HABER

Cenazeler bekletiliyor, 28 ceset aynı soyadlı

Şırnak Uludere'deki hava saldırısında ölen 35 kişiden 28'inin aynı köyden birbirleriyle akraba olduğu belirlendi.

Cenazeler bekletiliyor, 28 ceset aynı soyadlı

Genelkurmay, bombardıman yapılan bölgenin terör örgütün geçiş noktası olduğunu açıkladı. Bölge halkı tepkili, cenazeler otopsi için verilmedi. Bunun üzerine bölgeye helikopterlerle adli tıp uzmanı taşındı. Şimdiye kadar sadece üç cenaze otopsi için hastaneye teslim edildi. Bu arada, ölen 35 kişiden 28'inin aynı köyden birbirleriyle akraba olduğu belirlendi.

[

****](http://haber.mynet.com/tskdan-siviller-vuruldu-iddiasina-yanit-608954-guncel/)

[

****](http://haber.mynet.com/cesetleri-dozerler-cikaracak-608965-guncel/)

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/cesetler-sirnaka-getirildi-cesetler-sirnaka-getirildi/9300/237265/sayfa/1/)

[

****](http://haber.mynet.com/demirtas-3-gunluk-yas-ilan-ediyoruz-608948-politika/)

[

****](http://yurthaber.mynet.com/detay/sirnak-haberleri/iddia-terorist-sanilan-20-kacakci-olduruldu/88609)

[

****](http://haber.mynet.com/koyluler-o-ani-anlatti-608962-guncel/)

Olay sırasında yaralanan bir kişi Şırnak Devlet Hastanesi'ne getirilirken, cenazelerden şu an için sadece üçü otopsi için hastaneye ulaştırıldı. Diğer cenazeler ise köylerine götürüldü ve bekletiliyor.

KORUCU VE ÖĞRENCİLER VAR

Ölen 35 kişi arasında geçici köy korucuları ile öğrencilerinde bulunduğu öne sürülürken, 3 cesedin Şırnak Devlet Hastanesi’nde olduğu, diğerlerinin köylüler tarafından olay yerinden alındığı belirtildi.

Köylülerin katır sırtında ve traktörlerle önce Irak sınırının sıfır noktasındaki Ortasu Köyü’ne getirilen cesetler, buradan daha büyük köy olan Gülyazı’ya Köyü’ne götürüldü. Köylüler, otopsinin köydeki Sağlık Ocağı’nda yapılmasını istedi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ

Savaş uçaklarının dün gece Şırnak'ın sınır ilçesi Uludere'nin karşısındaki Sinat- Haftanin bölgesindeki bombardımanında ölen Ortasu ve Gülyazı köyünden 35 kişinin kimliği açıklandı. Aralarında korucu ve öğrencilerin de bulunduğu belirtilen ve 28'inin Ortasu Köyü'nde birbirine akrabı Encü soyadını taşıyan ölen 35 kişi şunlar:

Seyit Enç, Özcan Uysal, M. Ali Tosun, Nadir Alma, Adem And, Yüksel Ürek, Salih Ürek,

Mehmet Encü, Nevzat Encü, Hamza Encü, Şervan Encü, Cemal Encü, Osman Encü, Şıvan Encü, Bilal Encü, Mahsum Encü, Salih Encü, Haki Encü, Serhat Encü, Savaş Encü, Çetin Encü, Selahattin Encü, Bedran Encü, Hüseyin Encü, Aslan Encü, Cevat Encü, Selman Encü, Zeydin Encü, Orhan Encü, Fadıl Encü, Vedat Encü, Cihan Encü, Fikret Encü, Hüsnü Encü, Erkan Encü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 156 yorum
Onurlu Direniş, Dinsiz Ordunun Katliamlarını yenecek!!!
oh ulan oh. geberin pislikler. hepiniz pkk lısınız işte. it soyları. katırlarla silah sokup asker öldürürken iyiydi dimi.yaşasın tsk kahraman ordumuz kahrolsun pkk ve bölücü terör
tek sucu kacakcılık yapmak olan bu ınsanlara pkk lı dıye bakıyorsan sen coktan kafanda bıtırmıssın olayı madem orada yasayanların hepsı pkklı madem sen vatan seversın oradakıler terorıst ordakıler askerı olduruyor ne dıye halen bırlıkte yasamak ıstemeyı vurguluyorsunuz.herkes kendı kaderını yasasın sende reafah ıcınde vatanında mutlu mesut yasa yooook olmaz cunku senın gıbı masabası kabayılarına ış lazım.burdan atıp tutmak için dahabaska soze gerek yok
tam isabet olmus allahtan diilerim ne kadar pkk lı kürt varsa yok olut giderler acımayın elleinize saglık
allahtan korkmaz sen ne diyon böyle insanız insan....
Geri Dön