HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Bilgisayarların ömrünü uzatmak için birçok yol olsa da en etkili yöntemler arasında parçaların ısınmasını önlemek var. Bunun için etkili bir fan sistemi ve kaliteli bir termal ped kullanmak gerek. Bilgisayarınızın eskisinden çok daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayacak termal ped modellerini incelemek için okumaya devam edin.

Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

İçindekiler

  • 1. Bilgisayarınızdan tam performans alın: Odyssey Thermalright Termal Ped
  • 2. Kaliteli termal ped arayanlara: Thermopad Thermal Grizzly Minus Termal Ped
  • 3. Kolay uygulanabilen termal ped önerisi arayanlara: ARCTIC Termal Ped
  • 4. Yüksek ısı iletim kabiliyetiyle: Bewinner GPU CPU Termal Soğutucu Bakır Ped
  • 5. Bilgisayar donmalarına son: Arctic Soğutucu Yüksek Performans Thermal Pad
  • 6. Bilgisayar donanımlarınızın ömrünü uzatın: Akasa Nvme M.2 SSD Uyumlu Termal Pad
  • 7. Güçlü soğutma için en önemli yardımcınız: Platoon Termal Ped
  • 8. Hızlı soğutma: Honorall Termal Silika Sticker Silikon Jel Ped
  • 9. Ne kadar yüzey teması, o kadar ısı transferi: ARCTIC Termal PAD Basic
  • 10. Bilgisayarda ısınma problemine son: Mupa Termal Ped

Birçok kullanıcı "Termal ped nedir?" veya "Termal ped ne işe yarar?" diye merak ediyor. Termal pedler, yumuşak dokularıyla çipsetler ile soğutucu bloklar arasındaki boşlukları dolduran ve hızlı ısı transferi sağlayarak bilgisayarın soğutulmasında etkin rol oynayan ürünlerdir. Bu ürünleri kullanarak bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabileceğiniz gibi ömrünü de uzatmanız mümkün. Eğer bilgisayarınızda sıcaklık artışı gibi problemler yaşamaya başladıysanız bir araya getirdiğimiz ürünlere göz atmanızda fayda var.

1. Bilgisayarınızdan tam performans alın: Odyssey Thermalright Termal Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Bazı kullanıcılar termal ped mi, macun mu alacağına karar veremiyor. Termal ped ve macun, benzer işlevleri yerine getiriyor gibi görünse de temelde farklı amaçlarla kullanılıyor. Termal macun, genellikle işlemci gibi küçük parçaları soğutmak için kullanılırken termal ped, RAM veya SSD gibi geniş yüzeyli güç elemanlarını soğutmak amacıyla tercih ediliyor. Siz de çok ısınan RAM'leri daha iyi soğutmak için soğutma blokları ile RAM'in arasına Odyssey Thermalright Termal Ped'i koyabilir, böylelikle bilgisayarınızın daha yüksek performansla uzun süre çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünü İncele

2. Kaliteli termal ped arayanlara: Thermopad Thermal Grizzly Minus Termal Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Özellikle laptop, oyun bilgisayarı ve oyun konsolu gibi yüksek performansla çalışan cihazlarda ısınma problemi oluşuyor. Sorunu çözmek içinse bazı yardımcı elemanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu noktada Thermopad Thermal Grizzly Minus Termal Ped gibi ısı iletimi yüksek dolgu malzemelerini kullanmak mümkün. Ürün, yüksek ısı iletim özelliği ve yoğun dolgulu yapısı ile bilgisayar bileşenlerinin hızla soğumasını sağlıyor. Seramik silikon ve nano-alüminyum oksitten oluşan benzersiz bileşimi ile bilgisayarınız tam performansla çalışmasına yardımcı oluyor.

Ürünü İncele

3. Kolay uygulanabilen termal ped önerisi arayanlara: ARCTIC Termal Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Ekran kartı termal pad değişimi, birçok kullanıcı tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. ARCTIC Termal Ped, kolay kullanımı sayesinde herkes tarafından değiştirilebilen termal ped seçeneklerinden biri. Ürün, ekran kartınızın soğutucu bloğu ve çip seti arasında yerleştiriliyor. Yapışkan olmaması, kapasitif özelliği ve metal parça içermemesi sayesinde bilgisayarınıza herhangi bir şekilde zarar vermiyor. Soğutucu blok üzerine kapandığı takdirde dolgulu yapısı ile bütün boşlukları doldurarak ısı iletimini arttırıyor. Böylelikle ekran kartı sıcaklığının düşmesini sağlıyor. Düşük sertlik derecesi ve sıkıştırılabilir yapısı sayesinde düz olmayan bölgelerde köprüleyici etki yapıyor.

Ürünü İncele

4. Yüksek ısı iletim kabiliyetiyle: Bewinner GPU CPU Termal Soğutucu Bakır Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Bewinner GPU CPU Termal Soğutucu Bakır Ped, yüksek ısı kabiliyetiyle ön plana çıkan ürünler arasında yer alıyor. Isınmaya dayanıklı ve uzun ömürlü bakır malzeme kullanılarak üretilen ped, grafik kartları ile soğutma modülü arasına yerleştirilerek ürünün ısı kaybetmesine yardımcı oluyor. Parlak bir görünüme sahip olan ürün, pürüzsüz yüzeyi sayesinde donanımıza hiçbir şekilde zarar vermiyor. Ürünü masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki her türlü donanım için rahatça kullanabileceğiniz gibi boşlukları doldurmak için de tercih edebilirsiniz.

Ürünü İncele

5. Bilgisayar donmalarına son: Arctic Soğutucu Yüksek Performans Thermal Pad


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Bilgisayar oynarken oyunun en heyecanlı yerine bilgisayarınız birden kapanıyor mu? Belki de mimari bir çalışma yapıyorsunuz ama ekran kartınız bir türlü istediğiniz performansı vermiyor. Bu sorunlar genellikle bilgisayar donanımlarının aşırı ısınması veya kendisini koruma altına alması sonucunda meydana geliyor. Sorunu çözmek içinse soğutucu blok ile çip arasında dolgu malzemesi koymak gerekiyor. Termal macunlar etkili olsa da dolgu görevi göremiyor. Bu durumda Arctic Soğutucu Yüksek Performans Thermal Pad gibi hem dolgu yapacak hem boşlukları dolduracak, böylece etkili bir şekilde ısı transferi gerçekleştirecek ürünler gerekiyor.

Ürünü İncele

6. Bilgisayar donanımlarınızın ömrünü uzatın: Akasa Nvme M.2 SSD Uyumlu Termal Pad


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Akasa Nvme M.2 SSD Uyumlu Termal Pad, SSD veya RAM gibi modüler işlem mekanizmalarının soğutulmasında kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Tek parça gövdesi ve uygun ölçüleri sayesinde parçanın tamamını kaplayabilen ürün, soğutucu blok ile donanım arasında boşluk kalmasını engelliyor. Herhangi bir şekilde oluşan boşluk farklılıklarını da kapatarak ısının en iyi şekilde iletilmesini sağlıyor. Bu sayede parçanın normal şartlarda soğutucu bloğa iletmediği fazladan ısı ortadan kalkıyor. Bu ürün sayesinde bilgisayarınızın performansı artacağı gibi daha az ısınan parçaların ömrü de uzuyor.

Ürünü İncele

7. Güçlü soğutma için en önemli yardımcınız: Platoon Termal Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Platoon Termal Ped, her türlü elektronik cihazda çipsetleri soğutmak için kullanılan başarılı ürünler arasında yer alıyor. Uygun yoğunlukta bir viskozite sunan ürün, bu sayede katı bir form yakalarken aynı zamanda boşlukları dolduracak kadar akıcılık sergiliyor. Soğutma işleminin etkili yapılması bilgisayarların ömrünü etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Çünkü ısınan bilgisayarlar doğru performansta çalışamadığı gibi sürekli olarak kapanma veya mavi ekran gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. Üstelik yüksek sıcaklık çiplerin ömürlerini kısaltarak daha çabuk bozulmalarına neden oluyor.

Ürünü İncele

8. Hızlı soğutma: Honorall Termal Silika Sticker Silikon Jel Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Bilgisayarınızda sıklıkla yavaşlama ve performans problemleri yaşıyorsanız ekran kartı ve işlemci gibi parçaların sıcaklıklarını kontrol etmelisiniz. İşlemciler boştayken 50 santigrat, yükteyken 85 santigrat dereceyi geçmemeli. Ekran kartı içinse bu değer 40-85 derede olarak değişebiliyor. Eğer ekran kartı ve işlemci bu sıcaklıkların üzerini görüyorsa endişe etmenizde fayda var. Bu durumda termal pedler görevini yerine getiremiyor olabilir. Bilgisayarı açarak termal pedleri kontrol etmek, gerekirse yenisi ile değiştirmek gerekebilir. Böyle durumlarda tercih edebileceğiniz Honorall Termal Silika Sticker Silikon Jel Ped, yüksek ısı iletkenliği sayesinde bilgisayar bileşenlerinin hızlıca soğumasına yardımcı olur.

Ürünü İncele

9. Ne kadar yüzey teması, o kadar ısı transferi: ARCTIC Termal PAD Basic


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Termal ped ömrünün ne kadar olduğu en çok merak edilen konulardan biri. Bu ürünler, genellikle 4-5 sene boyunca sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Size uzun süre eşlik edecek ARCTIC Termal PAD Basic, silikon yapısı ve özel dolgu malzemesiyle sıradan pedlerden çok daha etkili bir yapıya sahip. Soğutucu bloklar ile işletim elemanları arasında yer alan eşitsizliklerin, yükseklik farklarının ve dengesizliklerin köprülenmesini sağlar. Yapışkan olmayan dokusu, tecrübeli olmayan kişilerin dahi ürünü kolay bir şekilde kullanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda herhangi bir metal parça veya iletkenlik içermemesi nedeniyle elektrikli devrelere zarar vermez.

Ürünü İncele

10. Bilgisayarda ısınma problemine son: Mupa Termal Ped


Bilgisayarınızın ısınmasını önleyerek ömrünü uzatacak en iyi termal pedler

En iyi termal ped seçenekleri arasında yer alan Mupa Termal Ped, üstün boşluk doldurma özelliği sayesinde ön plana çıkıyor. Bilgisayarınızın ısınan çiplerinin hızlı bir şekilde soğutulması görevini üstlenen ürün, soğutucu blok veya fan ile çip arasına yerleştiriliyor. Yumuşak yapısı ve doldurucu özelliği ile çipi sararak her bölgeden ısı iletiminin gerçekleşmesini sağlıyor. Bu sayede ısı transferi daha hızlı gerçekleşerek işlemci, ekran kartı veya RAM gibi hızlı ısınan parçaların soğuması kolaylaşıyor. Bilgisayarınızda ısıdan kaynaklı donma veya mavi ekran gibi problemler yaşıyorsanız ürüne göz atmanızda fayda var.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler