile yasakladınız ve utanmadan çıkıp "Muhalefet yok, alternatif yok" diye gazel attınız. Ortada muhalefet mi bıraktınız kenarın demokratları.. takiyeci cambazlar.
akpde sular durulmuyor anlaşılan..
Okuyalım ve hep beraber gülelim diye aktarıyorum: “Ey Recep Tayyip Erdoğan, boyun eğdin, emir eri oldun, milletin ümitlerini boşa çıkardın. Boyan döküldü Tayip Erdoğan!” (31 Aralık 2008) “Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı.” (25 Şubat 2009) “AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor.” (14 Mart 2009)"
Evet kemiksiz bunlar jöle gibi dik duramazlar
DAHA MASONLUĞUN NE OLDSUĞUNU KİMİN KURUP YÖNETTİĞİNİ BİLMİYEN SALAKLAR OKUYUN OKUYUN.İLK AYET OKU SİZ BİLİYORMUSUNUZ OKUMAK NEDİR?????AÇINDA OKUYUN İSRAİLMİ KURMUŞ LOCAYI İNGİLTEREMİ.YATIRIMCILARINI BİLE BİLMİYORSUNUZ.CAHİLCE KONUŞUYORSUNUZ BİLMEDEN.HELE BİDE DALGA GEÇMEZMİSİNİZ UYUZ OLUYORUM YORUMUMA GÜLEREK CEVAP VERENLERE..BEN GÜLMÜYORUM KOMİK BİR ŞEY YOK…SON DERECE CİDDİYİM..
bu adamlar çıkıp konuşuyor normal allah onları insan yaratmış.bunun için saygıda kusur etmeyiz. laqkin insanlıgını unutup ihtiraslarının peşinde olması onu anca insan degil hayvan yapar.karşıt görüşteki birisinin de dogru bir şeyler yapabilecegini hiç ön görmeden kaka dedigi için söylüyorum bu şekilde.onlar ayar çekiyormuşta suclu imişler sen ne yapıyorsun kendi yaşam biçimini genelelleştirmek için kıçını yırtıyorsun.niye insan oldugunu unutuyorsunda ondan.unutmasaydın eger karşındakininde söz söyleme fikir beyan etme gibi sıfatları oldugunu unutmazdın.karşıt olanlarada çapulcu demezdin.
ULAN SENİN ADIN SOYLU AMA,SEN HAKİKETEN SOYADININ TAM TERSİSİN.SEN HABER AL VE BALBAY'IN TUVALETE BIRAKTIĞI ŞEY BİLE OLAMAZSIN.BAŞBAKANIN YAKASINA YA PIŞIRMIŞ?SEN ÖPMEK İÇİN ANCAK ONUN ELLERİNE YAPIŞIRSIN.GEVEZE HERİF SANA DYP'Yİ TESLİM ETTİLER.GİTTİN 3 KURUŞA PARTİYİ SATTIN ACİZ HERİF.SEN CHP'Yİ AĞZI NA AL MA,HADDİNİ BİL.SEN AKP'DE ZURNANIN SON DELİĞİ BİLE OLAMAZSIN.PUAN FAR KI 29 MUŞ.BUNLARI BİR ZAMANLAR ÖZAL'DA SÖYLERDİ.AMA NE ZAMAN BİLİYORMUSUN. ANAP'IN TEK BAŞINA İKTİDARI KAYBETTİĞİNİ ANLADIĞI ZAMAN.ŞİMDİ AYNI AKİBET AKP'Yİ BEKLİYOR.AZ KALDI.KORKU DAĞLARI SARDI DEĞİLMİ?SÜLO KEMAL BULGAN
yanar döner adam sende...
HABERALIN VEKİL OLARAK TAYİN EDİLMESİ CHP NİN AYIBI DEMİŞ ULAN DANGALAK SEN 10 TANE YOLSUZLUK DAVASI OLAN RECEP TAYYİBİ TÜRKİYENİN BAŞBAKANI YAPMIŞSIN BU KİMİN AYIBI TERÖSİSTİ MECLİSE SOKAN SİZSİNİZ TÜRKİYEYİ PKK YA TESLİM EDEN ŞEHİTLERİN VE YAKINLARININ ONURU ŞEREFİ İLE OYNUYAN TÜRK BAYRAGINI AYAKLAR ALTINA ALAN SİZ DEYİLMİSİNİZ BİRDE UTANMADAN KONUŞUYORSUNUZ SİZDE ONUR ŞEREF YOKMU BUKADARMI TÜKENDİNİZ. % 29 FARK VARMIŞ Bİ DEFOL GİT İŞİNE SİZLER KENDİ MENFATKARİNİZ İÇİN G.... YALAMAYA ALIŞMIŞSINIZ ALLAHSIZLAR
O KADAR CAHİL HALKIMIZ VARKİ.İSRAİLİN TARİHİNİ BİLMEZ KÜLTÜRÜNÜ BİLMEZ KONUŞURLAR.KULAKTAN DOĞMA BİLGİLERLE YAŞIYORSUNUZ.BİRİ DESE İSRAİL SİYONİST SİZDE ONU YAYIYORSUNUZ TOPLUMA…..SONRADA BANA ARTİSTLİK TASLIYORSUNUZ YOK FRATERNİTY İSRAİLİ KORUYORMUŞ YOK MASONMUŞ YOK ARABI KORUYORMUŞ.SİZ AKRABALARINIZI KAYIRIN ÜLKECE IRKÇILIK YAPIN.ARABA KAPIYI KAPATIN.ERMENİLERİ SUÇLAYIN.KIBRISI SUÇLAYIN.İSRAİLİ SUÇLAYIN.HERKESE HER MİLLETE LAFINIZ VAR.YA BİR TÜRK MİLLETİMİ VAR ŞU CİHANDA.????
Demokrat parti de seninle nekadar övünse azdır
kuyruğuna yapışmış gidiyorsunuz zaten
Süleyman Soylu bey duruşu ve konuşmaları ile AKP ye yakışan bir siyasetçi değil. AKP ye neden kabül edildi onuda anlamadım. mantıklı bir siyasetçi olsa İstanbulda 20 puan fark var demez. neyse görücez BENCE HALKIMIZ KAVGA DEĞİL BARIŞ SÖZ DEĞİL İCRAAT İSTİYOR
SİZLER BU MEMLEKETİN AYIBI VE YÜZ KARASISINIZ
SENDEN CACIK OLMAZ.SENİN PARTİN BU MEMLEKETE GELMİŞ EN BERBAT PARTİ BUNDAN EMİN OL.ÖYLEKİ PARTİNİ KURANLAR DAHA ÖNCE KİMİN YOLUNDAN GİDİYORLARDI ERBAKANIN SONRA ONU ARKASINDAN HANÇERLEMEDİLER Mİ SEN NEDEN BAHSEDİYON.AMA TARİH BUNLARI UNUTMAYACAK İKTİDARDAN DÜŞTÜĞÜNDE DE BUNLARI KONUŞ HEMEN DÖNME SİZİN PARTİDE BU MEŞHUR ÇÜNKÜ.
aslında bu adamı ünüversitede dönek olmanın altın kuralları adı altında ders verdirmeliler. en başarılı olduğu dal belkide budur
helal Süleyman soyluya...ortalığı karıştırmak isteyenlere polis jop kullanmazsa bende akp ye oy vermem..Süleyman soyluya laf eden alçaklar sizi çukurla...r.çukurun dipleri..çatlayın ipneleradi köpekler onun bunun çocukları...
hahahaha bunlar kim yaa
Haydi oradan.
ya sayı saymasını bilmiyor yada buna yanlış iğne vurmuşlar ..önce aynaya bakacak aynaya ,,sonra konuşacak ..bu memleketin kimlerin eline kaldığını iyi öğren nato ve abd kaç üs var .patriyorlar neden geldi onu öğren .kürecik neden kuruldu .onuda öğren yinede sen apoyu dışarı saldıktan sonra yapışırsın imi yinede o sizin kankanız bırakın adam ihtiyarlığında kadın görsün ..
SAYIN BAŞBAKAN HÖT DEMEDEN DÖT DİYOSUNUZ NEREDE YAKASINA YAPİŞACAKSIN SIKAR BİRAZ SOYSUZ SOLOMON
soysuzluğun adresi süleyman soylu
Diğer Haberler