HABER

Bomba gibi patlayan düdüklü tencere hastanelik etti

Erzurum'da 16 yaşındaki Semanur Gültekin, evde çorba pişirilen düdüklü tencerenin kapağını açmaya çalışırken meydana gelen patlamada yaralandı. Talihsiz genç kız, "Artık düdüklünün yanına gitmem. Korku dolu anlar hiç gözümün önünden gitmiyor" dedi.

Olay, Karayazı ilçesinin kırsal Abdurrahman Mahallesi’nde meydana geldi. Şerife- Battal Gültekin çiftinin 8 çocuğundan Semanur Gültekin, ablasının isteği üzerine mutfağa girip düdüklü tenceredeki çorbayı kontrol etmek istedi. Gültekin, ocağın üzerinden indirdiği tencerenin kapağını açmaya çalışırken, oluşan basınç nedeniyle patlama oldu. Battal Gültekin, kızının çığlıklarını duyup mutfağa koştu. Battal Gültekin’in kendi imkanları ile Ağrı'nın Tutak ilçesindeki devlet hastanesine götürdüğü Semanur Gültekin, buradaki müdahalesinin ardından da Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'ne sevk edildi.

6a25ede40de0a2ec21de79396f6b1f6d

Karın bölgesi ve bacaklarında üçüncü derece yanıklar oluşan Semanur Gültekin, "İftar için hazırlık yapıyorduk. Ablam düdüklüde pişen çorbayı kontrol etmemi istedi. Düdüklüyü ocaktan indirip soğuttuktan sonra açtım. Mercimeğin hava kısmını tıkaması sonucu kapağı açmamla düdüklü tencere bomba gibi patladı. Düdüklüyü ocaktan indirmesem yüzüm yanacaktı. Yerde olması nedeniyle karın bölgem ve bacaklarım yandı. Patlamadan hemen sonra babam yanıma geldi. Önce soğuk suyun altına girdim, sonra beni hastaneye götürdüler. Şimdi sağlık durumum çok iyi. Ama artık düdüklünün yanına gitmem. Korku dolu anlar hiç gözümün önünden gitmiyor" dedi.

77c84c00df686714e7148d461b5fc782

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Erzurumun muhafazakar cahil kesiminden sıradan bir gün daha ergen çağında olan Kızlarını kapatıp yemek öğretitiyorlar evi işi ev Kızı edip herşeyden yoksun bırakıp evlendiritorlar 17 yaşında daha okul çağında olan Kıza düdüklü tencerele verilir mi
@mozdogan_2020 sizin yaptığınız gibi salsın dışarı caninin bir öldürüp yaksın daha mı iyi
yani senin durum rus ruleti gıbı olmus herhalde komple duduklu tencereyi çöpe atman gerekirdi yada açman.. haklısın korkmada da bundan somrada
Düdüklü tencere kullanmayı öğretmeden kızına yemek yaptıran annenin suçu tencerenin değil kızım.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler