HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Atatürk Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir? Atatürk Olimpiyat Stadı nerede?

Uluslararası futbol müsabakaları ve Dünya atletizm şampiyonalarının gerçekleştirilebildiği, IAAF, FIFA ve IOC stadyum şartlarını karşılayan Atatürk Olimpiyat Stadı her maç döneminde ilgi konusu olmaktadır. Bu dönemde stadın nerede olduğu ve nasıl ulaşılabileceği araştırılır. Peki, Atatürk Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?

Atatürk Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir? Atatürk Olimpiyat Stadı nerede?

İçindekiler

  • Atatürk Olimpiyat Stadı nerede, nasıl gidilir?
  • Atatürk Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?
  • Atatürk Olimpiyat Stadı'na metro ile nasıl gidilir?
  • Olimpiyat Stadı hangi otobüs gider?
  • Marmaray ile Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?
  • Olimpiyat Metro hangi otobüs gider?

Atatürk Olimpiyat Stadı, İstanbul'da bulunan bir mega stadyumdur. Adını Türkiye’nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'ten alan tesis, kapasite bakımından ülkemizdeki en büyük stadyumdur. Stadyum, olimpiyat oyunlarına hazırlık sürecinde Türk atletizmi ve Türk futboluna hizmet vermesi amacıyla yaptırılmıştır.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İstanbul'un Başakşehir ilçesinin İkitelli bölgesinde yer alan ve yapımına 1999 yılında başlanan, 584 hektarlık alana Olimpiyat Parkı'nın en büyük projesi olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın inşası 2002 yılında tamamlanmıştır. Birçok uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın son düzenlemelerden sonra toplam seyirci kapasitesi 75.145'e düşürülmüştür.

Atatürk Olimpiyat Stadı nerede, nasıl gidilir?

Bilhassa maç günleri sorulan "Atatürk Olimpiyat Stadı nerede?" sorusunun yine sorulmaya başlandığı görülür. Atatürk Olimpiyat Stadı, İstanbul'un Başakşehir ilçesindeki İkitelli bölgesinde yer almaktadır. Adresi ise Ziya Gökalp Mah., Olimpiyat Stadı Yolu No:1, 34490 İkitelli/Başakşehir/İstanbul olarak geçmektedir.

Atatürk Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?

İstanbul, İkitelli'de yer alan stada trafiğe takılmadan en kolay ulaşım M3 metro hattı ile gerçekleştirilmektedir. Atatürk Olimpiyat Stadı, M3 metro hattının son durağında yer almaktadır. "Yenikapı'dan Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?" diye soranlar, M3 metro hattına ulaşmak için M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattına binerek Kirazlı durağından M3'e aktarma yapabilirler.

Atatürk Olimpiyat Stadı'na metro ile nasıl gidilir?

Stada en kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşmak isteyenler, "Atatürk Olimpiyat Stadı'na metro var mı?" diye merak eder. Olimpiyat Stadı metro durakları arasında stada en yakın metro durağı M3 metro durağıdır. M3 metro hattı aracılığıyla stada ulaşılabilir. "Atatürk Olimpiyat Stadı hangi metro durağında yer alıyor?" diye soranlara ise stadın M3 metro hattının son durağında yer aldığı söylenebilir.

Olimpiyat Stadı hangi otobüs gider?

Yenibosna metro durağından kalkan 79K otobüsüyle de Atatürk Olimpiyat Stadı'na direkt olarak ulaşım sağlanabilmektedir. 79K otobüsünün geçtiği duraklardan birinden otobüse binerek stada gidebilirsiniz. Bunların haricinde 144M, 146T, HS1, MK13, MK14 ve MK15 otobüs hatları ile de stada ulaşılabilmektedir.

Marmaray ile Olimpiyat Stadı'na nasıl gidilir?

Atatürk Olimpiyat Stadı metro istasyonu hafta içi ve hafta sonu her gün, Bağcılar-Aksaray-Yenikapı-Marmaray bağlantısı ile hizmet vermektedir. Buna göre, Marmaray ile Yenikapı durağına gelinir ve M1B Yenikapı-Kirazlı metro hattına binilir. Kirazlı durağında inildikten sonra M3 metro hattına aktarma yapılır. Olimpiyat stadı son durakta yer almaktadır.

Olimpiyat Metro hangi otobüs gider?

İstanbul Olimpiyat Metro İstasyonu konumuna en yakın otobüs durağı Olimpiyatköy Metro otobüs durağıdır ve stada 2 dk yürüme mesafesindedir. Bu duraktan geçen otobüs numaraları aşağıdaki gibidir:

En Çok Aranan Haberler