HABER

'Ben işçiyim' deyip akbil basmayınca tartışma çıktı

İstanbul'da 1 Mayıs'ı kutlayan bir grup halk otobüsüne "Bugün 1 Mayıs" diyerek akbil basmadan binmek istedi. Otobüs şoförü arabayı kenara çekerek polis çağırdı. Otobüs şoförü, "Bir grup 'akbil basmayacağız bugün bizim günümüz diyorlar', ben de 'sabahtan beri akbil basılıyor. Siz de basacaksınız' diyorum" dedi. Gruptaki genç ise "1 Mayıs işçi bayramında bütün araçlar ücretsiz olsun. Ne yazık ki sınıf kardeşim tarafından ihanete uğruyorum ben. O da işçi ben de işçiyim" diye konuştu.

İstanbul Yenibosna'da "Bugün 1 Mayıs" diyerek otobüse akbil basmadan binmek isteyen gruba tepki gösteren otobüs şoförü, arabayı kenara çekerek polis çağırdı.

Bu sırada grupla otobüs şoförü arasında da tartışma yaşandı. "Bugün 1 Mayıs kimse akbil basmasın. Senede bir gün ücretsiz olsun" diyen eylemciye kızan şoförü, "Herkes akbil basıyor, sen de basacaksın" dedi. Yaşanan tartışmaya yolcular da dahil oldu.

"BEN EMİR KULUYUM"

Bazı yolcular eylemcilere destek verirken, bazıları ise şoförün haklı olduğunu savundu. Tartışmayı anlatan otobüs şoförü, "Bir grup 'akbil basmayacağız bugün bizim günümüz diyorlar', ben de 'sabahtan beri akbil basılıyor. Siz de basacaksınız' diyorum. Amirimi aradım, polisi aradım, onlar da 'bekle' dediler. Ben emir kuluyum. Benim kendi şahsi arabam değil bu" dedi.

"SINIF KARDEŞİM TARAFINDAN İHANETE UĞRUYORUM"

Akbil basmayan genç ise, "Mesele kart basmama değil. Sıkıntı kart basan. Bugün işçi emekçi bayramı. İşçilerin bayramı. İşçilerin bedel ödeyerek aldığı bir gün. Bugün ücretsiz olması gerekiyor. Ben bunu istiyorum. 1 Mayıs işçi bayramında bütün araçlar ücretsiz olsun. Ben basmıyorum, basmayacağım da. Ne yazık ki sınıf kardeşim tarafından ihanete uğruyorum ben. O da işçi, ben de işçiyim" ifadelerini kullandı.

Yaşanan tartışma yolcuların araya girmesiyle son buldu. Polisi beklemeyen eylemci grup otobüsten inerek başka bir otobüse akbil basarak bindi ve yoluna devam etti.

İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
EEE VALLA DOĞRU DEMİŞSİN İŞÇİ ARKADAŞ... AKP LİLERİN MİTİNGDE BEDAVA İSE İŞÇİ BAYRAMINDA NİYE OLMASIN ÇOK HAKLISINIZ ÇOKK...ŞÖFORDE NE ÇABUK UNUTMUŞ BEDAVA TAŞIDIĞI GÜNLERİ????O ZAMAN NİYE GİTMEDİ POLİSE....
@eftelyamm_06005 Bedava taşıdığı günlerde kafasına göre mi taşıyordu. Yukarıdan bir emir geliyordu onlar da taşıyordu. İşçiyim diyen de haklı ama o da bir diğer işçi olan şoför kardeşini zor durumda bırakıyor. Burda şoförün yaptığı daha makul görünüyor..
aslında doğru söylemişler mitinklere bedava yolcu taşıyorya belediye otobüstleri ha buseferde kendi mitinkleri dışında bir etki nliğe bedava taşısınlar yoksa taşırlarsa sayın topbaşın kulağınımı çekerler.
@domatesci Mitingler de partiler İett araçlarını kiralıyorlar ücret karşılığı ,önce doğrusunu öğren bedavacı Solcu
@nazim_nazimoglu_2017 HADİ BE ORDAN BEDAVA SAĞCILAR SİZİ... SİZLER PARA İÇİN NELER NELER YAPARSINIZ NELER.....GÖRÜYORUZZZ SİZLERİ BEDAVACI MAKARNACI SAĞCILAR İZİ....
Ulaşım zaten bedava olmalı. Referandum öncesi Erdogan mitinginde ankarada metro ücretsizdi. Akp metroyu mu kiraladı? Yalan söylemeyin.
@domatesci koyunlar bedava taşınır. çünkü onların para ile işleri olmaz çobanları nereye sürerse oya giderler
ne olur ya işçi bayramımda ücretsiz olsa türkiye mi batacak nolur ya işçi bayramında üçretsiz olsa türkiye mi batacak
Geri Dön