HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

BARTIN BAYRAM NAMAZI SAATİ: Bartın'da bayram namazı saat kaçta? Boy abdesti ile namaz kılınabilir mi?

Bartın bayram namazı saati vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvime göre bu yıl Ramazan Bayramı 21 Nisan - 23 Nisan tarihleri arasında idrak edilecek. Ramazan Bayramı'nın 1. günü bayram namazı kılınacak. Bartın'da bayram namazı kılmak isteyen vatandaşlar saat bilgisini sorguluyorlar. Peki, Bartın'da bayram namazı ne zaman, saat kaçta? Bayram namazı nasıl kılınır?

BARTIN BAYRAM NAMAZI SAATİ: Bartın'da bayram namazı saat kaçta? Boy abdesti ile namaz kılınabilir mi?

Bartın bayram namazının saat kaçta kılınacağı Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber sorgulanmaya başladı. 2023 yılının ilk dini bayramı olan Ramazan Bayramı 21 Nisan sabahı başlayacak. Bartın'da ikamet eden vatandaşlar bayram namazı saati ve bayram namazı kılınışı gibi detayları öğrenmek istiyorlar. İşte 2023 Bartın bayram namazı vakti...

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

BARTIN'DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

21 Nisan 2023 Cuma günü Ramazan Bayramının 1.Günüdür. Diyanet'in paylaşımına göre Bartın'da bayram namazı saat 06:59 'da kılınacaktır.

2023 BARTIN İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

burdur-ulu-cami

Bartın bayram namazı saati: 06:35
Kurucaşile bayram namazı saati: 06:33
Ulus bayram namazı saati: 06:34

BOY ABDESTİ İLE NAMAZ KILINABİLİR Mİ?

Gusül abdesti alan bir kimse aynı zamanda namaz abdesti de almış olacağı için bu abdesti ile namaz kılabilir, ayrıca abdest alması gerekmez.

ezgif.com-webp-to-jpg - 2023-03-23T184118.855

Hz. Peygamber (s.a.s.)’in gusül abdestine başlarken namaz abdesti gibi abdest aldığını ve gusülden sonra ayrıca abdest almadığını ifade eden hadisler vardır (Buhari, Gusül 1; Müslim, Hayız 35, 36, 37; Muvatta I, 44, Tahare 67).

En Çok Aranan Haberler