HABER

CHP, adaylarını 22 Şubat'ta belirleyecek

CHP, 28 Mart yerel seçimler için adaylarını 22 Şubat'ta toplanacak Parti Meclisi (PM)'de belirleyerek kamuoyuna resmen açıklayacak.

CHP, adaylarını 22 Şubat'ta belirleyecek

Edinilen bilgilere göre, CHP PM iki hafta art arda toplanacak. 15 Şubat'taki ilk PM'de öncelikle tek aday bulunan sorunsuz yerler karara bağlanacak. Diğer PM ise Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) takvimine göre, siyasi partilerin belediye başkan adaylarını il seçim kurullarına bildirmelerinin son günü olan 24 Şubat'tan 2 gün önce toplanacak. Bu toplantıda, birden fazla adayın olduğu yerlerin yanı sıra büyükşehir adayları da belirlenecek. Toplantı sonunda da bir açıklama yapılarak adayların tamamı kamuoyuna duyurulacak.

Öte yandan geçtiğimiz Çarşamba günü toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) da bazı yerlerin adaylarına ilişkin bir ön değerlendirme yaparak bazı isimler belirlemişti. DSP'den transfer edilen bütün büyükşehir ve il belediye başkanlarını yeniden aday göstermeyi planlayan CHP, İzmir'de Ahmet Piriştina, Mersin'de Macit Özcan, Ardahan'da Teoman Güngör, Bolu'da Yüksel Ceylan, Kilis'te Ekrem Çetin ve Zonguldak'ta da İsmail Eşref ile seçime girecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler