HABER

Aşkı için caniye dönüştü! Sevgilisi tecavüz etti o izledi

İngiltere’de dünyanın gördüğü en korkunç çiftlerden Myra Hindley’in 2002 yılında hapiste ölmesinin ardından Ian Brady de hastanede öldü. Seri katilin can çekiştiği sıralarda polis yıllarca sır gibi sakladıkları 12 yaşındaki kurbanlarının yerini söylemesi için Brady’e yalvardı. Büyük sır dünyanın gördüğü en korkunç seri katillerden biriyle birlikte mezara gitti.

Aşkı için caniye dönüştü! Sevgilisi tecavüz etti o izledi

İngiltere’nin en korkunç çiftinden Ian Brady 79 yaşında ömür boyu hapis cezasını çekerken Merseyside’daki Ashworth Hastanesi’nde akciğer kanserinden öldü. Brady’nin sevgilisi Myra Hindley ise 2002 yılında yine ömür boyu hapis cezasını çekerken hapishanede ölmüştü.

1960’lı yıllarda dünyanın en dehşet verici cinayetlerine imza atan çiftin son kurbanları olan 12 yaşındaki Keith Bennett isimli erkek çocuğun cesedi asla bulunamadı. İşledikleri seri cinayetlerin ortaya çıkmasıyla ömür boyu hapis cezasına mahkum edilen çift, o tarihe kadar öldürdükleri 5 çocuktan birinin yerini asla açıklamadı.

POLİS YALVARDI AMA...

Ian Brady ölüm döşeğindeyken polis 12 yaşındaki Keith Bennett’in cesedine ne olduğunu öğrenmek için adeta katile yalvardı. Ancak işe yaramadı. Uzmanlar ikilinin son kurbanlarının yerini söylememesinin nedeninin bir güç ve otorite gösterisi olduğunu belirtiyor.

ÇOCUKKEN HAYVANLARA EZİYET EDİP ÖLDÜRÜYORDU

2 Ocak 1938 tarihinde İskoçya’da dünyaya gelen Ian Brady yalnız bir çocukluk geçirdi. Babasını hiç tanımayan Brady’i annesi de evlatlık olarak verdi. Brady henüz küçük bir çocukken aslında nasıl azılı bir katile dönüşeceğinin mesajlarını verir gibiydi. Önceleri hayvanlara eziyet ederek öldüren katil sonraları aynı yaşta olduğu çocuklara saldırmaya başlamıştı.

İlkokul döneminde Nazilere ilgi duymuş ve Almanca öğrenmeye çalışmıştı. 1957 yılında ise hayatının aşkı olan Hindley ile tanışarak hayatı boyunca tecavüz ve cinayet suçlarını işleyecekti. Üstelik çocuklara tecavüz edip, sevgilisiyle birlikte vahşice öldürecekti.

MYRA DA AŞKI İÇİN BİR CANİYE DÖNÜŞTÜ

Myra Hindley de tıpkı sevgilisi gibi sorunlu ve yalnız bir çocukluk geçirmiş. 23 Temmuz 1942’de doğan Hindley, babası tarafından fiziksel saldırılara maruz kalmış. Hindley’in esasen 15 yaşında bir arkadaşının boğularak ölmesinden kendisini suçlu hissetmesi ve sonrasında yaşadığı travma nedeniyle büyük bir ruhsal değişime girdiği belirtiliyor.

NASIL BAŞARDIYSA, 'TECAVÜZ VE CİNAYETİN YANLIŞ OLMADIĞINA' İKNA ETMİŞ

18 yaşında hayatının aşkı Brady ile tanışan Hindley aşkı uğruna tamamen farklı biri olmuş. Brady sevgilisine tecavüz ve cinayetin yanlış olmadığı yönünde ikna etmiş. İşte ne olduysa buradan sonra oluyor.

1960’LAR İNGİLTERE İÇİN KORKU DOLU YILLAR OLDU

İlk olarak 16 yaşındaki Pauline Reade’i otomobillerine alan çift yolda kızı etkisiz hale getirdikten sonra Ian Brady kıza tecavüz etti. Cinayetin ayrıntıları ise tek kelimeyle dehşet verici tecavüzden sonra kızın kafasına kürekle vurarak öldüren Brady, kızın kafası kopacak derecede boğazını kesmiş. Cesedi gömerek olay yerinden ayrılmışlar.

İkinci cinayetse 4 ay sonra… Bu kez 12 yaşındaki John Kilbride’ı arabasına alan kadın bir önceki cinayetin işlendiği Saddleworth’e gidiyor. Çocuğa arabada kalmasını söyleyip onları bekleyen Brady’i çağırıyor. Küçük çocuğu bıçaklayan azılı katil, iple çocuğu boğuyor.

ADAM TECAVÜZ ETTİ KADIN İZLEDİ

Ve asla cesedi bulunamayan cinayetin kurbanı 12 yaşındaki Keith Bennett… Yine aynı yerde işlenen cinayet öncesi Brady erkek çocuğa tecavüz etmiş ve sevgilisi de korkunç tecavüzü, cinayeti hepsini izlemiş.

DİĞER KURBANSA 10 YAŞINDA...

Diğer kurbansa 10 yaşındaki Lesley Ann Downey… psikopat çift küçük kızın bağlanmış ve çıplak haldeki fotoğraflarını çekmiş. İşin en korkunç taraflarından biri de Brady’nin kıza tecavüz etmesini Hindley videoya kaydetmiş. Zavalı kızın ağlaması yalvarışı video boyunca hiç kesilmiyor. Lesley de diğerleri gibi aynı yere gömülüyor.

Son cinayet 1965 yılında işleniyor… Bu cinayet çifti ele veriyor. 17 yaşındaki Edward Evans’ı evlerine alan katil çift, çocuğun kafasını baltayla parçalıyor. Olay sırasında kadının üvey kardeşi ziyarete gelince her şey ortaya çıkıyor. Brady cesedi taşımak ve evi temizlemek için üvey kardeşten yardım istiyor. Oldukça korkan David Smith çifte yardım ettikten sonra evden kaçarak polise gidiyor.

Dünyanın en korkunç çiftlerinden olan Brady ve Hindley’in cinayetleri böylece sona eriyor. Çift ömür boyu hapse mahkum ediliyor.

Geri Dön