HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ambulansa maganda terörü büyük tepki çekmişti! Bakan Yerlikaya görüntülerle paylaştı: Gereği yapıldı

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Kadıköy'de acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişinin görüntüleri infial yaratmıştı. Trafik magandalarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Bakan Yerlikaya E.B. ve M.T'nin yakalandığını görüntülerle ve "Gereği yapıldı" notuyla duyurdu.

Bostancı yan yolda 10 Haziran Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içeride bulunan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı.

_66390

KASK DA TAKMIYORLAR

İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

245453_KADIKOYDE-SIREN-CALARAK-ACIL-HASTA-NAKL

BAKAN YERLİKAYA PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır. Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

245454_KADIKOYDE-SIREN-CALARAK-ACIL-HASTA-NAKL

TUTUKLANDI

Bostancı'da yaşanan olayın ardından gözaltına alınan sürücü M.T. ve E.B. emniyetteki işlemleri sonrası Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü.

Savcılıkça ifadeleri alınan şüphelilerden M.T. tutuklanması, E.B. ise adli kontrol tedbiri uygulanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

_66390 (2)

_66390 (1)

(DHA)Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler