Ankara'daki patlamayla ilgili yeni açıklama: Bomba düzeneği bulundu

Ankara Çukurambar'daki vergi dairesinde meydana gelen patlamayla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Ankara Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında 'Bomba düzeneği kullanıldığı yönünde bulgular var' ifadeleri kullanılırken 8 şüpheli gözaltına alındı. 1 terörist de ölü olarak ele geçirildi. Öte yandan ölü olarak ele geçirilen teröristin Suriye'de PYD'nin kontrolünde YPS içinde eğitim aldığı değerlendiriliyor.

Ankara'daki patlamayla ilgili yeni açıklama: Bomba düzeneği bulundu

Dün akşam saatlerinde Ankara'da Çukurambar semtindeki Ankara Vergi DairesiBaşkanlığı'nın kazan dairesinde patlama meydana geldi. Panik yaratan patlama şehrin büyük bir kesiminden de duyulurken, Ankara Valiliği'nden olayla ilgili son dakika açıklaması geldi.

Ankara Vergi Dairesi’ndeki patlamaya bir bomba düzeneğinin sebep olduğu tespit edilirken, olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birisinin Suriye'de PYD'nin kontrolünde YPS içinde eğitim aldığı değerlendiriliyor.

Ankara Valilinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03’de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.

SABAHA KARŞI DÜĞMEYE BASILDI

Yapılan bu çalışmalar kapsamında, 2 Şubat 2018 günü, sabaha karşı 04.00 sularında, şüpheli şahıs ile birlikte kendisine yardım eden ve aynı araçta bulunan 2 kişi Osmaniye ilinde, diğer 2 kişinin içinde bulunduğu araç ise Adana ilinde yakalanmıştır.

8 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Daha sonra bu kişilerle irtibatlı olan, Şırnak ilinden 2 ve Mardin ilinden 2 kişi olmak üzere toplam 8 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

YPS İÇİNDE EĞİTİM ALDI

Sahte kimlik taşıyan ve yakalama sırasında ölü olarak ele geçirilen 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen Ertogan’ın, PYD'nin kontrolünde bulunan Suriye kırsalında YPS içinde eğitim aldığı ve yasa dışı yollardan ülkemize girdiği değerlendirilmektedir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
gene kimbikir kimlerin vergi borçlarını sıfirladınız hayatınız yalan
bütün sistemler bulut depolama sistemlere kaydedilen bir çağda yersiz bı düşünce
işiniz gücünüz fitne fesat işler nasıl bir zihniyet siniz Atatürk çü geçinip PKK ile koyun koyuna yatan zihniyet
@serhat_agar58 hiç öyle sistemler yok. şirketimiz hakediş alacaktı. bugüne kadar 1 kere bile geciktirmediğimiz vergi ödemelerimiz sonrası vergi borcu çıktı. neydi neydi diye 3 gün araştırdık bişey çıkmadı. ödeyeceğiz tamam ama ne vergisi belli değil. tek seferde alınan vergi yazıyor 2012 den kalma. bir türlü bulunamıyor. 2012 den 2017 ye kadar 20 kere hakediş alıp vergi borcu yoktur yazısı aldık. meğerse memurun biri hata yapmış 550 tl vergisini ödeyen 10 mükellefe 55 tl vergi yazmış. oradaki başka bir memur ödeyin kurtulun arkadaş hata yapmış kusura bakmayın dedi ve olay kapandı.
ne kadar hastalikli bir dusunceyé sahipsin. senin icin yapilan kahpelik hainlik önemli değil demekki. sen ve senin gibi düşünenler yapıyor bu kalleşliği işte.
kahpe içerden oldumu kapı kilit tutmazmış devletimiz doğru yolda ilerliyor ki kanı bozuklar oyun içinde oyun çıkartıyorlar tüm güvenlik güçlerimizi allah korusun yardımcısı olsun
Söylerken de utanmıyorlar pkk-pyd iziymiş.Sen nasıl devletsin ta başkentine gelip vergi dairende bomba patlatıyorlar.Nerde istihbaratın güvenlik birimlerin.Bırakın gidin artık devletin itibarını beş paralık ettiniz.
@mustafadogan25 vergi dairesine bomba koyunca vergiler silinseydi sağlam vergi dairesi kalır mıydı sence??
vedop diye bir şey var
ya suriyeliler için neden yasadışı yollarla ülkemize girmiş diyorsunuz ki?sınır kapılarını açan onlara kimlik veren sizsiniz.şehrinizde MA plakalı araçlar bu ırak ve suriyelilere aittir.bunlar vergiden ötv den muaflar.madem bunlar yasadışıyollardan girdi sen de atsana geri.yok atmazlar ne zaman insanlarımızıöldürecekler o zaman önce terörist ilan edilirler sonra yasadışı girmişler denir halbuki hepsini siz aldınız hem de bile bile
Pkk artık vergi dairesimi bombalıyormuş..:)))
hani kazan dairesiydi. bi yalan daha
@alprsln laa sen sığırmısın 50 senedir senin karşına alacağın bi düşmanın yok senin bu düşman dediğin kapı komşun gelinin damadın mecliste millet vekili karşında bi düşman olsaydı bu hikaye zaten 50 sene sürmezdi ..
Bu memlekette nice zeki vatanseverler torpili yok diye memurluğa alınamazken, terör seviciler yüksek mertebeden torpilleri ile memur oluyor veya devletin en güzel işlerini alarak kılcal damarlarına iniyor. Sonra da olan oluyor.
Bu memlekette devletine milettine bağlı olan başarılı insanlar dışarda boş gezerken, Terör estiren veya destekçileri yüksek torpilleri ile memur oluyor veya devletten ihale alarak, devletin en kılcal damarlarına girebiliyor maalesef.
Mıt nedemek Mit ne is yapar Mit Kimdir Mıt istifa etti
bunu suriye ırak sınırında mayınlı alanları temizleyip tarım arazisi açaçagız diye milleti kandırıp ülkeye milyonlarca suriyeli vatan hainlerini alırken düşünecekdiniz
Solak 40 kahpe demişsin ya kahpeler beğenmemiş,,,
ya arkadaş belliki maksadını ypg yi Avrupa koru göstermek tamama ama neden öldürüyorsun teröristi canlı ele geçer sirkülasyonu deşifre et.oldurdukten sonra pyd li demene kimse inanmaz
O kurumda çalışıp yardım yataklık yapan hainide yakalayıp gereğini yapın.
Hain dolu,mutlaka içerde çalışanlardan iş birlikçisi vardır.
milletin aklıyla dalga geçiyor bu hükümet
ypg moda doğal gaz patlamasını dönüp dolaşıp bir kulpa bağladınız yani
Diğer Haberler