HABER

'Canikli geldi, babam hüngür hüngür ağlıyor' diyerek paylaştı... Sosyal medyada o anlar gündem oldu: "Olamaz böyle şey, benim devletim büyük"

Türkiye depremin yaralarını sarmaya devam ederken vatandaşlar enkaz altında kalan yakınlarının kurtarılmasını umutla bekliyor. Sosyal medyada babası enkaz altında kalan bir vatandaşın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin yanında ağlayarak yaptığı çağrının yer aldığı anlar gündem oldu. O anları "Nurettin Canikli geldi. Babam hüngür hüngür ağlıyor" ifadeleriyle paylaşan kullanıcı, Canikli'nin vinç bulup afet alanına yönlendirdiğini söyledi. Canikli'den de olay için açıklama geldi.

Türkiye'nin yüreğini sızlatan deprem felaketinin ardından birçok vatandaş enkaz altında kalan yakınlarını aramak için çağrılarına devam ediyor. Gaziantep'ten gelen bir videoda bir vatandaşın enkaz altında kalan babası için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli'nin yanında ağlayarak yaptığı çağrı ve Canikli'nin tepkisi gündem oldu.

5

"BUNU YAPAMIYORSAK BİZ NASIL DEVLETİZ?"

Vatandaşın eşi Gaziantep'te depremin vurduğu noktalardan birinde eşinin ağlayarak çağrıda bulunduğu anları kayda aldı. O sırada babası enkaz altında kalan adamın Nurettin Canikli'nin yanında "UMKE gelsin, AFAD gelsin, uzmanlar gelsin, vinçler gelsin. Bir tane bina var burada. Bunu yapamıyorsak biz nasıl bir devletiz ya? Olamaz böyle bir şey, benim devletim büyük bir devlet. Havada kar yok, yağmur yok, rüzgar yok" diyerek ağladığı görüldü.

image (3)

"EŞİM SABAH 4'TEN BERİ BABASI İÇİN AĞLIYOR"

Adamın eşi ise "Eşim benim. Eşimin acısını çekiyorum. Sabah 4'ten beri ağlıyor bu adam, babası için" diye konuştu.

6

"BİR MİLLETVEKİLİNİN TELEFONUNA MUHTAÇ OLMAYI DA KABULLENMEYECEĞİM"

Bu anları sosyal medyadan paylaşan kullanıcı ise yaşananları şu sözlerle açıkladı:

"22. Saat: Nurettin Canikli geldi. Babam hüngür hüngür ağlıyor. 22 saattir enkaz altındaki babası için. Kar yok yağmur yok biz büyük devletiz, niye kurtaramıyoruz diye. Olayın ciddiyetini görünce telefonla vinç aramaya başlamış o sırada. Bi yerden bulmuş bir vinç. 22 saat sonunda Nurettin Canikli gelince ciddiye alındık diyorlar. Ama 22 saat geçti o esnada. Allah razı olsun vinç bulmuş ama bir afet alanına vinç yönlendirilmesi için milletvekilinin telefonuna muhtaç olmayı da kabullenmicem."

CANİKLİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Nurettin Canikli’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Birtakım medyada, özellikle de sosyal medyada dün afet bölgesindeki çalışmalarımız esnasındaki bir görüntü üzerine kurgulanarak ve acımasızca çarpıtılarak, vatandaşlarımızla ilgilenilmediğini ima eden mesnetsiz iddialar yer almıştır. 07.02.2023 günü, arama-kurtarma çalışmalarına destek amacıyla yaptığımız ziyaretler çerçevesinde saat 02.27 civarında, çarpıtılan görüntünün paylaşıldığı alanda vatandaşımızın vinç talebini karşılamak ve bölgenin takviye destek ihtiyaçlarına yönelik koordinatör sorumlusu Sayın İsmail Çataklı’ya WhatsApp mesajı göndermeye çalışıyordum. Öncesinde vatandaşımızın talebini dinledim ve sonra talebini koordinasyon merkezine aktarmaya çalıştığım andaki görüntüler çarpıtılarak kurgulanmış öncesi ve sonrası yansıtılmamıştır. Bu alandan hemen sonra ziyaret ettiğimiz ve arama kurtarma çalışması yapılan başka bir alanda 2 adet vinç olduğunu görünce, saat 02.54’te koordinasyondan sorumlu Sayın İsmail Çataklı’ya mesaj gönderdim. Nitekim bir sonraki noktadaki vinçlerden bir tanesi vatandaşımızın talep ettiği alana kaydırılmış ve vatandaşımızın talebi yerine getirilmiştir. Haberlere konu olan tweet serisinde de sorunun çözüldüğüne dair mesajlar yer almaktadır" ifadelerine yer verildi.

281b46ad-874a-4fbd-b73c-c50d19da4e05

"GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR"

Canikli, yardım sürecini ivedi şekilde çözmek ve vatandaşların yaralarını sarmanın asli görevleri olduğunu bildirerek, "Birbirimize daha çok kenetlenmemiz gereken bugünlerde, acımasızca, olayın gerçeği araştırılmadan, tarafıma sorulmadan sosyal medya dedikodusu üzerinden habercilik yapmak, toplumumuzu daha da incitecek mesajlar vermek gazetecilik değildir. Sözlerin tükendiği bu acılı günlerimizde herkes sağduyulu bir şekilde millet olma bilinci ile asli görevlerini en doğru biçimde yapmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Gün birlik olma günüdür" ifadelerini kullandı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler