HABER

Çarşı grubunda Sedat Peker tartışması

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker'in Beşiktaş'ın Çarşı grubundan davet aldığını söylemesi ve sosyal medyada fotoğraf paylaşması sosyal medyada büyük yankı buldu.

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker, Beşiktaş'ın Çarşı grubundan kendisine davet geldiğini söyledi.

Sedat Peker, "Yine şahsımı bu şekilde etkileyen bir davette Beşiktaş Çarşı grubundan gelmişti. Gerçekten bu davette benim için çok anlamlı ve değerli. FETÖ'cülerin, PKK’lıların ve 28 Şubat artıklarının yapacakları aleyhte çalışmayı önemsemeyerek bu davette bulunmuş olmaları benim için çok değerliydi." dedi.

Çarşı grubundan bazı isimlerle birlikte bir yemek masasında çekilen videonun da sosyal medyada paylaşılması sonrası bazı taraftarlar protestosunu dile getirdi.

Tepkiler sonrası, Çarşı grubu adına Twitter üzerinden paylaşılan mesajda "çArşı, cumhuriyet ve halka düşman olanlara kartvizit olmaz. Aklınızdan dahi geçirmeyin. #çArşı" denildi.

Bir süre sonra ise söz konusu mesaj silenerek, “Yaptığımız açıklama hiçbir şahıs ve kurumu kastetmemektedir. Konuyu farklı yönlere çekmenin manası yoktur. Bizim bu hayattaki tek derdimiz Beşiktaş’tır” mesajı paylaşıldı.

Sedat Peker, geçtiğimiz yıl Beşiktaş tribünlerinde kendi adına 'Comandante Sedat Peker' pankartı açtırmıştı.

(CNN TÜRK)


Geri Dön