HABER

ANKARA iftar açıldı mı? 2 Nisan 2022 İmsakiye ile Ankara iftar saati kaç? Ankara'da ezan okundu mu?

2 Nisan Ankara iftar açıldı mı? Ankara iftar saati kaç? İmsakiye ile 2 Nisan Ankara iftar saati geri sayım sürerken araştırılıyor. İftar vaktinde orucunu açacak Müslümanlar şimdiden hazırlıklarını tamamlıyor ve iftar saatini bekliyor. Peki; Ankara iftar vakti ne zaman kaçta? Orucu duayla açmak sünnettir. İlk iş susuzluğun giderilmesidir. Bol sulu gıdalar tüketilmelidir.

ANKARA iftar açıldı mı? 2 Nisan 2022 İmsakiye ile Ankara iftar saati kaç? Ankara'da ezan okundu mu?

Ankara iftar kaçta? Ankara iftar vakti 30 günlük arama motorlarında sorgulanıyor. Ankara iftar saati 2022 yılında ilde yaşayanlar tarafından merak ediliyor. Müslümanların heyecanla beklediği Ramazan ayı tüm rahmet ve bereketiyle başladı. Ramazan'ın başlamasıyla birlikte iftar saati de araştırılan konulardan birisi oldu. Peki; Ankara iftar vakti kaçta?

ANKARA İFTAR KAÇTA AÇILACAK?

2 Nisan: 19:20

3 Nisan: 19:21

4 Nisan: 19:22

5 Nisan: 19:23

6 Nisan: 19:24

iftar2

İFTAR DUASI NASIL OKUNUR?

İftar duası:

"Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü."

İftar duasının anlamı:

"Allah'ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!"

ORUÇ NASIL AÇILIR?

İftarı hurmayla açın, zira o berekettir. Şayet hurma bulamazsa suyla iftar edin, çünkü o temizleyicidir.(İ. Mace)

Peygamber efendimiz, taze hurmayla iftar ederdi. Taze hurma yoksa kuru hurmayla, o da yoksa suyla iftar ederdi. (Tirmizî)

ramaza


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler