HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ankara'da sahur saat kaçta? Ankara'da sahur vakti ne zaman? İşte 10 Nisan imsak vakitleri!

Ankara'da sahur saat kaçta? Ramazan'ın 8. gününü idrak eden kişiler tarafından en çok araştırılan sorular arasında yer alıyor. Eller semaya kalkacak ve sahur için sofralara oturulacak. Peki Ankara'da sahur saat kaçta? Ankara'da sahur vakti ne zaman? İşte 10 Nisan imsak vakitleri ve detaylar...

Ankara'da sahur saat kaçta? Ankara'da sahur vakti ne zaman? İşte 10 Nisan imsak vakitleri!

İmsak saati yaklaşırken Ankara'da yaşayan vatandaşlar sahur saati ile ilgili araştırma yapmaya başladı. 2022 iftar ve sahur saatleri illere göre tek tek sorgulanabiliyor. Peki Ankara'da sahur saat kaçta? 10 Nisan imsak vakitleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuya ilişkin paylaştığı bilgiler haberimizde.

ANKARA'DA SAHUR SAAT KAÇTA? 10 NİSAN 2022 PAZAR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2022 Ramazan İmsakiyesine göre Ankara'da vatandaşlar 04:42'de sahurunu yapacak.

İstanbul'da sahur saat 04:57'de yapılacak.İzmir'de ise sahur 05:11'de yapılacak.

RAMAZAN İMSAKİYESİ 2022

ramaza

YEMEK DUASI

"Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi'llezî et'amenâ ve sekânâ ve cealnâ minel müslimîn.Nimetu celillullah,Berakati Halillullah Şefaat ya Rasulullah, Külû ve'şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü'l müsrifîn.Allahumme zid velâ tengus bi-hürmeti-l Fatiha…"

dua3

YEMEK DUASI ANLAMI

"Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd Allaha mahsustur. Hamd bizi doyuran, içiren, ve bizi müslümanlardan eyleyen Allaha mahsustur.Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. Allahım Fatiha suresi hürmetine arttır eksiltme. AMİN..."

RAMAZAN AYI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ramazan ayı hakkında sıkça sorulan sorular için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://www.mynet.com/ramazan/sikca-sorulan-sorular

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler