HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Aktif siyaseti de bıraktı aday adaylığını da: DEM Partili Ahmet Türk ilk turda kazanamayınca çekildi

50 yıldır siyaset sahnesinde rol alan DEM Partili Ahmet Türk Mardin Belediye Başkan aday adaylığından çekildi. Türk, ayrıca aktif siyaseti de bıraktı.

Aktif siyaseti de bıraktı aday adaylığını da: DEM Partili Ahmet Türk ilk turda kazanamayınca çekildi

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı, DEM Partili Ahmet Türk 31 Mart yerel seçimleri için bir kez daha Mardin'den aday olmuştu. Ancak Türk, partisinin eş başkanlık seçiminde ilk turda yüzde 50+1'e ulaşamayınca hem aday adaylığından hem de siyasetten elini çekti.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İLK TURDA KAZANAMADI

Dün DEM Parti'de Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlığı için ön seçim yapıldı. Medyascope'un aktardığı bilgiye göre; ön seçimde 6 bin 696 delege oy kullandı. Ön seçimin ilk turunda Ahmet Türk 2 bin 540, Devrim Demir bin 788, Gülizar İpek Bilek bin 665, Azad Yıldırım 703 oy aldı. Adayların hiçbiri yüzde 50+1'e ulaşamayınca seçim ikinci tura kaldı.

thumbs_b_c_65a629cff190769aaf51993c190d87a1

"AKTİF SİYASETTEN ÇEKİLİYORUM"

DEM Parti’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan ve dün yapılan birinci tur ön seçimlerinde birinci çıkan Ahmet Türk, yüzde 50 oranını aşamadığı gerekçesiyle adaylıktan çekildiğini açıkladı. Eski parlamenter ve iki dönem Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Türk, “Daha önce yüzde 50’yi aşmamam durumunda çekileceğimi açıklamıştım. Halkın sahiplenmesinde dolayı halka teşekkür ediyorum. Aktif siyasetten çekiliyorum. Kürt halkının mücadelesini farklı platformlarda sürdüreceğim” dedi.

(DHA)

En Çok Aranan Haberler