Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bir açıklama da Çin'den!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bir açıklama da Çin'den geldi. Çin Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin egemenlik, bağımsızlık ve toprak bütünlüğünün korunması gerektiğini vurguladı.

Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bir açıklama da Çin'den!

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Geng Shuang, başkent Pekin’de bugün düzenlenen basın toplantısında Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı değerlendirdi.

Sözcü, “Çin, daima Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesini ve korunmasını savunmaktadır” ifadelerini kullandı. Geng, tüm tarafların, Türkiye’nin askeri operasyonunun doğurabileceği sonuçlar nedeniyle endişelerini ifade ettiğini dile getirdi. Suriye’de siyasi çözüm sağlanması yönünde yükselen bir eğilim olduğunu savunan Çinli sözcü, tarafları siyasi çözümü ilerletecek uygun koşullar oluşturmaya ve Suriye’deki mevcut durumu daha da karmaşıklaştıracak adımlar atmamaya çağırdıklarını söyledi.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
dünya nasılda hırslıymış türk e karşı ulan siz uygur türklerine neden işkence ediyorsunuz zulum ediyorsunuz onların bağımsızlığına neden müdahale ediyosunuz bişey oldumu birbirine bütün düşmanlar dost kesiliyor
süriyeyi çok seviyorsunuz ama bitanesi size sığınmaya geldimi dikenli tel çekiyorsunuz hadi lan ecnebi bozuntuları
tıpkı kendilerinin türkmen insanlara ve topraklarına yaptıkları gibi.. şu toprak bütünlüğü ve sivillerle ilgili açıklama yapanlara bakıyorsun yakın tarihte ve günümüzde bile kendinden olmayanlara zulm eden, soykırımın ağa babasını yapmış, sömürgecilik devletleri
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler