HABER

Başbakan’ın açılış yapacağı töreni Aziz Kocaoğlu terk etti

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması öncesinde kürsüye çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu aleyhine sloganlar atılması üzerine Kocaoğlu töreni terk etti. Başbakan Yıldırım, Kocaoğlu'nun töreni terk etmesiyle ilgili 'Demek ki Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı' dedi. Olayın ardından Kocaoğlu, Twitter'dan açıklama yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığında hayata geçirilen toplu taşıma sistemi İZBAN’ın Selçuk hattının açılış töreni sırasında Başbakan Yıldırım Binali Yıldırım’dan önce kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na vatandaşların olumsuz sloganlar atması üzerine gerginlik oluştu.

'BU YAPTIĞINIZ KIRKI GEÇTİ'

Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da konuşmaya “Bu projenin anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir, uygulayıcısı Başbakan’dır. Ayıptır, ayıptır, bu yaptığınız 40’ı geçti. Bu yaptığınız kırkı geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım. Ben sizlerin oylarıyla, yüzde 56 oy almış belediye başkanınızım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje Sayın Başbakanımız kadar benim projemdir. Buna göre davranılması ve adam gibi durulması gerekmektedir. Adam gibi durmaya çağırıyorum, adam gibi durun, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Başkan Kocaoğlu, konuşmasının ardından töreni terk etti.

BAŞBAKAN: ŞEKERİ ÇIKTI, VİTESLER ATTI

Başbakan Binali Yıldırım, Aziz Kocaoğlu'nun sloganlar üzerine töreni terk etmesiyle ilgili, "Başkan niye sinirlendi anladınız mı? Demek ki Recep Tayyip Erdoğan sevgisine hala tahammül edemeyenler var. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı. Ama öfke onun olsun, sevgi bizim olsun” dedi.

AZİZ KOCAOĞLU TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise törende yaşananlarla ilgili olarak Twitter hesabından açıklamada bulundu. Kocaoğlu, tören programının kendilerine bu sabah ulaştığını bunun 'garip' olduğunu konuşmak için kürsüye geldiğinde ise yuhalamalarla ve hakaretlerle karşılaştığını yazdı. Aziz Kocaoğlu, fuar açılışında dönemin Sanayi bakanı Nihat Ergün konuşurken protesto olunca bizzat kendisinni kürsüye çıkarak hem protestocuları susturduğunu hem de bakandan bizzat özür dilediğini de ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 101 yorum
tek kelime ile terbiyesizlık bu akp li belediye başkanıda olsa chp lilerde yapmış olsa hiç bir siyasi etiiğe sığmaz.. elin suriyelisine gösterdiğiniz saygı-sevg-hoşgörüyü kendi insanlarınıza göstermiyorsunuz BEYİN ÖZÜRLÜLER..
Suriyeli onlar için daha önemli de o yüzden
amerika ve alman vatandasligindan vaz gecin.....
@muratfitil Suriyelilee insanlık yapıyoruz diye, sırtlarından para kazanıyorlar.Kazık T:C. bütçesine oda halkın hakkını başkalarına yediriyorlar, kendi ceplerinden çıkmadığı gibi 5 liralık malı 10 lira göstertip yaqğmalıyoprlar. vatan hainliğinden bir farkları yok. Tabiiki Suriyeliler kıymetli olacak.
Binali yıldırımı oraya çağırmak en büyük hata.
Çalışmadığın bir ilin ne yazık ki başkanısın. İzmir Çiğli çöp kokusundan geçilmiyor Kocaoğlu. Sanma ki çalıştığın için oy veriyoruz. İzmire boş koltuk koysak chp den seçilir. Haddini bil ve çalışmaya başla. Çöp kokusundan bıktık artık!
@fcalemci sern ızmırı gordunmu dürzü konusuyon bedava oranın ınsanı yeter ıyıkı senın gıbı yobaz değiller..
@fcalemci adam çalışın demiş ne yobazlığını gördün adamın.Yobaz sizin gibi hoşgörü yoksunu dürzü diye hitap edenlere derler.
@alp03_7 zaten konu hoşgörusuzluk kafasız..chpli konusurken hoşgöru nerede?
@1977.ve bir tarafinini gosterince modern,Allah diyince yobaz olunuyorsa biz o yobazlarin ayağını öperiz
Artık İzmir'e bu köhnemiş ve Atatatürkl artık ilgisi kalmamış CHP nin izlerinini silinmesi gerekiyor, zaman particilik değil hizmet zamanıdır
@hazar.ankar Değil mi yaaa hay yaşa bee!Adamlar çalıyor ama çalışıyor denilen bir parti var, onun kazanması lazım İzmir'i kiii Türkiye'de yandaşa yoldaşa peşkeş çekilmemiş,talan edilmemiş,yabancılara satılmamış arazi toprak parçası kalmasıııın!Akıllı adamlarsınız vesselam kime oy vereceğinizi iyi biliyorsunuz.Birde İslami açıdan kılıf uydurdularmıydı iş tamamdır.Artık devir Chp devri değil devir Namaz kılıp Hırsızlık yapanın hak yiyenin devri.Ahiret'e kadar herkes işini görsün,asıl orada yandı gülüm keten helvam olacak ama iş işten geçmiş olacak sahte Müslümanlar için!!!
@hazar.ankar ŞİMDİ MALESEF RANT VARSA HİZMET VAR RANT YOKSA ÇOK DAHA AZ HİZMET VAR
Geri Dön